بازدید: 11

رئیس پدافند غیرعامل: سند 2030 از منظر پدافند غیرعامل تهدید است/ آمادگی بخش های مختلف کشور در برابر تهدیدها افزایش یابد

منبع : عصر ایران کد خبر: 1746129

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به حوزه های 'دستورکار 2030 برای توسعه پایدار' موسوم به سند 2030، گفت: بیشتر این حوزه ها از منظر پدافند غیرعامل تهدید محسوب می شود.

سردار غلامرضا جلالی روز شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با بیان این که سازمان پدافند غیرعامل مستندات مربوطه تمامی موارد را بررسی کرده است، اظهار داشت: مهم ترین تهدید در سال جاری شبکه های اجتماعی هستند.

وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی و بیان این که شبکه های اجتماعی زیرساخت حیاتی محسوب می شوند، همکاری حوزه های علمیه و دانشگاه ها در جهت تهیه و تدوین مبانی شبکه های مجازی منطبق با فرهنگ ایران اسلامی را خواستار شد.

حجت الاسلام آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز آمادگی حوزه های علمیه در خصوص همکاری در مطالعات مسائل شرعی فضای مجازی را اعلام کرد و بررسی مباحث فقهی در حوزه پدافند غیرعامل و یاری رسانی در جهت آگاه سازی جوانانی که سواد رسانه ای کافی و آگاهی از تهدیدات فضای مجازی ندارند را از وظایف حوزه ها برشمرد.

سند جهانی توسعه پایدار 2030 با موضوع ارتقای سطح سواد و افزایش کیفیت آموزش، اما به گفته بسیاری از منتقدان با هدف ضربه زدن به مسائل فرهنگی کشور در سال 95 تصویب شد.


رئیس پدافند غیرعامل: سند 2030 از منظر پدافند غیرعامل تهدید است/ آمادگی بخش های مختلف کشور در برابر تهدیدها افزایش یابد
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها