بازدید: 24

ضرورت اجرایی شدن FATF و بررسی اجرای اینستکس

منبع : تابناک کد خبر: 1744089
در نشست اعضای فراکسیون ‌دیپلماسی و منافع ملی مجلس با وزیر امور خارجه و معاونان این وزارتخانه مهمترین موضوعات حوزه دیپلماسی و روابط بین الملل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نمایندگان عضو فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی در نشست 3 ساعته که یکشنبه شب (25 فروردین) در محل وزارتخارجه برگزار شد، در دیدار با دکتر محمدجواد ظریف و معاونان وزارت خارجه، مهمترین موضوعات حوزه دیپلماسی و روابط بین الملل مورد بحث و بررسی قرار دادند.

مصطفی کواکبیان رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی در این نشست بر ضرورت انسجام داخلی در پاسخ به تحرکات خارجی، پرهیز از هرگونه افراطی گرایی، تداوم تعقل در دیپلماسی و مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا تاکید کرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ​در این دیدار خواستار تحرک بیشتر وزارت امورخارجه در حوزه دیپلماسی اقتصادی شدند.
در ادامه این نشست انصاری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه گزارشی از عملکرد این حوزه و تنگناها و مشکلات آن ارایه و تاکید کرد که قوانین و مقررات اقتصادی جهت جذب سرمایه های خارجی و فعالیتهای تجاری باید فورا بازنگری و تسهیل شود. همچنین عباس عراقچی تحلیلی از وضعیت مسایل بین الملل و مذاکرات ایران با اروپا درباره برجام ارائه کرد.

ضرورت اجرایی شدن FATF و بررسی اجرای اینستکس، مواضع اخیر کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و آلمان درباره برجام و اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران و تحرکات برخی کشورهای منطقه از مهمترین مباحث این نشست بود.

درادامه دکتر ظریف دلایل استعفای سال گذشته خود را به اطلاع نمایندگان رساند و تاکید کرد که وزیر امور خارجه مسئول دستگاه دیپلماسی نظام است و منافع ملی کشور را این نگاه می داند. ایشان همچنین با توجه به تغییرات در برخی معاونت های وزارت خارجه، برنامه و تصمیمات جدید این وزارتخانه را برای نمایندگان شرکت کننده در این دیدار تبیین کرد.

در ادامه این نشست مصطفی کواکبیان رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از خدمات پناهی آذر معاون سابق امور پارلمانی وزارت خارجه و استقبال از انتصاب جابری انصاری معاون جدید، افزود؛ مجلس شورای اسلامی اقدام اخیر امریکا در مورد سپاه پاسدران را خلاف اصول بین الملل می داند و تاکید می کند ملت ایران با هوشیاری از منافع خود دفاع خواهد کرد و در دام افراطی گری جنگ طلبان و دشمنان ایران نخواهد افتاد.


ضرورت اجرایی شدن FATF و بررسی اجرای اینستکس
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها