بازدید: 8

مدارس در مناطق سیل‌زده پایان سال تحصیلی پیش از موعد ندارند

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1738851
گروه جامعه ــ مشاور وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه پایان پیش از موعد سال تحصیلی برای مناطق سیل‌زده در دستور کار وزارتخانه نیست، گفت: در حال حاضر نیز بسیاری از مدارس قابلیت بازگشایی دارند، اما به عنوان محل اسکان اضطراری در اختیار خانواده‌ها و امدادگران قرار گرفته‌اند.

رضا مددی، مشاور وزیر آموزش و پرورش در گفت وگو با ایکنا؛ به بیان توضیحاتی پیرامون وضعیت دانش آموزان در مناطق سیل زده و چگونگی ادامه فعالیت مدارس پرداخت و گفت: سیاست آموزش و پرورش بازگشایی مجدد مدارس در مناطق سیل زده است و پایان پیش از موعد سال تحصیلی در دستور کار وزارتخانه نیست.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا فعالیت مدارس در مناطق سیل زده به زودی آغاز شود، اظهار کرد: روز گذشته، 24 فروردین ماه، مدارس در استان گلستان و پایه 12 در پلدختر بازگشایی شدند. استاندار خوزستان نیز قول مساعد داده است که به زودی مدارس در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.

مددی ادامه داد: مدارس در پلدختر به زیر گل و لای رفته و قابلیت استفاده ندارد، بدین جهت 100 دستگاه کانکس و پنج هزار میز و نیکمت به این مناطق ارسال شده است. در مناطقی که مدارس تخریب شده است، از ظرفیت سایر مدارس در شیفت بعدازظهر استفاده می کنیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بخشی از موضوع بازگشایی مدارس از دایره اختیارات وزارت آموزش و پرورش خارج است، تصریح کرد: در این مورد ستاد مدیریت بحران، با توجه به قوانین موجود تصمیم گیری می کند.

وی بسیاری از مدارس را برای بازگشایی فاقد مشکل دانست و گفت: مشکل موجود این است که از این مدارس به عنوان محل اسکان خانواده های سیل زده و امدادگران استفاده می شود. بنابراین با وجود اینکه امکان بازگشایی مدارس وجود دارد اما به دلیل اینکه به محل اسکان اضطراری تبدیل شده است، قابلیت استفاده به عنوان مکان آموزش دانش آموزان را ندارد.

مددی از تدوین دستورالعملی برای برگزاری امتحانات در مناطق سیل زده خبر داد و گفت: امتحانات به صورت همزمان با سایر مناطق کشور برگزار می شود، اما برای این دانش آموزان تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته شده که به زودی ابلاغ می شود.

وی از اعزام هر یک از معاونان وزیر آموزش و پرورش به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر به یکی از استان های سیل زده به منظور پیگیری امور دانش آموزان خبر داد و گفت: معاون مشارکت های مردمی در خوزستان، معاون وزیر در نهضت سوادآموزی در استان لرستان و رئیس سازمان پژوهش در استان گلستان مستقر شده اند. هر 10 استان نیز به عنوان معین یکی از استان های سیل زده انتخاب شده اند تا کمک های نقدی، غیرنقدی و خدمات آموزشی آنان احصا و مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه برای دانش آموزانی که خانه و کاشانه خود را از دست داده اند و متوجه آسیب های روحی و روانی هستند، چگونه می توان روند علم آموزی را ادامه داد، تصریح کرد: سه تیم در سه بخش مأمور به ارائه خدمات به آسیب دیدگان از سیل هستند. گروه نخست ترمیم فضاهایی که دچار آبگرفتگی شده اند را بر عهده دارند، گروهی نیز مسئول رسیدگی به معلمانی هستند که سرپناه خود را از دست داده اند، اما یک بخش مأمور ارائه خدمات سلامت روان به دانش آموزان سیل زده هستند.

مددی در ادامه چنین توضیح داد: بیشترین نگرانی ما از آسیب دیدن سلامت روان دانش آموزان است؛ بدین جهت اداره کل های مشاوره و تربیت بدنی وزارتخانه و کانون پررش فکری کودکان و نوجوانان مأمور شده است تا با ارائه خدمات مشاوره، فعالیت های فرهنگی و شاداب سازی به ترمیم روحیه دانش آ موزان بپردازند.

وی در پایان از برپایی کمپین سیل مهربانی در مدارس سراسر کشور همزمان با میلاد حضرت علی اکبر(ع) خبر داد و گفت: 28 فروردین ماه، تمامی مدارس کشور پایگاه همدلی و جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی برای مناطق سیل زده می شوند.

انتهای پیام


مدارس در مناطق سیل‌زده پایان سال تحصیلی پیش از موعد ندارند
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها