بازدید: 16

دیدار ظریف با علما و مراجع عظام تقلید و تشریح آخرین وضعیت روابط خارجی

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1734151
گروه سیاسی ــ محمدجواد ظریف صبح امروز با ورود به قم با جمعی از علما و مراجع عظام تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از اداره کل دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، برای زیارت بارگاه حضرت معصومه(س) و دیدار با علما و مراجع عظام تقلید صبح امروز، دوشنبه 27 اسفند، وارد قم شد.

دیدار با نماینده آیت الله العظمی سیستانی

وی ابتدا با حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیت الله العظمی سیستانی دیدار و گفت وگو کرد. سفر اخیر رئیس جمهور اسلامی ایران به عراق و دیگر مسائل جهان اسلام از محورهای گفت وگو در این دیدار بود.

دیدار با آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

وزیر امور خارجه در ادامه دیدارهای خود با علما و مراجع عظام تقلید در قم، با آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دیدار کرد. ظریف در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از سفر رئیس جمهور به عراق آخرین وضعیت روابط خارجی کشور را تشریح کرد.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی نیز ضمن قدردانی از توفیقات دولت و شخص وزیر امور خارجه در سیاست خارجی بر لزوم توجه به مسلمانان و مسائل جهان اسلام تأکید کرد. ایشان با ابراز تأسف از حادثه تروریستی نیوزیلند خواستار اعلام انزجار و محکومیت این اقدام توسط جهان اسلام شد. این مرجع تقلید شیعیان بر لزوم گسترش همکاری های بین المللی به ویژه با همسایگان و کشورهای اسلامی تأکید کرد.

دیدار با  آیت الله العظمی نوری همدانی

وزیر امور خارجه در دیدار آیت الله العظمی نوری همدانی ضمن ارائه گزارشی از سفر رئیس جمهور به عراق آخرین وضعیت روابط خارجی کشور را در حوزه های مختلف بویژه تحریم های یک جانبه و غیر قانونی آمریکا تشریح و بر لزوم همکاری، همدلی و هم افزایی همه ارکان و نیروهای کشور با هدایت رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید تاکید کرد.

آیت الله العظمی نوری همدانی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از وزیر امور خارجه اظهار داشت: اصول عزت، حکمت و مصلحت که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است الحمدلله در سیاست خارجی برقرار است.

ایشان افزود: سیاست خارجی ما از فرهنگ قرآن و اهل بیت(ع) ناشی می شود و ما به جز رژیم صهیونیستی و آمریکا با بقیه جهان باید ارتباط داشته باشیم. ارتباط با همه کشورها لازم و ضروری است اما اعتماد نباید کرد.

این مرجع تقلید بر لزوم شناساندن اسلام ناب به جهانیان تأکید کرد و افزود: اسلام هراسی، شیعه هراسی و ایران هراسی موضوعاتی است که دشمنان پیگیر آن هستند و وظیفه وزارت خارجه مقابله با این نقشه ها و طراحی هاست.

ایشان وزیر و کارکنان وزارت امور خارجه را کوشا و متدین خواند که برای پیشرفت اسلام و انقلاب و کشور تلاش می کنند و حوزه علیمه قم از این فکر و فرهنگ و تدین حمایت می کند.

دیدار با آیت الله العظمی وحید خراسانی

همچنین محمد جواد ظریف پیش از ظهر امروز با آیت الله العظمی وحید خراسانی دیدار کرد. وزیر امور خارجه در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از سفر پربار رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق، آخرین تحولات روابط و سیاست خارجی کشور را تشریح کرد.

آیت الله العظمی وحید خراسانی ضمن دعا برای همه خدمتگزاران در دولت بر لزوم داشتن روابط حسنه با کشورهای جهان و به کارگیری زبان ملایم با جهانیان تأکید کرد. ایشان ترویج اسلام و جهانی کردن فرهنگ عاشورا را مورد تاکید قرار داد.

دیدار با آیت الله العظمی جوادی آملی

محمد جواد ظریف در ادامه دیدارهای خود با آیات عظام در قم، با آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار کرد. در این دیدار وزیر امور خارجه ضمن ارائه گزارشی از آخرین تحولات روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران، شرایط منطقه ای و بین المللی را تشریح کرد.

آیت الله العظمی جوادی آملی نیز در این دیدار با اشاره به پیام انقلاب اسلامی افزود: سفیر ایران اسلامی باید پیام ملی، منطقه ای و بین المللی اسلام را بشناسد و معرفی کند.

ایشان افزود: ایران بسیار قدرتمند است و اگر فردوسی ای بود که حماسه این عظمت را می سرود بسیار در معرفی ایران در جهان مؤثر بود چون ما در سطح جهانی حرف داریم.

انتهای پیام


دیدار ظریف با علما و مراجع عظام تقلید و تشریح آخرین وضعیت روابط خارجی
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها