بازدید: 7

نماینده مردم شادگان: گل و لای سیل اخیر کانون جدید گرد و غبار است/ سدها کارایی لازم برای مهار سیل را ندارند

منبع : عصر ایران کد خبر: 1733837

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: میلیون ها تن گل و لایی که از سیل های اخیر در دشت ها و روستا ها به جای مانده ، مستعد ایجاد کانون جدید گردوغبار است.

مجید ناصری نژاد در گفت و گو با خانه ملت؛ با اشاره به ورود میلیون ها تن گل و لای به مناطق سیل زده گفت: میلیون ها تن گل و لایی که از سیل های اخیر در دشت ها و روستا ها به جای مانده ، مستعد ایجاد کانون جدید گردوغبار است.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه درصورت بروز خشکسالی خطر بروز گردوغبار استان خوزستان را تهدید می کند، گفت: تا کنون هیچ تصمیمی برای مقابله با این مسئله گرفته نشده است. بنده معتقدم مسئولان باید برای زمان خشک سالی استان از هم اکنون برنامه ریزی کنند چرا که این آب دائمی و ماندگار نخواهد بود، بهتر است آبها را به سمت دشت ها و تالاب ها هدایت کنیم، تا علاوه بر احیای تالاب ها از بلند شدن گرد غبار جلوگیری شود.

ناصری نژاد با انتقاد از دستگا ه های اجرایی کشور اظهار کرد: متاسفانه دولت به هیچ عنوان برنامه ریزی کلان و جامعی ندارد، بی تردید اگر دلسوزانه و آینده نگرانه نسبت به لایروبی رودخانه ها و استحکام سیل بندها اقدام کرده بود، امروز شاهد بروز چنین خسارات گسترده ای در استانهای خوزستان و لرستان نبودیم.

سدها کارایی لازم برای مهار سیل را ندارند / سدسازی خلاف مصالح کشور و محیط زیست است

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه مدافعان سدسازی با بزرگنمایی اثرات سد در سیل های اخیر به دنبال ترویج احداث سد هستند، تصریح کرد: ما به شدت مخالف سدسازی در کشور هستیم چرا که نتیجه خوبی به همراه نداشته است. ما باید همین سدهای ساخته شده را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنیم و به دنبال احداث سد جدید نباشیم، بنده معتقدم ساماندهی رودخانه ها، افزایش استحکام سیل بندها، احداث خروجی مناسب برای آب و هدایت آب ها به سمت تالاب و دشت ها از صرف بودجه و اعتبارات کلان جهت سدسازی های سلیقه ای تاثیر بیشتری دارد.ما با سدسازی مخالفیم و این موضوع را مخالف منافع و مصالح کشور و محیط زیست می دانیم.


نماینده مردم شادگان: گل و لای سیل اخیر کانون جدید گرد و غبار است/ سدها کارایی لازم برای مهار سیل را ندارند
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها