بازدید: 14

ترامپ: نگران استیضاحم نیستم

بر اساس یک نظرسنجی جدید محبوبیت دونالد ترامپ بعد از انتشار گزارش رابرت مولر کاهش یافته و افتی ۵ درصدی را تجربه کرده و به ۳۹ درصد رسیده است. گزارش مولر همچنین زمزمه استعفا‌ها را بلندتر کرده است و برای همین است که رئیس‌جمهور امریکا مدعی شد که اصلاً نگران استیضاحش نیست. هرچند سناتور برنی سندرز که از دشمنان ترامپ محسوب می‌شود به دموکرات‌های امریکا نسبت به تمرکز افراطی بر مسئله استیضاح دونالد ترامپ و اینکه اصرار آن‌ها بر استیضاح او در نهایت به نفع ترامپ و به ضرر دموکرات‌ها تمام شود، هشدار داد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، بر اساس این نظرسنجی صورت گرفته از سوی «پلتیکو / مورنینگ کانسالت سوروی»، مشخص شده که تنها ۳۹ درصد از رأی دهندگان امریکایی عملکرد دونالد ترامپ را در کاخ سفید تأیید می کنند و این پایین ترین میزان محبوبیت ثبت شده برای ترامپ در این نظرسنجی ها از اوت ۲۰۱۷ تاکنون است.
این در حالی است که تا چند روز پیش محبوبیت ترامپ در این نظرسنجی ها معادل ۴۴ درصد بود. ترامپ همچنین بعد از وقایع مرگبار ناشی از تجمع نژادپرستان سفیدپوست در شارلوتزویل امریکا هم محبوبیت ۳۹ درصدی را تجربه کرده بود. در نظرسنجی جدید همچنین ۵۷ درصد از رأی دهندگان گفتند که با عملکرد ترامپ در کاخ سفید مخالف هستند. به رغم این افت محبوبیت ترامپ، اما به نظر می رسد که اکثریت امریکایی ها همچنان مخالف درخواست برخی از دموکرات ها برای استیضاح وی هستند.
در این نظرسنجی تنها ۳۴ درصد از رأی دهندگان گفتند که از آغاز استیضاح ترامپ از سوی کنگره حمایت می کنند، اما در مقابل ۴۸ درصد گفتند که به عقیده آن ها کنگره نباید ترامپ را استیضاح کند.

چالش استیضاح
نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان امریکا در پاسخ به تعدادی از دموکرات های خواستار استیضاح دونالد ترامپ گفت: روند استیضاح تنها راه برای آشکار کردن حقایقی که کنگره به آن ها برای مسئول دانستن ترامپ نیاز دارد، نیست.
نامه نانسی پلوسی تحت عنوان «همکاران عزیز» روز دو شنبه پیش از کنفرانس حزبی که از سوی دموکرات های مجلس نمایندگان برای مذاکره درباره پاسخ حزب شان به تحقیقات رابرت مولر درخواست شده بود، منتشر شد.
پلوسی اعلام کرد: دموکرات ها همگی بر سر راهی که باید به دنبال انتشار گزارش مولر اتخاذ کنند، توافق ندارند.
پلوسی درادامه این نامه نوشت: در حالی که طیف دیدگاه های ما از انجام تحقیقات درباره داده های گزارش مولر تا استیضاح مستقیم گسترده شده است، همه ما کاملاً موافقیم که باید راه یافتن حقیقت را آغاز کنیم. پلوسی که تلاش کرده صحبت درباره استیضاح ترامپ را متوقف کند، در ادامه این نامه نوشت: بسیار مهم است که بدانیم حقایقی که منجر به مسئول دانستن رئیس جمهور می شود می تواند خارج از نشست ها حول محور استیضاح نیز به دست آیند.
پلوسی در نامه خود نوشت: از آنجایی که ما آشکار کردن حقیقت و ارائه اصلاحات اضافی لازم برای حفاظت از دموکراسی مان را آغاز کرده ایم، باید به مردم امریکا نشان دهیم که ما عاری از احساسات شدید یا پیشداوری عمل می کنیم به خصوص در زمینه ارائه حقیقت.
همسو با پلوسی، برنی سندرز که یکی از کاندیدا های ریاست جمهوری دموکرات های امریکا است در اظهاراتی در جریان یک مراسم برپا شده از سوی شبکه سی. ان. ان گفت، کاملاً از تحقیقات مجلس نمایندگان امریکا درباره اینکه ترامپ برای تحقیقات رابرت مولر بازرس ویژه پرونده ارتباط کمپین ۲۰۱۶ ترامپ با روسیه، مانع ایجاد کرده حمایت می کند.
به گزارش پایگاه هیل، سندرز تأکید کرد: چنانچه در یک سال و یا یک سال و نیم آینده و با نزدیک شدن به التهابات انتخاباتی تمام صحبت کنگره درباره استیضاح ترامپ باشد و روی ترامپ و مولر مانور دهند، دیگر ما مجالی برای صحبت درباره مسائلی نظیر بیمه، بهداشت و درمان و یا افزایش پایه دستمزد یا مبارزه با تغییرات آب و هوایی و مابقی مسائل مهم برای مردم عادی امریکا نخواهیم داشت و من نگران هستم که این در نهایت به نفع ترامپ تمام شود.
پیش از سندرز نیز سناتور الیزابت وارن که از مجلس نمایندگان امریکا تقاضای آغاز استیضاح ترامپ را کرده، گفت: نباید مسئله سیاست در چگونگی پاسخ مجلس نمایندگان به گزارش مولر مطرح شود. از سوی دیگر رئیس جمهور امریکا در گفت وگو با خبرنگاران در مراسم سالانه ای به مناسب عید پاک در کاخ سفید گفت، حتی ذره ای نسبت به استیضاح شدن نگرانی ندارد.
ترامپ همچنین در توئیتی اعلام کرد: تنها تخلفات و جرایم سطح عالی می توانند منجر به استیضاح شوند. هیچ جرمی از سوی من (نه تبانی و نه مانع تراشی برای عدالت) رخ نداده است، بنابراین شما نمی توانید من را استیضاح کنید. این دموکرات ها بودند که جرایم را مرتکب شدند نه رئیس جمهور جمهوریخواه شما. اوضاع سرانجام به ضرر «عملیات تعقیب موهومات» به پیش می رود.

ترامپ: نگران استیضاحم نیستم
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

گزارشگر و مستندساز آمریکایی به شبکه ۴ می‌آید

گزارشگر و مستندساز آمریکایی به شبکه ۴ می‌آید

مس سونگون ۰ - ناگویا اوشنز ژاپن ۰/ گزارش لحظه به لحظه

مس سونگون ۰ - ناگویا اوشنز ژاپن ۰/ گزارش لحظه به لحظه

گزارش تمرین پرسپولیس در خیریه عمل/ برنامه ویژه سیدی برای گلرها

گزارش تمرین پرسپولیس در خیریه عمل/ برنامه ویژه سیدی برای گلرها

کوبیدن مشت به صورت خبرنگار همزمان با تهیه گزارش زنده تلویزیونی! + فیلم

کوبیدن مشت به صورت خبرنگار همزمان با تهیه گزارش زنده تلویزیونی! + فیلم

گزارش کمیسیون عمران در مورد نحوه تامین و توزیع قیر رایگان

گزارش کمیسیون عمران در مورد نحوه تامین و توزیع قیر رایگان

گزارش کمیسیون عمران در خصوص نحوه تأمین و توزیع قیر رایگان

گزارش کمیسیون عمران در خصوص نحوه تأمین و توزیع قیر رایگان

تیم ملی والیبال بانوان ایران ۰ - کره جنوبی ۲ / گزارش لحظه به لحظه

تیم ملی والیبال بانوان ایران ۰ - کره جنوبی ۲ / گزارش لحظه به لحظه

گزارش توئیتری وزیر خارجه از کویت / ظریف: دیپلماسی فعال ما ادامه دارد

گزارش توئیتری وزیر خارجه از کویت / ظریف: دیپلماسی فعال ما ادامه دارد