بازدید: 25

حواس‌مان نیست!

حواسمان نیست؛ حواسمان به فرصت‌های طلایی که یکی پس از دیگری از دست می‌روند، نیست. حواسمان به ورزشکارانی که بعد از سال‌ها تلاش با افسردگی ناچار به خداحافظی اجباری از دنیای قهرمانی می‌شوند، نیست.
حواسمان نیست؛ حواسمان به فرصت های طلایی که یکی پس از دیگری از دست می روند، نیست. حواسمان به ورزشکارانی که بعد از سال ها تلاش با افسردگی ناچار به خداحافظی اجباری از دنیای قهرمانی می شوند، نیست. حواسمان به قهرمانان و مدال آورانی که بی انگیزگی و مشکلات فراوان موفقیت هایشان را به ناکامی های ادامه دار پیوند می زند، نیست. حواسمان نیست که طلا های بسیاری را به راحتی از دست می دهیم. درست مثل ورزشکاران و قهرمانانی که ناچارشان می کنیم به کناره گیری یا فرار به سمت وعده های رنگارنگ و سکه های براق دیگر کشورها!
حواسمان به ورزش نیست. اصلاً استاد فرصت سوزی و ستاره سوزی هستیم، چراکه سرمان جایی دیگر گرم است. گرم خودمان که اگر غیر از این بود، کیهانی، امید طلای ایران در بازی های قهرمانی آسیا چهارم نمی شد. اگر حواسمان به اتفاقات و مسائل ورزش بود، درست دو روز بعد از آخرین توصیه های وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک برای صرفه جویی شاهد خط خوردن نام ورزشکاران تیراندازی برای جا دادن افراد متفرقه در لیست سفر نبودیم! تصمیمی که نه فقط فرصت حضور در مسابقات بین المللی را از چند ورزشکار گرفته، بلکه جریمه ای سنگین نیز برای فدراسیون به دنبال دارد، وقتی نفرات از پیش ثبت نام شده در لیست اعزام نبودند!
حواسمان نیست، حواسمان به اتفاقات اطرافمان و بدتر از همه نتایج مخرب آن بر ورزش کشور و حتی وجهه جهانی آن نیست که اگر بود، شاهد گلایه های پرتعداد ورزشکاران و قهرمانان نبودیم. ورزشکاران و قهرمانانی که با دست خالی می جنگند، اما دست آخر یا باید به دلیل بی توجهی ها و فشار های روحی و روانی که به دلیل مشکلات فراوان تحمل می کنند با ناکامی مواجه شوند یا نامشان به سادگی از لیست خط بخورد، چراکه افراد متفرقه همواره حضورشان در کنار تیم مهم تر از حضور مربیان و ورزشکارن بوده، افراد متفرقه ای که بدون هیچ ضرورتی راهی سفر های خارجی می شوند و علاوه بر سیاحت، حق مأموریتی تپل را هم به جیب می زنند.
چه اهمیتی دارد، گله های کیهانی چه اهمیتی دارد؟ ناله های دوچرخه سوارانی که پولی برای تجهیز دوچرخه های خود ندارند چه اهمیتی دارد؟ دلخوری بانوان فوتسالیست که پاداش موفقیت هایشان خط خوردن از لیست تیم ملی بابت اعتراض به عدم عمل به وعده های داده شده است، چه اهمیتی دارد؟ خط خوردن نام ورزشکاران برای قرار دادن نام افراد متفرقه در لیست اعزامی ها چه اهمیتی دارد؟ ناکامی ورزشکارانی که به شدت از لحاظ مالی و روحی روانی تحت فشار هستند، چه اهمیتی دارد وقتی حواسمان به ورزش نیست که اگر بود، شاهد اتفاقات عجیب نبودیم. اتفاقاتی نظیر اضافه شدن نام یک ورزشکار در خلال مسابقات در رشته ای که تاکنون دقیقه ای هم در آن تمرین نکرده یا راه اندازی فلان ماده تنها به دلیل آنکه پسر رئیس تازه روی کار آمده در آن رشته فعالیت دارد!
حواسمان نیست. مدت هاست که حواسمان به ورزش و حال و روز نزار آن نیست که اگر بود در سال المپیک مدام شعار صرفه جویی از مسئولان بلندپایه نمی شنیدیم، در حالی که همان ها که توصیه به عدم ولخرجی می کنند، خود دسته گل ها در این زمینه به آب می دهند و دست دیگران را نیز در سوءاستفاده باز می گذارند. مسئولانی که چشم بر ولخرجی های بی مورد و ریخت و پاش های غیرقابل توجیه برخی رشته ها (فوتبال) و لغو اردو ها و اعزام های مهم برخی رشته های دیگر (من های فوتبال) می بندند و تنها راهکاری که در اندک زمان باقی مانده تا المپیک برای ارائه دارند، توصیه به عدم ولخرجی است. البته آن ها حتی بر همین توصیه خود نیز پایبند نیستند که اگر جز این بود، امروز فلان رئیس هیئت رئیسه یا فلان شخص غیرمسئول به جای ورزشکاران راهی سفر های برون مرزی نمی شدند و فلان تیم بابت یک برد پیش پاافتاده جیب مردم را غارت نمی کرد.
حواسمان به ورزش و ضربه های جبران ناپذیری که با دست خود به آن می زنیم، نیست. ضربه هایی که بذر ناامیدی و بی انگیزگی را در دل ورزشکاران کاشته، ورزشکارانی که با دست خالی از هیچ تلاشی برای کسب موفقیت فروگذار نیستند، اما حالا تلاش هایشان دیگر به تنهایی جواب نمی دهد وقتی از یک سو مورد آماج تبعیض های ناعادلانه مسئولان بلندمرتبه و حتی رؤسای فدراسیون های خود قرار می گیرند. ورزشکارانی که بی انگیزگی نتیجه ای جز ناکامی برایشان به دنبال ندارد و این ناکامی ها تیشه ای است بر ریشه ورزشی که مدت هاست که رها شده و حواسمان هم به آن نیست!

حواس‌مان نیست!
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

گزارشگر و مستندساز آمریکایی به شبکه ۴ می‌آید

گزارشگر و مستندساز آمریکایی به شبکه ۴ می‌آید

مس سونگون ۰ - ناگویا اوشنز ژاپن ۰/ گزارش لحظه به لحظه

مس سونگون ۰ - ناگویا اوشنز ژاپن ۰/ گزارش لحظه به لحظه

گزارش تمرین پرسپولیس در خیریه عمل/ برنامه ویژه سیدی برای گلرها

گزارش تمرین پرسپولیس در خیریه عمل/ برنامه ویژه سیدی برای گلرها

تعیین نحوه رسیدگی به گزارش‌های مجلس در قوه قضائیه

تعیین نحوه رسیدگی به گزارش‌های مجلس در قوه قضائیه

گزارش کمیسیون عمران در مورد نحوه تامین و توزیع قیر رایگان

گزارش کمیسیون عمران در مورد نحوه تامین و توزیع قیر رایگان

گزارش کمیسیون عمران در خصوص نحوه تأمین و توزیع قیر رایگان

گزارش کمیسیون عمران در خصوص نحوه تأمین و توزیع قیر رایگان

تیم ملی والیبال بانوان ایران ۰ - کره جنوبی ۲ / گزارش لحظه به لحظه

تیم ملی والیبال بانوان ایران ۰ - کره جنوبی ۲ / گزارش لحظه به لحظه

گزارش توئیتری وزیر خارجه از کویت / ظریف: دیپلماسی فعال ما ادامه دارد

گزارش توئیتری وزیر خارجه از کویت / ظریف: دیپلماسی فعال ما ادامه دارد