بازدید: 4

امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1721705
سلامت نیوز:وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم رفع رانت در سازمان غذا و دارو گفت: هنوز در این سازمان رانت و امضاهای طلایی وجود دارد که باید این بساط جمع شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ،دکتر سعید نمکی در مراسم افتتاح مجموعه داروسازی اکت

سلامت نیوز:وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم رفع رانت در سازمان غذا و دارو گفت: هنوز در این سازمان رانت و امضاهای طلایی وجود دارد که باید این بساط جمع شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ،دکتر سعید نمکی در مراسم افتتاح مجموعه داروسازی اکتوور با بیان اینکه این مجموعه قرار بود قبل از عید افتتاح شود که به هر دلیلی نشد، گفت: بنده از دکتر پیرصالحی خواستم بررسی کنند که این کارخانه در چه مرحله ای قرار دارد که ایشان گفتند این مجموعه یکی از افتخارات نظام دارویی کشور است.

می خواستند مرا اغفال کنند

نمکی ادامه داد: در زمان سرپرستی وزارت بهداشت اولین جایی که برایش تصمیم گرفتم سازمان غذا و دارو و مجموعه هیات امنای ارزی بود. خیلی ها در آن زمان به سراغم آمدند که برخی شان خیرخواه بودند و برخی شان در لباس خیرخواهی می خواستند مرا اغفال کنند. انگار که با کودکی کم تجربه سروکار دارند. می گفتند این کار را نکن و این مسئولیت را قبول نکن چراکه بدنام می شوی، من گفتم اصلا من برای نام شهرت نیامده ام. من برای این آمدم که بدنام شوم و می دانم کجا آمده ام.

من یک رسالت دارم و یکی از رسالت هایم این است که پاکسازی را باید نهادینه کنم. وی افزود: بنده یک روز در کنار هم رزمانم از مرزهای جغرافیایی دفاع می کردیم اما امروز باید از مرزهای اخلاق دفاع کنیم. در هفته گذشته در استان فارس ۱۲۰۰ کیلومتر را گشتم. در آنجا مادر شهیدی که دو شهید داده بود و تمام زندگی اش را فروخته بود تا بتواند درمانگاهی با نام فرزندانش دایر کند منتظر این بود که وزیر بهداشت جمهوری اسلامی برود تا این درمانگاه را افتتاح کند.

حال چطور می شود که وزیر بهداشت جمهوری اسلامی وقتی بی اعتمادی عمومی را به دلیل فساد می بیند، تحمل کند؟ بنابراین پاک کردن این فساد رسالت بنده است. حتی اگر جانم را روی این کار بگذارم.

اولین مشکل خود ما هستیم

وزیر بهداشت با بیان اینکه ما مدت هاست که قالی عمرمان از نیمه گذشته است، گفت: به همین دلیل من آقای دکتر پیرصالحی را صدا کردم و از ایشان خواستم که ماموریت هایی را انجام دهند. البته بنده دکتر اصغری را سال هاست که با پاکیزگی، صداقت و اخلاص می شناسم، اما احساس کردم ایشان خیلی توان درآمیختن با مشکلات سازمان را ندارند.

باید توجه کرد که ما در نظام دارویی مملکت مان مشکلاتی داریم و اولین مشکل خود ما هستیم. اولین جایگاه پرمخاطره دولت و سازمان غذا و داروست. بنده آقای دکتر پیرصالحی را صدا زدم و اصولی را برایشان تعریف کردم. یکی از این اصول این است که باید صنعت تولید داخل را تقویت کرده و جلوی واردات بی رویه را بگیریم.

نمکی با بیان اینکه در این حوزه اقدامات خوبی انجام شده است، اظهار کرد: اما من هنوز از این اقدامات راضی نیستم و اخیرا هم به آقای دکتر پیرصالحی عرض کردم که گرچه در سازمان غذا و دارو کارمندان شریف کم نداریم، اما هنوز هم در این سازمان امضاهای طلایی وجود دارد و هنوز برخی به قول قدیمی ها دیزی شان پیش فر است و هنوز برخی می توانند در این سازمان از رانت استفاده کنند.

به دکتر پیرصالحی اعلام کردم که باید این شبکه پوسیده و مزخرف جمع شود و من برای آن زمانی را مشخص می کنم و بیش از این تحمل نمی کنم. حتی اگر قرار باشد خودم آنجا بنشینم این رانت را جمع خواهم کرد و با کمال وجود و با تمام قدرتم این کار را انجام می دهم.

نباید رانت خواری را جا بیندازیم

نمکی ادامه داد: اگر منی که صنعت دارو را می شناسم و سال ها در این حوزه هلدینگ ها و کارخانه هایی را اداره کرده ام نتوانم این رانت را جمع کنم باید درش را ببندیم. من با تمام وجود در این کار ایستاده ام.

باید سازمان غذا و دارو درست شود. باید همه چیز در این سازمان شفاف باشد.وزیر بهداشت تاکید کرد: من این مأموریت ها را از دکتر پیرصالحی خواسته ام و اگر این اتفاقات تا زمان مشخص شده، نیفتد شخصا به این حوزه ورود خواهم کرد. دولت نباید مانع توسعه بخش خصوصی شود.

دولت نباید این قدر راه را برای برخی ببندد و برای برخی باز کند. در دستگاه دولتی نباید بی عدالتی و رانت خواری را جا بیندازیم. همه اینها باید جمع شود و ما باید این گام را برداریم. در دستگاه دولتی و به ویژه در این حوزه هیچ کس با فرد دیگر فرقی ندارد. فقط کسی فرق دارد که باعرضه تر، مردم دارتر و دلسوزتر است و کیفیت کارش بالاتر است.

نمی گذارم دارویی بی کیفیت وارد شود

وزیر بهداشت در ادامه صحبت هایش خطاب به صنعت داروسازی کشور نیز گفت: من نمی گذارم دارویی که تولید داخلی اش وجود دارد، فرد دیگری آن را از طریق رانت وارد کند، اما در عین حال هم نمی گذارم دارویی که کیفیت ندارد، وارد بازار شود. من وزیر بهداشت هستم و متولی سلامت مردم.

بنابراین همان طور که اجازه رانت در حوزه واردات را نمی دهم در حوزه تولید داخل نیز اجازه رانت را نخواهم داد. نباید در مملکت داروی بی کیفیتی وارد داروخانه شود وگرنه من درب آن کارخانه را خواهم بست؛ چراکه من متولی سلامت مردم هستم.

بنابراین صنایع داروسازی باید تلاش کنند تا کیفیت را ارتقا دهند و حداقل استانداردهای ملی را به خوبی رعایت کنند.نمکی با بیان اینکه من نمی توانم هم کالایی را گران تر بخرم و هم بی کیفیت تر، گفت: تولید داخل باید خودش را ارتقا دهد. حمایت از تولید داخل به این معنی نیست که از هر کالایی حتی بی کیفیت حمایت کنیم و تاوانش را از جیب مردم بپردازیم؛ این نه سیاست ماست و نه سخن مقام معظم رهبری است. صنعت داخلی باید خودش را ارتقا دهد.

در عین حال صنعت داخلی دارو نباید به پای یکدیگر بپیچند. فکر نکنید اگر برای یکدیگر تله گذاشتید و یکدیگر را خراب کردید و برای هم پرونده ساختید و دیگری را از بازار حذف کردید، شما جایگزینش می شوید. شاعر می گوید «اندر پس پرده گفت وگوی من و توست / چون پرده برافتد نه تو مانی و نه من».

من ندیدم ناجوانمردی را که در درازمدت برنده شود و جوانمردی را که در درازمدت ببازد. بنابراین راه را اشتباه نروید و رقابت سالم داشته باشید؛ نه اینکه به نیت حذف یکدیگر رقابت کنید.

گرفتن بازار را با لجن مالی یکدیگر دنبال نکنید؛ چراکه در این صورت قطعا بازی را می بازید چراکه بعد از مدتی پرده ها فرومی افتد که راه را اشتباه رفته اید.وزیر بهداشت با اشاره به یکی دیگر از مشکلات صنعت دارویی کشور گفت: مشکل دیگرمان بدنه داروسازهای کشور هستند، به ویژه کسانی که در قسمت عرضه و توزیع کار می کنند.

اولا توزیع داروی ما هنوز یک نوع توزیع سنتی و غیرعلمی است که باید آن را اصلاح کنیم. از آنجایی که هنوز سیستم توزیع مان مدرن نیست، همه چیز را به صورت سنتی و نیمه سنتی پیش می بریم. من واقعا از همکارانم در سازمان غذا و دارو و بخش خصوصی می خواهم که نظام توزیع را اصلاح کنند. در حال حاضر قیمت تمام شده بسیار بالاست و پخش ها تقریبا با حاشیه ضرر کار می کنند.

وی تاکید کرد: موضوع دیگر نظام ارائه و عرضه داروست. متأسفانه داروخانه های ما در عرضه داروهای ساخت داخل بی لطفی می کنند. در هفته گذشته پیرمردی به من مراجعه کرد و گفت آقای دکتر من به داروخانه ای رفتم و داروی داخلی و مشابه خارجی اش را روی میز گذاشتند و وقتی که پرسیدم دلیل اختلاف قیمت این دو دارو چیست، داروخانه دار گفت که اختلاف اینها مانند ماشین پراید و بنز است.

وقتی داروساز ما به بیمار می گوید فرق بین تولید داخل با داروی خارجی مانند فرق پراید و بنز است، این جفا را چه کسی بیرون از صنعت دارو می تواند در حق این صنعت روا دارد. آقایان داروخانه دار بدانید امروز ۹۷ درصد داروهای تولید داخل ۵۵۰ میلیون دلار ارزبری دارد و سه درصد وارداتی ۱.۳ میلیارد دلار ارز می برد.


امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 1
 • امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو


  سلامت نیوز:وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم رفع رانت در سازمان غذا و دارو گفت: هنوز در این سازمان رانت و امضاهای طلایی وجود دارد که باید این بساط جمع شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ،دکتر سعید نمکی در مراسم افتتاح مجموعه داروسازی اکت
 • وزیر بهداشت هنوز هیچ گزارشی درباره امضاهای طلایی به مجلس ارایه نکرده/احتمال تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان غذا و دارو


  سلامت نیوز: نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر صحت وجود امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو که مدتی است مورد تاکید وزیر بهداشت هم هست خاطر نشان کرد : امروز تعدادی از نمایندگان مجلس تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دار
 • بازگشت امضاهای طلایی


  دولت هنوز هم سرسختانه، بازار ثانویه را به رسمیت نمی‌شناسد؛ همان بازاری که اکنون فاصله دلار رسمی و غیررسمی در آن به ۳۹۰۰ تومان هم می‌رسد. ...
 • فساد امضاهای طلایی


  رئیس اتاق بازرگانی ایران : فساد در ایران سیستمی شده است دبیر کل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی: ارز ٣٥٠٠ تومانی فساد زاست
 • فساد امضاهای طلایی


  مسأله امضای طلایی در نظام اداری ایران و فساد در اقتصاد مسأله دیروز و امروز نیست؛ تاسف‌بارتر این‌که هنوز هم امید اندکی به حذف آن وجود دارد.
 • در کدام اتاق سازمان غذا و دارو امضای طلایی می‌زنند


  اعضای کمیسیون‌های ماده ۲۰ در سازمان غذا و دارو به صورت سلیقه‌ای و پر از ابهام قیمت دارو و مجوز‌های تولید و واردات را تعیین می‌کنند
 • رونق امضاهای طلایی رانت‌زا


  عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران گفت: در پیچ و خم‌های اداری، واردکنندگان باید پشت صف‌های طولانی دریافت ارز بایستند و هر آن کس که در ابتدای این صف طولانی قرار دارد، منفعت می‌برد.
 • قوانین شفاف از امضاهای طلایی می کاهد


  در سازمان غذا و دارو مکانیزمی وجود ندارد تا امکان سوء استفاده ها را کاهش دهد در حالی که سیستم های خودکنترلی و قوانین شفاف می تواند امکان امضاهای طلایی را به حداقل برساند
 • از امضاهای طلایی تا نظر مردم درباره برجام


  وزیر دادگستری در امور حقوق شهروندی: بر اساس حقوق شهروندی مردم حق دارند بدانند در بانک‌ها چه می‌گذرد
 • توقعات روحانی از وزارتخانه‌ای با امضاهای طلایی


  سخنان رییس‌جمهوری در خصوص وجود امضاهای طلایی در وزارت صنعت، معدن و تجارت یکی از مهمترین بخش‌های صحبت‌های او در مورد این وزارتخانه در مجلس شورای اسلامی بود.
 • امضاهای طلایی در بسته جدید ارزی حذف شد


  معاون سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد که در بسته ارزی جدید از امضاهای طلایی یا فضاهایی که می تواند به سمت رانت گرایش یابد خبری نیست و پیگیری پرونده مختلفان و سودجویان ارزی در بسته گذشته ادامه دارد که دستگاه‌های نظارتی و قوه قضاییه باید جدی‌تر و حس
 • انتقاد لاریجانی از امضاهای طلایی: چرا سنگ قبر وارد می شود؟


  باید مشکلات قانونی ممنوعیت واردات رفع شود.
 • وزیر بهداشت: امضاهای طلایی و رانت را جمع خواهم کرد


  وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم رفع رانت در سازمان غذا و دارو گفت: هنوز در این سازمان رانت و امضاهای طلایی وجود دارد که باید این بساط جمع شود.
 • توضیح وزیر ارتباطات درباره امضاهای طلایی


  محمدجواد آذری جهرمی امروز و به طور زنده درباره موضوع امضاهای طلایی و دولت الکترونیکی صحبت کرد.
 • ماجرای تنهایی یک وزیر در مبارزه با امضاهای طلایی


  غلامرضا ظریفیان در مورد عواملی که جهرمی را به این سمت‌وسو سوق داده، بیان کرد: آذری‌جهرمی وزیری جوان است و همین جوان‌بودن به او این انگیزه را می‌دهد که پایش را فراتر از سطحی که دیگر مدیران به آن اکتفا کرده‌اند، بگذارد.

گزارش ها

گزارش روزنامه ایران از اعتیاد کودکان بومهن در ۵۰ کیلومتری تهران: نام مواد را بلدند نام میوه ها را نه

گزارش روزنامه ایران از اعتیاد کودکان بومهن در ۵۰ کیلومتری تهران: نام مواد را بلدند نام میوه ها را نه

آزمایش ۷۰ سگ ولگرد در تهران پس از گزارش هاری و گازگرفتگی

آزمایش ۷۰ سگ ولگرد در تهران پس از گزارش هاری و گازگرفتگی

گزارش نظارتی مجلس از روند اجرای برجام همچنان تهیه خواهد شد

گزارش نظارتی مجلس از روند اجرای برجام همچنان تهیه خواهد شد

گزارش شبکه الجزیره از خسارت وارد شده به تأسیسات نفتی عربستان در پی حمله پهپادی اخیر

گزارش شبکه الجزیره از خسارت وارد شده به تأسیسات نفتی عربستان در پی حمله پهپادی اخیر

گزارش نشدنِ نقض حقوق کودک در مدارس، جرم است

گزارش نشدنِ نقض حقوق کودک در مدارس، جرم است

گزارش مفصل زمین‌خواری نهایی شد

گزارش مفصل زمین‌خواری نهایی شد

خبر‌های تازه از مجمع «سیلام» / سود این مجمع در گزارش‌ها حل شد

خبر‌های تازه از مجمع «سیلام» / سود این مجمع در گزارش‌ها حل شد

تمدید مهلت مفت خری / یک گزارش بودار از سمت جاده مخصوص

تمدید مهلت مفت خری / یک گزارش بودار از سمت جاده مخصوص