بازدید: 84

رایزنی مقام‌های کاخ سفید و وزارت دادگستری پیش از گزارش مولر

یک روزنامه آمریکایی از رایزنی مقام‌های ارشد کاخ سفید و وزارت دادگستری ایالات متحده پیش از انتشار گزارش بازپرس ویژه پرونده روسیه خبر داده است.

به گزارش بولتن نیوز، روزنامه نیویورک تایمز روز چهارشنبه نوشت: در آستانه انتشار گزارش رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016، مقام های کاخ سفید و وزارت دادگستری آمریکا طی روزهای اخیر مذاکراتی داشته اند.

این گزارش قرار است امروز پنجشنبه منتشر شود و می تواند ابعاد مهمی از پرونده مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را روشن کند.

دموکراتها خشم و نگرانی خود را نسبت به مذاکرات مقام های ارشد کاخ سفید و وزارت دادگستری آمریکا پیش از انتشار این گزارش اعلام کرده اند. دموکراتها همچنین به شدت از تصمیم ویلیام بار دادستان کل آمریکا برای برگزاری یک کنفرانس خبری برای صحبت درباره این گزارش انتقاد کرده اند.

دموکراتها بر این باورند که دادستان کل آمریکا قصد دارد پیش از آنکه کسی این شانس را داشته باشد که جمع بندی خود را درباره گزارش مولر داشته باشد، به افکار عمومی آمریکا درباره این گزارش جهت بدهد.

جرالد نادلر رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: دادستان کل که از سوی ترامپ انتخاب شده است، در واقع قصد دارد یک کمپین رسانه ای را از طرف شخص رئیس جمهور به راه بیندازد. وی در واقع قصد دارد به جای آنکه اجازه دهد واقعیت های گزارش همه چیز را درباره تحقیقات مولر بگوید، خودش گام های اولیه را برای جهت دادن به افکار عمومی بردارد.

نادلر به همراه 4 نماینده دیگر کنگره آمریکا خواستار لغو این کنفرانس خبری از سوی دادستان کل شده اند.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه نوشته است که مذاکرات بین مقام های کاخ سفید و وزارت دادگستری آمریکا به تیم حقوقی ترامپ کمک کرده است تا برای انتشار این گزارش آماده باشند و خود را برای تبعات احتمالی انتشار این گزارش آماده نمایند.

ترامپ و مقام های مسکو هرگونه تبانی در انتخابات ریاست جمهوری را رد کرده اند. دولت روسیه نیز بارها هرگونه دخالت در روند انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا را رد کرده است.


رایزنی مقام‌های کاخ سفید و وزارت دادگستری پیش از گزارش مولر
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها