بازدید: 8

تولد سالانه ۵ هزار کودک کم شنوا در ایران/ ردیابی دریافت خدمات بیمار با پرونده الکترونیک/ بیماری‌های غیرواگیر عامل بیش از ۷۰ درصد مرگ‌ومیر

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1718246
تولد سالانه ۵ هزار کودک کم شنوا در ایران، ردیابی دریافت خدمات بیمار با پرونده الکترونیک، بیماری‌های غیرواگیر عامل بیش از ۷۰ درصد مرگ‌ومیر، طرح"شهروند سالم" در هفته سلامت اجرایی می‌شود و ... گزیده‌ای از اخبار درج شده در بسته سلامت امروز است.

تولد سالانه ۵ هزار کودک کم شنوا در ایران/ ردیابی دریافت خدمات بیمار با پرونده الکترونیک/ بیماری های غیرواگیر عامل بیش از ۷۰ درصد مرگ ومیربه گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، تولد سالانه ۵ هزار کودک کم شنوا در ایران، ردیابی دریافت خدمات بیمار با پرونده الکترونیک، بیماری های غیرواگیر عامل بیش از ۷۰ درصد مرگ ومیر، طرح"شهروند سالم" در هفته سلامت اجرایی می شود و ... گزیده ای از اخبار درج شده در بسته سلامت امروز است که در ادامه می خوانید.

 

• تولد سالانه ۵ هزار کودک کم شنوا در ایران
رئیس انجمن علمی شنوایی شناسی ایران، گفت: سالانه بین ۴ تا ۵ هزار کودک کم شنوا در کشور به تعداد افراد کم شنوا افزوده می شود. علی قهرمانی افزود: کم شنوایی فقط مشکل نشنیدن نیست، بلکه ارتباط افراد را نیز مختل می کند. به گزارش مهر، وی ادامه داد: اگر افراد کم شنوا نتوانند از خدمات لازم برخوردار شوند، در طول دوران رشد، تحصیل و زندگی و اشتغال دچار مشکل خواهند شد.

• ردیابی دریافت خدمات بیمار با پرونده الکترونیک
وزیر بهداشت گفت: اجرای پرونده الکترونیک سلامت به ما کمک می کند که بیماران را در دریافت خدمات ردیابی کنیم. به گزارش تسنیم، سعید نمکی وزیربا بیان اینکه پرونده الکترونیک سلامت یکی از ابزار های منطقی شدن ارائه خدمت و در راستای دولت الکترونیک است، اظهار داشت: اولین اقدامی که در راستای اجرای پرونده الکترونیک سلامت در وزارت بهداشت کردم، انتخاب مدیر ملی پروژه نظام الکترونیک سلامت و در اختیار گذاشتن ابزار مورد نیاز آن یعنی مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بود.

• بیماری های غیرواگیر عامل بیش از ۷۰ درصد مرگ ومیر
سازمان جهانى بهداشت اعلام کرد: بیماری های غیرواگیر مانند دیابت، سرطان و بیماری های قلبی، در مجموع مسئول بیش از ۷۰ درصد از مرگ و میر ها در سراسر جهان هستند.


• توزیع حدود بیش از ۴۰ هزار چادر در کل کشور
رئیس جمعیت هلال احمر توضیحاتی را در خصوص چرایی عدم امدادرسانی به سیل زدگان مستقر در خارج از کمپ ها ارائه کرد. علی اصغر پیوندی در پاسخ به این سوال که گفته می شود به برخی از مردم سیل زده در استان خوزستان که در کمپ ها حضور ندارند، امدادرسانی صورت نمی گیرد، آیا این موضوع صحت دارد؟ گفت: چادر از اقلامی است که وظیفه داریم به مردم بدهیم، اما آن ها باید در نقطه ایمن حضور داشته باشند تا بتوانند از چادر استفاده کنند. در برخی مناطق منزل افراد را آب گرفته و ایمنی وجود ندارد، ما نمی توانیم به آن ها چادر بدهیم و دادن چادر به آن افراد به صلاح شان نیست. وی ادامه داد: تلاش ما این است که مردم از مناطق خطر دور شده و در نقاط امن حضور داشته باشند، در حال حاضر در حدود بیش از ۴۰ هزار چادر در کل کشور در این ایام توزیع شده است و چنانچه لازم باشد بازهم چادر توزیع خواهد شد.

• خوردن تخم مرغ در وعده صبحانه برای افراد دیابتی مفید است

طبق نتایج یک مطالعه جدید، افراد دیابتی باید در وعده صبحانه تخم مرغ بخورند تا میزان قندخون شان کاهش یابد. طبق یافته های بدست آمده، صبحانه پرچرب و با میزان کربوهیدرات پایین می تواند به افراد مبتلا به دیابت نوع۲ در کنترل میزان قندخون شأن در طول روز کمک کند. به گزارش مهر، «جاناتان لیتل»، سرپرست تیم تحقق از مجله تغذیه بالینی آمریکا، در این باره می گوید: «افزایش زیاد قندخون بعد از صبحانه ناشی از تلفیق مقاومت انسولین در صبح در افراد مبتلا به دیابت است و همچنان به دلیل داشتن رژیم غذایی غربی در صبحانه که مملو از کربوهیدرات هاست، نیز می باشد.»


• طرح"شهروند سالم" در هفته سلامت اجرایی می شود
سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان از اجرایی شدن طرح شهروند سالم در هفته سلامت با مشارکت شهرداری و تاکید بر شعار هفته سلامت خبر داد. شکراله سلمان زاده اظهار کرد: هفته سلامت فرصت مناسبی برای تعامل هرچه بیشتر با نهاد های مرتبط با حوزه سلامت است. او گفت: در هفته سلامت امسال پروژه های باقیمانده از دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسند.

• کمبود دارو در کرمانشاه برطرف شد
مدیر نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در مجموع در پی اعلام شماره تماسی به مردم جهت گزارش هرگونه کمبود از سوی مردم ۲ مورد گزارش شد که به سرعت تامین و برطرف شد. به گزارش برنا، حسین رضاپور افزود: در ایام نوروز سه اکیپ بازرسی در سه نوبت صبح، عصر و شب بر مراکز داروخانه ای سطح استان نظارت می کردند که مجموعا ۱۵۰ بازرسی از داروخانه های استان صورت گرفت. نظارت های مذکور حاکی از مشاهده موردی از گران فروشی یا کمبود دارویی نشد تنها چند مورد عدم حضور مسئول فنی دیده شد که به آن ها تذکر کتبی داده شد.
• ۶ علت مهم مرگ جوانان ایرانی
سید حامد برکاتی، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به علل مرگ جوانان ایرانی گفت: حوادث ترافیکی در راس علل مرگ جوانان قرار دارد و ٣٠ درصد علل مرگ را تشکیل می دهند. خودکشی با ۶.۵ درصد، خشونت ۵.۹ درصد، برخورد با اجسام پرتابی ۵.۶ درصد و در نهایت سکته قلبی و مغزی و سوء مصرف مواد مهم ترین علل مرگ جوانان در کشور محسوب می شوند.

• دارو های مورد نیاز کشور دپو شده است

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: دپوی داروی مورد نیاز کشور با توجه به شرایط تحریم انجام شده، اما به دلیل داشتن تاریخ انقضای دارو، نمی توان برای طولانی مدت و به طور مثال برای چهار سال، دارو ها را ذخیره کرد. به گزارش ایرنا، محمد عبده زاده افزود: برای دارو هایی که می توان به مدت طولانی آن ها ذخیره کرد، برنامه ریزی لازم انجام شده است، اما نمی توان به طور سالانه دارو ها را ذخیره کرد چراکه ثبت سفارش دارو ها نیز به طور ماهانه انجام می شود.

• سرویس شناسایی منطقه تماس افراد با اورژانس راه اندازی می شود
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران از راه اندازی سرویس شناسایی منطقه تماس افراد با اورژانس ۱۱۵، خبر داد. به گزارش فارس، امیر ناظمی افزود: در روز های اخیر کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که کودک ۶ ساله اصفهانی در تماس با اورژانس برای مادرش، تقاضای کمک دارد و در این شرایط سخت است که نیروی اورژانس باید بتواند منطقه سکونت این چنین تماس ها را شناسایی کند.

• مضرات مصرف نمک دریا
زهرا عبدالهی، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: تبلیغاتی که به طور گسترده در زمینه نمک دریا در کشور می شود، برخلاف سیاست های وزارت بهداشت که متولی سلامت مردم کشور است، بوده و طبعا افراد سودجویی که سعی در ترویج مصرف نمک دریا دارند، نه تنها سلامت مردم کشور را به خطر انداخته بلکه موجب بازگشت مشکل گواتر، تولد نوزادان با ناهنجاری های مادرزادی و بسیاری پیامد های زیانبار بهداشتی خواهند بود.

• هدف کمک به بهبود مدیریت سلامت در کشور است
وزیر ارتباطات گفت: باید ببینیم هدف ما از استقرار دولت الکترونیک و نظام سلامت الکترونیک چیست، یکی از اهداف ما برای اجرای نظام سلامت الکترونیک، کمک به بهبود مدیریت سلامت در کشور به متولی و مسئول سلامت یعنی وزارت بهداشت است. محمد جواد آذری جهرمی اظهار داشت: باید با استفاده از جمع آوری و تحلیل داده ها به مدیریت بهتر سلامت کشور کمک کنیم، البته الکترونیکی کردن سلامت، به صرفه جویی در هزینه ها و منطقی کردن تقاضا ها که مورد تاکید رییس جمهوری است، منجر می شود.

انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


تولد سالانه ۵ هزار کودک کم شنوا در ایران/ ردیابی دریافت خدمات بیمار با پرونده الکترونیک/ بیماری‌های غیرواگیر عامل بیش از ۷۰ درصد مرگ‌ومیر
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

درخواست نمایندگان برای تهیه گزارشی درباره الکترونیکی شدن دولت در کمیسیون صنایع بررسی شد

درخواست نمایندگان برای تهیه گزارشی درباره الکترونیکی شدن دولت در کمیسیون صنایع بررسی شد

رئیس قوه قضاییه: وزرا، نمایندگان و مسئولان اگر متوجه فساد شدند گزارش کنند

رئیس قوه قضاییه: وزرا، نمایندگان و مسئولان اگر متوجه فساد شدند گزارش کنند

جلسه علنی مجلس آغاز شد/ بررسی گزارش حادثه آتش سوزی مدرسه دخترانه در زاهدان

جلسه علنی مجلس آغاز شد/ بررسی گزارش حادثه آتش سوزی مدرسه دخترانه در زاهدان

زغال‌سنگی‌ها در تدارک ورود به رینگ/ عدم افشای گزارش‌های مالی از ترس نمایان شدن زیان

زغال‌سنگی‌ها در تدارک ورود به رینگ/ عدم افشای گزارش‌های مالی از ترس نمایان شدن زیان

آمانو نتوانست حق ایران در برجام را استیفا کند/ گزارش‌های او منصفانه بود، اما می‌توانست عملکرد بهتری داشته باشد

آمانو نتوانست حق ایران در برجام را استیفا کند/ گزارش‌های او منصفانه بود، اما می‌توانست عملکرد بهتری داشته باشد

وضعیت مطلوب گزارش سه ماهه بازار سرمایه

وضعیت مطلوب گزارش سه ماهه بازار سرمایه

دلیل عدم قرائت گزارش حادثه قطار تبریز- مشهد در مجلس

دلیل عدم قرائت گزارش حادثه قطار تبریز- مشهد در مجلس

گزارش‌های ۳ماهه، بهترین خبر پتروشیمی‌ها/ افزایش عرضه‌ها در بورس‌کالا

گزارش‌های ۳ماهه، بهترین خبر پتروشیمی‌ها/ افزایش عرضه‌ها در بورس‌کالا