بازدید: 5

باقری: برانکو بیشترین نقش را در نتایج پرسپولیس داشته است

کریم باقری مربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه شاید خیلی‌ها دوست داشته باشند برانکو سرمربی تیم ملی شود گفت: در موفقیت‌های پرسپولیس برانکو بیشترین نقش را داشته است.
سرویس ورزشی جوان آنلاین : خیلی ها دلیل کم حاشیه بودن پرسپولیس را حضور مربی ای، چون کریم باقری در کادرفنی این تیم می دانند. فردی که برانکو و بازیکنان پرسپولیس احترام زیادی برای وی قائلند و حضورش را در تیم بسیار موثر می دانند. باقری که خیلی اهل زیاد مصاحبه کردن نیست در گفت وگو با تسنیم راجع به خیلی از مسائل پیرامون تیمش پاسخگو شد.

تسنیم: در شرایطی که می توانستید سایپا را با گل های بیشتری شکست دهید، بعد از زدن گل سوم تا حدی بازیکنان چندان بازی را جدی نگرفتند...
سایپا تیم جوان و سخت کوشی است و ما از قبل می دانستیم بازی آسانی پیش روی مان نیست. خوشبختانه شرایط تیم ما خیلی خوب است و در این بازی هم بازیکنان تلاش زیادی کردند و در آخر هم نتیجه اش را گرفتند. سایپا بازی را بهتر از ما شروع کرد، اما بعد از زدن گل تساوی به طور کامل بر توپ و میدان تسلط پیدا کردیم.

تسنیم: به نظر می آید همه چیز برای تکرار قهرمانی مهیاست.
مجموعه تیم تلاش می کند که موفقیت های بیشتری کسب کنیم اگرچه کار بسیار سخت است. هر بازی که جلوتر می رویم حریفان سخت تر می شود، چه در بازی های داخلی و چه خارجی. هدف پرسپولیس قهرمانی است و برای رسیدن به آن تلاش می کنیم.

تسنیم: نظر خیلی از کارشناسان این است که رسیدن به فینال لیگ قهرمانان به اندازه ۵۰ سال برای بازیکنان این تیم تجربه در پی داشت و آن ها را به خودباوری و اعتماد به نفس بالایی رساند. موافقید؟
قطعا. وقتی شما در رقابت های بین المللی حضور پیدا می کنید تجارب زیادی کسب می کنید، مخصوصا اگر بتوانید تا فینال پیش بروید. اتفاقی که در دو فصل اخیر لیگ قهرمانان برای پرسپولیس رخ داد تجارب خوب و گرانبهایی برای بازیکنان و حتی ما مربیان در پی داشت. این موضوع هم در شرایط خوب فعلی ما قطعا بی تاثیر نبوده است.* تسنیم: بعد از بازی پرسپولیس والاهلی، فوساتی سرمربی حریف عربستانی تیم تان اعتقاد داشت بازیکنان پرسپولیس در سطح بالایی فوتبال بازی می کردند و به نوعی سطح فنی شان بالاتر از بازیکنان آن ها بوده است. این موضوع نشان می دهد بالا رفتن سطح کیفی بازیکنان تیم شما مشهود است.
موافق این نظر هستم و اعتقاد دارم بخش عمده ای از این پیشرفت بازیکنان به خاطر تلاش و پشتکار خودشان بوده است. آن ها به خوبی فهمیده اند که اگر حرفه ای فکر نکنند و تلاش نکنند به جایی نخواهند رسید. کمبود هایی در تیم ما وجود دارد، اما با این حال بازیکنان تلاش و کیفیت خود را همچنان حفظ کرده و نتیجه اش این است که الان در صدر جدولیم.

تسنیم: نقش برانکو و باقری در موفقیت های چند سال اخیر پرسپولیس چقدر بوده است؟
در مورد خودم ترجیح می دهم اظهار نظری نکنم، اما طبیعی است که بیشترین تاثیر و نقش را در پیشرفت و نتایج تیم، سرمربی دارد. برانکو در چند سال اخیر نتایج عالی با پرسپولیس گرفته و نیازی به تعریف و تمجید من ندارد. کافی است شما نتایج تیم را ببینید که خود به خوبی گویای همه چیز است.

تسنیم: با توجه به اینکه به آخر فصل نزدیک می شویم شایعه قطع همکاری برانکو با پرسپولیس مطرح شده و نگرانی هایی را هم برای هواداران این تیم در پی داشته است، به هواداران حق می دهید نگران پرسپولیس بدون برانکو باشند؟
در مورد آینده نمی توان چیزی را پیش بینی کرد. مهم این است تا زمانی که برانکو در تیم است از وجود ایشان بهترین استفاده را ببریم. ضمن اینکه برانکو یک فصل دیگر با باشگاه قرارداد دارد، البته به گفته خود برانکو در کار مربیگری ممکن است هر لحظه اتفاقی رخ دهد و هرگز نمی شود آینده را پیش بینی کرد.

* جعفر کاشانی رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد موفقیت های اخیر این باشگاه فقط به خاطر حضور برانکو نبوده بلکه همه مجموعه این باشگاه در این موفقیت ها نقش داشتند، اما از این اظهارنظر او برداشت های زیادی شد تا حدی که برخی از بازیکنان اسمی تیم تان هم از این صحبت انتقاد کردند.
آقای کاشانی بچه نیست که من بخواهم به او بگویم به چه شکل حرف بزند بلکه جای پدر من است. او سال هاست در باشگاه پرسپولیس مسئولیت های مهمی دارد و آزاد است به هر شکلی اظهار نظر کند. با شناختی که من از آقای کاشانی دارم می دانم او علاقه زیادی به تیم دارد و هرگز به دنبال ایجاد حاشیه برای پرسپولیس نبوده است. هر چند من حرف های او را نخواندم و فقط از اطراف شنیدم. هم اکنون لازم است همه عوامل باشگاه روی شرایط حساس تیم تمرکز کنند و اجازه ندهند حواشی پیرامون پرسپولیس بوجود بیاید. ممکن است بعضی حرف ها ناخواسته حواشی برای تیم ایجاد کند.

تسنیم: اخیراً امید عالیشاه مصاحبه ای انجام داد که هم برای خوش حواشی زیادی در پی داشت و هم برای پرسپولیس، به او تذکری ندادید؟
هر بازیکنی وظیفه اش این است که تمرینش را انجام دهد و برود. اینکه چه نفراتی در ترکیب اصلی قرار می گیرند را کادرفنی تصمیم می گیرد. این موضوع خیلی مهم است که بازیکنان، چه عالیشاه چه هر بازیکن دیگری بدانند در فوتبال حرفه ای بازیکن باید سرش به کار خودش بوده و به هر تصمیم سرمربی احترام بگذارد. این را به خودمان بقبولانیم که وظیفه مان فقط خوب تمرین کردن و تبعیت از کادرفنی است. با توجه به فشردگی بازی ها قطعا فرصت بازی به همه می رسد، اما یکسری ها بیشتر و برخی هم کمتر. اگر بازیکنی نظرش این است که کم بازی می کند فقط باید تلاشش را بیشتر کند.

تسنیم: درباره انتخاب سرمربی برای تیم ملی چه نظری دارید؟ سرمربی آینده ایران داخلی باشد بهتر است یا خارجی؟
نظری در این مورد ندارم. رئیس فدراسیون در این رابطه تصمیم گیرنده است.

تسنیم: از نظر شما برانکو گزینه ایده آلی برای تیم ملی است؟
برانکو سرمربی پرسپولیس است و یک فصل دیگر هم با باشگاه قرارداد دارد. شاید خیلی ها دوست داشته باشند او سرمربی تیم ملی شود، اما ایشان تمرکزش روی پرسپولیس و کار خودش است. باید دید در آینده چه اتفاقی رخ می دهد.

باقری: برانکو بیشترین نقش را در نتایج پرسپولیس داشته است
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

حسن‌زاده: گزارش بازی تراکتورسازی و پیکان به دست ما رسید/ مقررات انضباطی فدراسیون به آیین نامه فیفا نزدیک‌تر شده است

حسن‌زاده: گزارش بازی تراکتورسازی و پیکان به دست ما رسید/ مقررات انضباطی فدراسیون به آیین نامه فیفا نزدیک‌تر شده است

گزارش گاردین از ابعاد دیگر آتش سوزی در کلیسای نوتردام

گزارش گاردین از ابعاد دیگر آتش سوزی در کلیسای نوتردام

پاسخ شرکت کره‌ای به گزارش یک روزنامه: از ايران خارج نشده ايم

پاسخ شرکت کره‌ای به گزارش یک روزنامه: از ايران خارج نشده ايم

رونمایی از گزارش آزار و اذیت جنسی زندانیان در بحرین

رونمایی از گزارش آزار و اذیت جنسی زندانیان در بحرین

گزارش مراسم اختتامیه جشنواره جهانی فیلم فجر

گزارش مراسم اختتامیه جشنواره جهانی فیلم فجر

گزارشی از معضل جدیدی به نام سلفی بگیران در جامعه

گزارشی از معضل جدیدی به نام سلفی بگیران در جامعه

گزارش مقدماتی کمیسیون عمران از «سیل‌ اخیر» هفته آینده آماده می‌شود

گزارش مقدماتی کمیسیون عمران از «سیل‌ اخیر» هفته آینده آماده می‌شود