بازدید: 8

موردی از بیماری واگیر در مناطق سیل زده نداشتیم/مراقب سلامت روان کودک خود به هنگام وقوع سیل باشیم/ نهادینه شدن مراقبت‌های بهداشت اولیه

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1717514
موردی از بیماری واگیر در مناطق سیل زده نداشتیم، مراقب سلامت روان کودک خود به هنگام وقوع سیل باشیم، نهادینه شدن مراقبت‌های بهداشت اولیه، نیاز ضروری جامعه، وضعیت دارورسانی به "هموفیلی‌ها" و "تالاسمی‌ها" در مناطق سیل‌زده، تامین رایگان دارو‌های بیماران در مناطق سیل زده با ارائه کد ملی و ... گزیده‌ای از اخبار درج شده در بسته سلامت امروز است.

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، موردی از بیماری واگیر در مناطق سیل زده نداشتیم، مراقب سلامت روان کودک خود به هنگام وقوع سیل باشیم، نهادینه شدن مراقبت های بهداشت اولیه، نیاز ضروری جامعه، وضعیت دارورسانی به "هموفیلی ها" و "تالاسمی ها" در مناطق سیل زده، تامین رایگان دارو های بیماران در مناطق سیل زده با ارائه کد ملی و ... گزیده از اخبار درج شده دربسته سلامت امروز است که درادامه میخوانید.

• موردی از بیماری واگیر در مناطق سیل زده نداشتیم
محمد مهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مواردی از بیماری های واگیر از طریق آب و غذا در مناطق سیل زده گلستان، لرستان و خوزستان گزارش نشده است.

• مراقب سلامت روان کودک خود به هنگام وقوع سیل باشیم
یک روانشناس گفت: کودکانی که جان سالم از حوادث طبیعی مثل سیل و زلزله به در می برند دچار مشکلات روانی و افسردگی خواهند شد. زهرا امام در خصوص آسیب های روانی سیل و بحران در کودکان اظهار کرد: بسیاری از خانواده ها هنگام رخ داد بحران های طبیعی بیشتر به سلامت جسمی کودک خود توجه می کنند، در حالی که کودکانی که جان سالم از حوادث طبیعی مثل سیل و زلزله به در می برند دچار مشکلات روانی و افسردگی خواهند شد. وی بیان کرد: این کودکان ترس و نگرانی از تکرار شدن این حوادث دارند و این نگرانی ها باعث ایجاد مشکلاتی همچون بی خوابی، کابوس های شبانه، بی اشتهایی، افسردگی و اضطراب شدید می شوند.
• نهادینه شدن مراقبت های بهداشت اولیه، نیاز ضروری جامعه
مراقبت های بهداشت اولیه، زیربنای اصلی نظام مراقبت بهداشتی به شمار می آید که به اعتقاد کارشناسان ارائه خدمات مرتبط با آن و پوشش هرچه بیشتر جامعه، دستاورد های با ارزشی از جمله کاهش هزینه های اقتصادی و اجتماعی در همه بخش ها را بهمراه دارد. به تاکید کارشناسان با نهادینه شدن مراقبت های بهداشت اولیه به معنای واقعی در جامعه بسیاری از چالش های فراروی نظام سلامت کشور از جمله هزینه های اقتصادی کاهش می یابد.بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی، مراقبت های بهداشت اولیه (Primary Health Care)، مراقبت های ضروری بهداشتی هستند که از طریق شیوه ها و فناوری علمی و عملی ارایه می شود، از نظر جامعه قابل قبول و برای افراد و خانواده ها در دسترس است، از نظر هزینه برای جامعه و کشور در هر مرحله از توسعه قابل توجیه می باشد و در نخستین سطح تماس افراد، خانواده و جامعه با نظام بهداشتی قرار دارد.
• وضعیت دارورسانی به "هموفیلی ها" و "تالاسمی ها" در مناطق سیل زده
کارشناس هموفیلی و تالاسمی اداره بیماران خاص وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت رسیدگی به بیماران تالاسمی و هموفیلی در استان های سیل زده کشور، گفت: کاملا وضعیت بیماران خاص در استان های سیل زده را رصد می کنیم. راضیه حنطوش زاده با اشاره به وضعیت بیماران هموفیلی و تالاسمی در استان های سیل زده، افزود: وزارت بهداشت در هر نوروزی در فروردین برای تمام دانشگاه ها ۲۰ درصد افزایش سهمیه دارو و فاکتور برای بیماران تالاسمی و هموفیلی ارسال می کند و میزان این دارو ها و فاکتور ها در مناطق مسافرپذیر ۳۰ درصد افزایش می یابد.

• ارتباط سزارین با بیماری های التهابی روده
یک فوق تخصص گوارش، گفت: زایمان سزارین و عدم شیردهی به نوزاد افراد را بیش از سایرین در معرض ابتلاء به بیماری های التهابی روده قرار می دهد. به گزارش مهر، همایون واحدی اظهار کرد: بیماری های التهابی روده شامل کولیت اولسروز و کرون است و در ایران از هر ۱۰۰۰۰۰ نفر ۴۵ نفر به بیماری های التهابی روده مبتلا هستند.
• تامین رایگان دارو های بیماران در مناطق سیل زده با ارائه کد ملی
حیدرعلی عابدی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و در مجلس گفت: بیماران در مناطق سیل زده می توانند بدون دفترچه بیمه و تنها با ارائه کد ملی و به صورت رایگان دارو های مورد نیاز خود را تامین کنند.
• لزوم بیمه خدمات گفتار درمانی
رئیس انجمن گفتاردرمانی ایران، بر ضرورت پوشش بیمه ای خدمات گفتار درمانی در کشور تاکید کرد. به گزارش مهر، علی قربانی گفت: حوزه فعالیت همایش سالیانه گفتار درمانی به صورت کلی و فراگیر است، اما کاربرد علم گفتار درمانی در کودکان و بزرگسالان شامل رفع اختلالات گفتاری شایعی همچون نابه سامانی های گفتار و زبان و صدا و بلع به عللی همچون کم توانی ذهنی، افت شنوایی و مشکلات عصبی دوران رشد آسیب های مغزی، بد عملکردی تار های صوتی و…، است که موجب تاخیر در گفتار و زبان، اختلال در صوت و اختلال در بلع و تشدید صدا می شود.

• افزایش سرطان های دستگاه گوارش در مردان
استاد گروه رادیو انکولوژی مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: در سال های اخیر بروز سرطان های گوارش در مردان افزایش قابل توجهی داشته است. حمیدرضا میرزایی تصریح کرد: در مطالعات وسیع بین المللی ثابت شده است که کار تیمی باعث افزایش طول عمر بیمار مبتلا به سرطان و همچنین کاهش هزینه های درمان می شود. وی گفت: مصرف چای و قهوه می تواند برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های التهابی روده موثر باشد.
• با صدای تان مهربان باشید
عضو هیات علمی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اهمیت بهداشت صدا و جلوگیری از بروز مشکلات صوتی گفت: باید با صدا مهربان باشیم. هوشنگ دادگر افزود: ۱۶ آپریل یا ۲۷ فروردین هر سال مصادف با روز جهانی صدا است. هدف از مراسم این روز افزایش آگاهی عمومی از نقش صدا در ارتباطات انسانی، کیفیت صدا و بیماری های مرتبط با آن است. با صدای تان مهربان باشید، شعار امسال این پویش جهانی است. به گزارش ایسنا، وی تصریح کرد: صدای افراد مانند اثر انگشت منحصر بفرد است و لازم است که علاوه بر عموم جامعه، افرادی که از صدا به صورت حرفه ای استفاده می کنند، مراقب صدا و حنجره شان باشند.
• کاهش ۵۰ درصدی واردات مکمل در سال۹۷
مدیرکل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به رونق تولید مکمل در داخل کشور از کاهش ۵۰ درصدی واردات مکمل در سال ۹۷ خبر داد. مهناز خانوی گفت: سال ۹۷ برای تولیدکنندگان مکمل های غذایی و رژیمی سال خوبی بود، به طوری که با توجه به آمار تولید داخل مکمل ها رشد چشمگیری داشت. به گزارش میزان، وی با اشاره به اینکه واردات مکمل ها در سال ۹۷ نسبت به سال قبل از آن، ۵۰ درصد کاهش یافت، اظهار کرد: در پایان سال ۹۶ میزان واردات مکمل ها به ۱۰۰ میلیون دلار هم نرسید، اما واردات مواد اولیه مکمل نسبت به سال ۹۵ بیش از ۲ برابر شد که نشان دهنده حرکت شرکت ها به سمت تولید بیشتر بود.
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


موردی از بیماری واگیر در مناطق سیل زده نداشتیم/مراقب سلامت روان کودک خود به هنگام وقوع سیل باشیم/ نهادینه شدن مراقبت‌های بهداشت اولیه
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

همراهان

گزارش ها

گزارشی از گیشه سینمای ایران در سه ماهه نخست سال ۹۸

گزارشی از گیشه سینمای ایران در سه ماهه نخست سال ۹۸

گزارش سرمایه‌گذاری پنتاگون در پروژه‌های مشکوک آلمان

گزارش سرمایه‌گذاری پنتاگون در پروژه‌های مشکوک آلمان

گزارش اقدامات سازمان جوانان هلال احمر در جریان سیل اعلام شد

گزارش اقدامات سازمان جوانان هلال احمر در جریان سیل اعلام شد

ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران

ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران

گزارش تکان دهنده از حقوق‌های نجومی مدیران صندوق بازنشستگی

گزارش تکان دهنده از حقوق‌های نجومی مدیران صندوق بازنشستگی

گزارش طرح اعاده اموال نامشروع دیر به دست نمایندگان رسید

گزارش طرح اعاده اموال نامشروع دیر به دست نمایندگان رسید

گزارش مفصل میزان از دلایل به حاشیه رفتن پرسپولیس/ واکاوی از نقش بزرگ «مدیران سایه» در حواشی سرخ‌پوشان

گزارش مفصل میزان از دلایل به حاشیه رفتن پرسپولیس/ واکاوی از نقش بزرگ «مدیران سایه» در حواشی سرخ‌پوشان