بازدید: 14

انتقاد شهرداران آمریکا از سیاست‌های ضد مهاجرتی ترامپ

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1712110
شهرداران دموکرات در شهر‌های آمریکا با رد تهدید‌های ترامپ مبنی بر ایجاد شهر‌ها یا اماکنی خاص برای مهاجران غیرقانونی ساکن در آمریکا اعلام کردند شهر‌های آن‌ها از مهاجران قانونی به آمریکا استقبال می‌کنند.

انتقاد شهرداران آمریکا از سیاست های ضد مهاجرتی ترامپبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری رویترز، شهرداران دموکرات در شهر های آمریکا با رد تهدید های دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور، مبنی بر ایجاد شهر ها یا اماکنی خاص برای مهاجران غیرقانونی ساکن در آمریکا اعلام کردند شهر های آن ها از مهاجران قانونی به آمریکا استقبال می کنند.

ترامپ در توئیتی اعلام کرده بود قصد دارد مهاجران غیرقانونی به آمریکا را در برخی مناطق یا شهر های خاص و به صورت ایزوله اسکان دهد.

شهرداران شهر های مختلف آمریکا، از لس آنجلس گرفته تا شیکاگو و فیلادلفیا، به سرعت به این اظهار نظر ترامپ واکنش نشان دادند.
جیم کنی Jim Kenney، شهردار فیلادلفیا، با صدور بیانیه ای در روز جمعه اعلام کرد: «فیلادلفیا آماده است از این مهاجران که ما دهه هاست آن ها را در جوامع خود جذب کرده ایم استقبال کند.»

وی در بخشی از بیانیه خود تصریح کرد: «این طرح کاخ سفید نشان دهنده اوج بی توجهی دولت ترامپ به حقوق اساسی بشر است.»
ترامپ سختگیری علیه مهاجران قانونی و غیرقانونی در آمریکا را از محور های اصلی برنامه دولت خود عنوان کرده است.

اریک گارستی Eric Garcetti، شهردار لس آنجلس، در توئیتی در روز پنجشنبه و بعد از صدور اخباری در این زمینه نوشت: «این مردم (مهاجران) مهره های سرباز (در بازی شطرنج) نیستند.»

شهرداران شهر های اوکلند، کالیفرنیا و تکوماپارک Takoma Park (واقع در ایالت مریلند) نیز از این اظهارنظر ترامپ انتقاد کرده اند.

انتهای پیام/


انتقاد شهرداران آمریکا از سیاست‌های ضد مهاجرتی ترامپ
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها