بازدید: 18

پایان موفقیت‌آمیز آزمایش موشک قاره‌پیمای سارمات روسیه

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1711337
رئیس‌جمهور روسیه روز گدشته در اظهاراتی از پایان موفقیت‌آمیز آزمایش‌های موشک بالستیک قاره‌پیمای «سارمات» خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، روز پنجشنبه در دیدار با افسران بلندپایه نظامی این کشور از پایان آزمایش های موشک بالستیک قاره پیمای «سارمات» خبر داد.

او در مراسم اعطای درجه به افسران نظامی گفت: آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای سارمات (RS-۲۸) تقریبا به پایان رسیده است. 

رئیس جمهور روسیه با علام اینکه ارتش این کشور از چند سال پیش به تسلیحات فوق مدرن مجهز است، افزود: «آخرین مرحله آزمایش ها با موفقیت به پایان رسیده است و موشک های مافوق صوت کینژال (Kinjal) و سامانه های لیزری پرسوت (Peresvet) نیز راه اندازی شده است. همچنین سامانه موشکی آوانگارد، سامانه مافوق صوت ما که قادر به پرواز های قاره پیما است، نیرو های موشکی راهبردی روسیه را به طور جدی تقویت خواهد کرد.»

پوتین تأکید کرد این تسلیحات مدرن، قدرتمند و با دقت بالا در حال حاضر و در آینده نیرو های مسلح روسیه را تعریف می کند.

او گفت: «به این دلیل است که آماده سازی کیفی نیرو های مسلح و تقویت مطالعات جنگی بسیار ضروری است. ما نیاز به ادغام واقعی سنت های نظامی ارتش و شناخت های مدرن، فناوری، دانش فنی به منظور کاربرد موثر آن داریم. من روی افسران و نظامیان ارشد که برنامه ریزی می کنند و کار آموزشی برگزار می کنند حساب می کنم؛ آن ها باید در اجرای وظایف محول شده برای افراد زیردست خود الگو باشند.»

شایان ذکر است، موشک بالستیک قاره پیمای سارمات (RS-۲۸) جایگزین سنگین ترین موشک بالستیک جهان «وویوودا RS-۲۰ V» (با کد شیطان در ناتو) خواهد شد. پروژه تولید این موشک در سال ۲۰۱۱ آغاز شد. این موشک قرار است در سال ۲۰۲۰ در اختیار ارتش روسیه قرار گیرد.

انتهای پیام/


پایان موفقیت‌آمیز آزمایش موشک قاره‌پیمای سارمات روسیه
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها