بازدید: 8

مشکلی در تامین آب شرب شهر‌های خوزستان وجود ندارد/ حل مشکل پس زدگی فاضلاب اهواز تا پایان امروز

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1703647
معاون راهبری و نظارت بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در‌حال‌حاضر هیچ‌گونه مشکلی در تامین آب شرب شهر‌های استان خوزستان وجود ندارد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، به نقل از وزارت نیرو، حمیدرضا کشفی گفت: در ابتدای وقوع سیل در خوزستان تعداد یک هزار و ۸۰ روستا با قطعی آب مواجه بودند که خوشبختانه با اقداماتی که انجام شد این تعداد اکنون به ۱۷۰ روستا رسیده است.

وی با اشاره به اینکه "گوریه" شوشتر تنها شهر بدون آب استان بود که دیروز نسبت به تامین آب آن اقدام شد، ادامه داد: گرچه با پیشروی مستمر آب در مناطق مختلف مواجه هستیم، اما فعالیت آبرسانی بدون هیچگونه مشکلی در حال انجام است.

کشفی با اشاره به اینکه آبرسانی به تمامی روستا ها از طریق تانکر سیار، ثابت و آب بسته بندی صورت گرفته و آب شرب موردنیاز در دسترس مردم قرار می گیرد، اظهار کرد: تامین و وصل آب حدود ۶۰ روستای استان در دستور کار است که به محض ترمیم جاده های دسترسی و رفع مشکل برق آن مناطق نسبت به برقراری انشعاب آب اقدام خواهیم کرد.

معاون راهبری و نظارت بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مشکل پس زدگی فاضلاب در شهر اهواز را ناشی از دو سه نقطه بحرانی در این شهر به دلیل ریزش شبکه های فاضلاب دانست و افزود: برای مهار این مشکل دو پروژه اضطراری تعریف شده و طبق برنامه زمانبندی قرار است امروز عملیات اجرایی آن به اتمام برسد.

وی تصریح کرد: با اتمام این پروژه های اضطراری، عملیات بای پس انجام شده و مشکل پس زدگی فاضلاب مناطقی از شهر اهواز به ویژه پردیس حل خواهد شد.

کشفی با بیان اینکه در رابطه با تامین آب شهر اهواز مشکل خاصی وجود ندارد، گفت: گرچه کدورت آب طرح غدیر مقداری بالاتر از حد معمول رفته، اما خوشبختانه تاکنون در رابطه با تامین آب شرب این شهر خللی به وجود نیامده و با مدیریت انجام شده انشاءالله مشکلی هم پیش نخواهد آمد.

انتهای پیام/


مشکلی در تامین آب شرب شهر‌های خوزستان وجود ندارد/ حل مشکل پس زدگی فاضلاب اهواز تا پایان امروز
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها