بازدید: 10

وعده انتخاباتی نتانیاهو: شهرک‌های کرانه باختری به خاک اسرائیل ملحق می‌شوند

منبع : انتخاب کد خبر: 1702730
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز شنبه اعلام کرد که در صورت پیروزی در انتخابات پارلمانی اسرائیل، شهرک های یهودی نشین کرانه باختری رود اردن را به خاک اسرائیل ملحق خواهد کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز شنبه اعلام کرد که در صورت پیروزی در انتخابات پارلمانی اسرائیل ، شهرک های یهودی نشین کرانه باختری رود اردن را به خاک اسرائیل ملحق خواهد کرد.

به گزارش یورونیوز، نخست وزیر اسرائیل در مصاحبه با یک شبکه اسرائیلی در پاسخ به پرسشی در مورد علت عدم الحاق شهرک های کرانه باختری به خاک اسرائیل اظهار داشت: «چه کسی گفته است ما این کار را نخواهیم کرد؟ در جریان [این کار] هستیم و در مورد آن بحث می کنیم.»

بنیامین نتانیاهو همچنین تاکید کرد که وی برای الحاق اراضی اشغالی به خاک اسرائیل تفاوتی بین شهرک های دور افتاده و مجموعه شهرک هایی که کنار یکدیگر قرار گرفته اند، قائل نخواهد شد.

رقیب اصلی بنیامین نتانیاهو در انتخابات پارلمانی اسرائیل که روز سه شنبه برگزار خواهد شد بنی گنتس است که در جریان کارزار انتخاباتی خود موضع گیری هایی میانه رو داشته است.

نخست وزیر اسرائیل که رهبری حزب راستگرای لیکود را برعهده دارد رقیب خود را «چپگرایی ضعیف» معرفی کرده است که با امتیازدهی به فلسطینیان امنیت اسرائیل را به خطر خواهد انداخت.

سخنان روز شنبه بنیامین نتانیاهو خشم رهبران دولت خودگردان فلسطین را بر انگیخته است. صائب عریقات، از مشاوران نزدیک محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مورد سخنان بنیامین نتانیاهو گفت: «اسرائیل تا زمانی که جامعه جهانی به اسرائیل مصونیت داده است به نقض بی شرمانه حقوق بین الملل ادامه می دهد. منظورم به طور خاص حمایت و تائید دولت ترامپ از نقض حقوق بشر و حق ملی مردم فلسطین است.»

سخنان بنیامین نتانیاهو در مورد الحاق شهرک های کرانه باختری به خاک اسرائیل در حالی بیان شد که نخست وزیر اسرائیل به جلب آرای رای دهندگان راست افراطی در اسرائیل برای پیروزی در انتخابات پیش رو نیاز دارد.


وعده انتخاباتی نتانیاهو: شهرک‌های کرانه باختری به خاک اسرائیل ملحق می‌شوند
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها