بازدید: 16

انتقام کارمند کینه‌ای از مدیر شرکت/ تخریب و تغییر داده‌های سرور محل کار

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1701872
کارمند کینه‌ای پس از اختلاف با مدیر شرکت اقدام به تخریب و تغییر داده‌های سرور شرکت اینترنتی کرد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار کرد: چندی قبل مدیر یک شرکت اینترنتی با مراجعه به اداره پلیس فتا عنوان کرد که یک نفر ناشناس با دسترسی به پنل مدیریت سایت و سیستم امنیتی اقدام به تخریب اطلاعات و داده های موجود در سرور سایت کرده است.

وی افزود: در تحقیقات فنی و عملیاتی ماموران پلیس مشخص شد عامل این اقدام ها با در به دست آرودن رمز عبور به پنل اطلاعات سایت شرکت ورود کرده و داده های اطلاعاتی را تخریب کرده است.

سرهنگ تورج کاظمی ادامه داد: تیم پلیسی با تحقیقات ویژه پی بردند که یک نفر از داخل شرکت توانسته به سرور مدیریت ورود کند و در همین راستا با هماهنگی مدیر شرکت تجسس های پلیسی و فنی اطلاعاتی آغاز شد و در همان ابتدا یکی از پرسنل شرکت به نام احمد ۳۳ ساله به عنوان مظنون اصلی این پرونده دستگیر شد.

ریس پلیس فتا تهران گفت: احمد ابتدا خود را در ماجرای دستکاری اطلاعات داده های سرور شرکت بیگناه می دانست، اما وقتی در برابر مدارک و شواهد فنی اطلاعاتی پلیس فتا قرار گرفت به ناچار لب به سخن باز کرد.

متهم در بازجویی ها گفت که به خاطر خصومت شخصی و از روی کینه ای که از مدیر شرکت داشتم تصمیم به انتقام گیری گرفتم و یک روز در اتاق مدیر توانستم رمز ورود به سیستم مدیریت را پیدا کنم و اقدام به حذف اطلاعات و تغییر در داده های شرکت کردم.

بنا به این گزارش، متهم پس از اعتراف به جرم خود برای سیر مراحل قانونی به دادسرای جرایم رایانه ای منتقل شد.

انتهای پیام/


انتقام کارمند کینه‌ای از مدیر شرکت/ تخریب و تغییر داده‌های سرور محل کار
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها