بازدید: 9

وعده انتخاباتی نتانیاهو: شهرک‌های اسراییل در کرانه باختری را به اسراییل ملحق می‌کنم

منبع : عصر ایران کد خبر: 1701830
انتظار می‌رود با این وعده انتخاباتی، دهها هزار شهرک‌نشین اسراییلی ساکن در این شهرک‌ها، رای خود را به نفع نتانیاهو به سبد انتخابات بیندازند.

"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسراییل و رهبر حزب راستگرای "لیکود" وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات سراسری پیش رو در اسراییل، شهرک های اسراییلی در اراضی اشغالی فلسطین را به اسراییل ملحق خواهد کرد.

به گزارش عصرایران، نتانیاهو که از امتیازات اخیر و سخاوتمندانه ترامپ در به رسمیت شناختن حاکمیت اسراییل بر منطقه جولان سوریه و نیز انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس، جسورتر شده است، وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات روز سه شنبه – پس فردا- اسراییل، شهرک های اسراییلی را که به صورت غیرقانونی در اراضی فلسطینی در کرانه باختری بنا نهاده شده اند، به خاک اسراییل ملحق خواهد کرد.

نتانیاهو دیروز در یک مصاحبه تلویزیونی با اشاره به این مساله در پاسخ به سوالی درباره عدم الحاق این شهرک ها به خاک اسراییل علی رغم الحاق بخش شرقی شهر قدس و منطقه جولان – اشغالی- به خاک اسراییل، گفت:"  چه کسی گفته ما این کار را نخواهیم کرد؟ ما در این مسیر قرار داریم و در حال مذاکره در مورد آن هستیم."

 او افزود: "من حاکمیت ارضی اسرائیل را گسترش خواهم داد و برای من هیچ فرقی  بین شهرک های ساخته شده کنار هم و آن هایی که جدا افتاده اند، وجود ندارد."

انتظار می رود با این وعده انتخاباتی، دهها هزار شهرک نشین اسراییلی ساکن در این شهرک ها، رای خود را به نفع نتانیاهو به سبد انتخابات بیندازند.

سخنان نتانیاهو با واکنش شدید شخصیت های فلسطینی مواجه شده است.

محمود عباس رییش تشکیلات خودگردان فلسطینی در واکنش به اظهارات اخیر نتانیاهو گفته است:" هرگونه اقدام و اظهارنظر واقعیت را عوض نخواهد کرد. شهرک های یهودی نشین  در اراضی اشغالی غیرقانونی هستند و برچیده خواهند شد."

"صائب عریقات" رئیس هیات مذاکره کننده فلسطینی نیز این سخنان نتانیاهو را نشانه ای از بی پروایی و نقض قوانین بین المللی از سوی او تحت حمایت های همه جانبه دولت ترامپ دانسته است.

جامعه جهانی ساخت شهرک های اسراییلی در اراضی فلسطینی را اقدامی غیرقانونی و خلاف قواعد و حقوق بین الملل می داند اما احزاب راستگرای اسراییلی از این اقدام پشتیبانی کرده و طی سال ها و دهه های گذشته گذشته با ساخت شهرک هایی در اراضی اشغالی فلسطینی در کرانه باختری، سعی در تثبیت حاکمیت خود بر این مناطق اشغالی دارند.

بر اساس برآوردها حدود 200 هزار شهرک نشین اسراییلی در شهرک های غیرقانونی ساخته شد ه در اراضی فلسطینی در کرانه باختری، اسکان داده شده اند.

 

 

 


وعده انتخاباتی نتانیاهو: شهرک‌های اسراییل در کرانه باختری را به اسراییل ملحق می‌کنم
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها