بازدید: 14

جزئیات اقدامات مردم یاری ارتش در معمولان و پلدختر/ پاکسازی معابر مناطق سیل زده در لرستان/ تاکید سرلشکر باقری بر تسریع امدادرسانی به مناطق سیل زده

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1701507
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده نیروی زمینی ارتش گفت: اقدامات پاکسازی کوچه ها و خیابان های مناطق سیل زده با استفاده از امکانات مهندسی ارتش نظیر لودر و کمپرسی در حال انجام است و امیدواریم تا با این اقدامات حالت عادی به شهر پلدختر بازگردد.
جزئیات اقدامات مردم یاری ارتش در معمولان و پلدختر/ پاکسازی معابر مناطق سیل زده در لرستان/ تاکید سرلشکر باقری بر تسریع امدادرسانی به مناطق سیل زدهامیر سرتیپ دوم مراد خوش کنار فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده نیروی زمینی ارتش در گفت وگو با خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،درباره آخرین اقدامات عملیاتی قرارگاه لشکر ۸۴ پیاده نیروی زمینی در سیل اخیر لرستان گفت: این قرارگاه پس از موج دوم بارش ها با تمام امکانات وارد عمل شده و یگان های ما در مناطق پلدختر، معمولان و نورآباد و روستا های اطراف این مناطق با استفاده از امکانات بالگردی و امکانات مهندسی مشغول امدادرسانی هستند.

وی افزود: ما در طول این مدت در قرارگاه مستقر پلدختر به سرعت اقدام به لایروبی معابر و منازل مردم کردیم. سه روز از آغاز لایروبی این مناطق می گذرد و تعدادی از نیرو های پایور و وظیفه را برای لایروبی منازل مسکونی در اختیار خانواده های سیل زده قراردادیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده نیروی زمینی ارتش اظهار کرد: اقدامات پاکسازی کوچه ها و خیابان های مناطق سیل زده با استفاده از امکانات مهندسی ارتش نظیر لودر و کمپرسی در حال انجام است و امیدواریم تا با این اقدامات حالت عادی به شهر پلدختر بازگردد.

امیر خوش کنار درباره اقدامات قرارگاه متبوع خود در زمینه تامین موادغذایی و مواد زیستی و نیازمندی های عمومی مردم اذعان کرد: ما در زمینه تامین نیاز های مردم اقدامات خوبی انجام داده ایم. این اقدامات شامل تامین غذای گرم مردم از طریق دایر کردن آشپزخانه انجام می شود.

وی ادامه داد: ما در روستای چم مهر کمپ احداث کرده و کارکنان تیپ ۶۵ نوهد با استفاده از امکانات شناوری در حال جابجایی نفرات هستند. همچنین بیش از ۸۰ دستگاه ادوات مهندسی ارتش در لرستان مشغول خدمت رسانی بوده و دو گروه مهندسی ارتش با وظایف پل گذاری و ادوات سنگین مشغول به کار هستند. از سوی دیگر هوانیروز هم با تمام توان خود در حال خدمت رسانی به مردم سیل زده است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده نیروی زمینی ارتش عنوان کرد: اکنون در پلدختر گروه مهندسی ما در حال بازسازی پل اصلی پلدختر است که در آینده نزدیک افتتاح می شود. همچنین مواد غذایی، امکانات درمانی و بهداری اعزامی به این مناطق ارسال از طریق نیرو های ما از خرم آباد تا پلدختر همراهی می شود.

وی افزود: در معمولان قرارگاه مردم یاری تشکیل دادیم و امدادرسانی از این طریق تسریع شده است. ما برای برقراری مجدد امکانات رفاهی و شهری نظیر آب و برق در تلاش هستیم و امکانات موردنیاز را با بالگرد به این مناطق ارسال می کنیم. نفربر های ارتش در شهر های نورآباد، معمولان، چگنی و پلدختر برای بازگشایی راه ها در اختیار فرمانداری ها قرار گرفته اند.

امیر خوش کنار درباره جلسه فرماندهان نظامی با سرلشکر باقری عنوان کرد: سرلشکر باقری بر ادامه همکاری برای رفع مشکلات مردم و تسریع در امدادرسانی تاکید داشتند.

انتهای پیام/


جزئیات اقدامات مردم یاری ارتش در معمولان و پلدختر/ پاکسازی معابر مناطق سیل زده در لرستان/ تاکید سرلشکر باقری بر تسریع امدادرسانی به مناطق سیل زده
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها