بازدید: 9

وعده نتانیاهو درباره الحاق بخشی از کرانه باختری به اراضی اشغالی

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1701436
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در آستانه برگزاری انتخابات در این رژیم به دلیل قرار گرفتن در تنگنا، وعده الحاق بخش گسترده‌ای از سرزمین‌های کرانه باختری به این رژیم را وعده داد.
نتانیاهو از الحاق بخشی از کرانه باختری به سرزمین های اشغالی در صورت پیروزی در انتخابات خبر دادبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو، «منطقه سی» کرانه باختری را به اراضی اشغالی ملحق خواهد کرد.

به گزارش آسوشیتد پرس، نتانیاهو در مصاحبه‎ای تلویزیونی اعلام کرد در صورت انتخاب مجدد برای پست نخست وزیری، شهرک های صهیونیست نشین کرانه باختری را به اراضی اشغالی ملحق خواهد کرد.

به نوشته آسوشیتدپرس، این تغییر مشی قابل ملاحظه، با هدف حفظ حامیان در روز های منتهی به انتخابات رخ داده است.

نتانیاهو تنها سه روز مانده به انتخابات پارلمانی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی مدعی شد: "من بیت المقدس را تقسیم نخواهم کرد. هیچ شهرکی از بین نخواهد رفت، ما تلاش می کنیم تا کنترلمان بر غرب رود اردن را حفظ کنیم. آیا به مرحله بعدی خواهیم رفت؟ پاسخ مثبت است. من قصد دارم طرح حاکمیت اسرائیل بر کرانه باختری را اجرا کنم."

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد که تمامی شهرک های صهیونیست نشین جزیی از اراضی اشغالی هستند و حفاظت از آن ها به عهده این رژیم است.
 
او در این مصاحبه سیاست های آمریکا در مورد مقدس و ارتفاعات جولان را به عنوان دستاورد های کابینه خود توصیف کرده و مدعی شد با تلاش توانست ترامپ را به این امر متقاعد کند.

اگرچه او در ۲ دوره تصدی نخست وزیری و ۲ دوره تصدی پست وزارت خارجه همواره در راستای گسترش شهرک های صهیونیستی تلاش کرده بود، اما از ارائه دیدگاه روشن در مورد کرانه باختری خوددداری می کرد.
 
وزارت خارجه آمریکا از اظهار نظر در مورد اظهارات اخیر نتانیاهو خودداری کرد.

«صائب عریقات» مذاکره کننده ارشد پیشین فلسطین جامعه بین المللی به ویژه ترامپ را مسئول این سیاست های نتانیاهو دانست.

پیشتر نیز دولت آمریکا با به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی های جولان در سوریه هدیه ای سیاسی به نتانیاهو داد.  کارشناسان علت این اقدام آمریکا را به چالش کشیده شدن موقعیت نتانیاهو توسط رقیبش «بنی گانتز» رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی می‎دانند.

انتهای پیام/

وعده نتانیاهو درباره الحاق بخشی از کرانه باختری به اراضی اشغالی
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها