بازدید: 5

لزوم ارائه یک پیشنهاد واحد از سوی پارلمان‌های آسیایی و حمایت سایر کشور‌ها از آن

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1700324

عضو کمیته صلح و امنیت بین المللی شورای بین المجالس جهانی IPU بر ارائه پیشنهاد واحد از سوی کشور های آسیایی در مجمع عمومی اجلاس IPU تاکید و حمله تروریستی اخیر در نیوزلند به نمازگزاران مسلمان را محکوم کرد.

لزوم ارائه یک پیشنهاد واحد از سوی پارلمان های آسیایی و حمایت سایر کشور ها از آنبه گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خانه ملت، مصطفی کواکبیان در نشست بین المجالس آسیایی یکصد و چهلمین اجلاس IPU ضمن تشکر از رئیس جلسه و دبیرکل عنوان کرد: اهمیت آسیا بر کسی پوشیده نیست لذا ما باید همه پیشنهادات را تجمیع و جمع بندی کنیم و از کشور اندونزی که پیشنهاد خود را پس گرفتند، تشکر می کنم.

وی ادامه داد: شکی نداشته باشیم که اگر آمریکا بیت المقدس را می خواهد به عنوان پایتخت کشور مجهول رژیم صهیونیستی به رسمیت بشناسد، ریشه در نوعی اسلام هراسی و نژادپرستی دارد و اگر ترامپ جولان سوریه را می خواهد به رژیم صهیونیستی بدهد، این موضوعی است که همه کشور های اسلامی، آسیایی و حتی اروپایی آن را محکوم کردند.

کواکبیان ادامه داد: حتی در شورای امنیت نیز این موضوع فقط یک رأی آورد و این مسئله بیانگر نژادپرستی و اسلام هراسی قدرت های بزرگ دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمله تروریستی به نمازگزاران نیوزلند که با سکوت مستکبران مواجه شد، عنوان کرد: بر همین اساس تاکید دارم اگر کشور های آُسیایی فقط یک ماده اضطراری به صورت واحد ارائه دهند و در مجمع عمومی همگان از آن حمایت کنند با رأی بالایی مواجه خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس در پایان از کویت و ترکیه به خاطر کمک های انسان دوستانه به مردم سیل زده کشورمان نیز تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/


لزوم ارائه یک پیشنهاد واحد از سوی پارلمان‌های آسیایی و حمایت سایر کشور‌ها از آن
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها