بازدید: 44

فرانسه: گزارش روسیه مبنی بر مشارکت اطلاعاتی پاریس برای حمله شیمیایی به ادلب دروغ است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1694328
وزارت امور خارجه فرانسه بیانیه مرکز وحدت روسیه و سوریه مبنی بر مشارکت اطلاعاتی پاریس در آماده‌سازی برای حمله شیمیایی به ادلب را دروغ خواند.

وزارت خارجه فرانسه: گزارش روسیه مبنی بر مشارکت اطلاعاتی پاریس در آماده سازی برای حمله شیمیایی به ادلب دروغ استبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرد بیانیه مرکز وحدت روسیه و فرانسه مبنی بر مشارکت سازمان اطلاعات فرانسه در آماده سازی برای حمله شیمیایی به ادلب دروغ است.

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه، امروز (دوشنبه) در این خصوص مدعی شد: «این (بیانیه) اطلاع رسانی نیست، بلکه دروغیست که از عادت های این مرکز است. مرکزی که توسط مقامات روسی و سوری اداره می شود».

جمعه گذشته، ژنرال وکتور کاپچشین، رئیس مرکز وحدت سوریه وزارت دفاع روسیه گفت: افسران اطلاعاتی بلژیک و فرانسه به ادلب رفته بودند تا با فرماندهان نیرو های زمینی گروه های تروریستی از جمله «حیات التحریر الشمس» و «حرس الدین» و همچنین با نمایندگان سازمان کلاه سفید ها دیدار کنند.

کاپچشین گفت: نیرو های اطلاعاتی بلژیک از حملات هوایی به ذخایر مهمات تروریست ها در ادلب فیلمبرداری کرده است تا بعدا روسیه را به استفاده از مواد شیمیایی متهم کند.

چند روز پیش، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در مورد برنامه ریزی تروریست ها در ادلب برای حمله شمیایی جدید هشدار داد.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در نشست روز چهارشنبه گذشته شورای امنیت برای بررسی اوضاع انسانی و تحولات سیاسی سوریه، هشدار داد گروه تروریستی «جبهه النصره» و سازمان تروریستی موسوم به «کلاه سفیدها» در ادلب، خود را برای انجام حمله شیمیایی جدید آماده می کنند. وی تأکید کرد اوضاع ادلب وخیم است و نمی توان در مقابل آن سکوت کرد.

نبنزیا در ادامه افزود: «گروه تروریستی جبهه النصره بر ۹۰ درصد خاک ادلب سیطره دارد و همچنان مواضع ارتش سوریه و غیرنظامیان را هدف قرار می دهد و تهدیدی برای کشور های منطقه به شمار می رود.» او بار دیگر بر خروج همه نیرو های خارجی از سوریه تأکید کرد و افزود حضور این نیرو ها دستیابی به راهکار سیاسی حل بحران این کشور را پیچیده می کند.

از اواخر سال ۲۰۱۷ پیروزی بر داعش در سوریه اعلام شده است. در حال حاضر، منطقه ادلب آخرین سنگر تروریست ها و معارضان مسلح در این کشور باقی مانده است. در سپتامبر ۲۰۱۸، روسیه و ترکیه توافق کردند منطقه ای به مساحت ۹ الی ۱۲ مایلی (۱۴.۵ تا ۱۹ کیلومتری) را در این استان از تروریست ها و سلاح های سنگین پاک سازی کنند. این در حالی است که با وجود پاک سازی این منطقه ترورست هایی که در آنجا باقی مانده اند بار ها با شلیک خمپاره به استان های مجاور آتش بس را نقض کرده اند.

انتهای پیام/


فرانسه: گزارش روسیه مبنی بر مشارکت اطلاعاتی پاریس برای حمله شیمیایی به ادلب دروغ است
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها