بازدید: 29

افزایش تسهیلات خرید مسکن یک شمشیر دو لبه است/ضرورت تقویت تسهیلات تولید مسکن

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1693978
بهادری گفت: افزایش تسهیلات خرید مسکن از یک سو سبب افزایش قدرت متقاضیان و از سوی دیگر عامل افزایش قیمت‌ مسکن است.

عید//// افزایش تسهیلات خرید مسکن یک شمشیر دو لبه است/ تقویت تسهیلات تولید مسکن ضروری استهادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه تسهیلات خرید مسکن یک شمشیر دو لبه است، گفت: درصورت افزایش تسهیلات خرید مسکن از یک سو کمکی برای خرید و افزایش قدرت متقاضیان می شود و از سوی دیگر تاثیر بسیار زیادی در افزایش قیمت مسکن دارد.

وی ادامه داد: افزایش تسهیلات خرید مسکن در شهرستان ها می تواند جوابگو باشد، اما در کلان شهر تهران به دلیل بالا بودن میانگین قیمت هر متر مربع (۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان) جوابگو نیست و دولت باید برنامه ها و راهکار های دیگری دنبال کند.

بیشتر بخوانید:افتتاح هزار و ۲۱۲ واحد مسکن مهر در هشتگرد با حضور وزیر راه و شهرسازی

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه بخش دوم تسهیلات باید به سمت ساخت مسکن برود گفت: از ۸۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات ساخت مسکن تنها ۴۰ هزار میلیارد تومان به خرید مسکن واگذار می شود و این میزان تسهیلات برای وضعیت کنونی بازار کافی نیست.

بهادری یادآوری کرد: از ۸۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن تنها ۲۰/۱ آن به خرید مسکن اختصاص یافته و آمار ها و وضعیت بازار مسکن نشان می دهد که این میزان نمی تواند قدرت خرید متقاضیان مسکن را افزایش دهد.

وی با اشاره به اینکه باید بخش تولید مسکن را تقویت کنیم، گفت: باید سیاست هایی به کار گرفته شود تا تولید کنندگان در شرایط کنونی تقویت شوند و سرمایه گذاران هم انگیزه کافی برای ورود به این بازار پیدا کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: باید عرضه و تولید مسکن در ایران تقویت شود، این اقدام تاثیرگذاری بسیار زیادی در قیمت مسکن و تثبیت آن دارد و دولت باید راهکار های لازم را برای تقویت این بخش به کار گیرد.

بهادری در پایان گفت: در صورتی که تسهیلات خرید مسکن افزایش یابد، باید مدت زمان بازپرداخت آن و همچنین اقساط آن متناسب با قدرت خرید متقاضیان باشد تا میزان استقبال از این تسهیلات هم افزایش یابد.

انتهای پیام/

عرضه و تولید مسکن در ایران باید تقویت شود

افزایش تسهیلات خرید مسکن یک شمشیر دو لبه است/ضرورت تقویت تسهیلات تولید مسکن
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها