بازدید: 8

برنامه بازگشت فارغ‌التحصیلان به کشور متعلق به وزارت علوم است/ ارتباط گسترده‌ای با کشور‌های اروپایی و آسیایی داریم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1688676

سالار آملی گفت: برنامه بازگشت فارغ التحصیلان به کشور را وزارت علوم پیگیری می کند و ارتباط گسترده ای را کشورهای اروپایی و آسیایی داریم.

(روز ده فروردین ساعت ۱۴:۳۰) تقسیم و پیشبرد برنامه های علمی و بین المللی در ۴ دسته مختلفحسین سالار آملی معاون امور بین الملل وزارت علوم و تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  درباره ارتباطات بین المللی وزارت علوم اظهار کرد: کلیه فعالیت­ های ما در چارچوب بین ­المللی و در چند دسته مختلف تقسیم می­ شوند.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل  با اشاره به دسته ­های مختلف فعالیت علمی  بیان کرد: در چهار دسته و محور چون  پروژه­ش مشترک، دوره تحصیل مشترک، تبادل استاد و دانشجو و سمینارها برنامه های علمی کشور ایران پیش می رود.

وی درباره روند علمی و بین المللی دانشگاه­ ها و وزارت علوم گفت: با کشورهای هدف در منطقه و در سایر نقاط جهان همکاری­ هایی را جهت پیشبرد برنامه و فعالیت­ های علمی پیش می ­بریم.

سالار آملی درباره کشورهایی که در زمینه­ علمی و دانشگاهی با ایران همکاری می­ کنند، اظهار کرد: کشورهای اروپایی همچون آلمان، اتریش، فرانسه، ایتالیا و همچنین کشور آسیایی چین همکاری گسترده­ ای با ایران دارند.

معاون امور بین الملل وزارت علوم اظهار کرد: تمام برنامه ­های ما برای پیشبرد فعالیت­ های علمی است و عمده فعالیت­ هایمان با کشور آلمان پیش می رود.

جز وزارت علوم نهاد دیگری با دانشجویان ارتباط ندارد

وی درباره برنامه بازگشت فارغ التحصیلان از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان به کشور اظهار کرد: این برنامه وزارت علوم است و ما پیگیری می کنیم زیرا سایر نهاد های کشور ارتباطی با دانشجویان ندارند.

معاون امور بین الملل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: دانشجویان و دانشگاه ها تحت نظارت وزارت علوم هستند و در سطح بسیار گسترده ای با ایرانیان مقیم خارج ارتباط برقرار کرده ایم.

وی با بیان اینکه با دانشگاه های بین المللی در سراسر جهان ارتباط داریم، اظهار کرد: برنامه هایی همچون ورود و خروج استادان به منظور تدریس در دانشگاه های داخل و خارج از کشور در دستور کار وزارت علوم قرار دارد.

سالار آملی ادامه داد: بسیاری از دانشجویان، فارغ التحصیلان و استادان به صورت کلان وارد کشور می شوند و اغلب می مانند و باز نمی گردند و فعالیت های خود را در اینجا پیش می برند.

معاون امور بین الملل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یادآوری کرد: از ۳ سال گذشته برنامه بازگشت دانشجویان آغاز شده است و پیش می رود و امیدوار هستیم تا در سال جاری دانشجویان بیشتری به کشور بازگردند و برنامه های خود را پیش ببرند.

انتهای پیام/


برنامه بازگشت فارغ‌التحصیلان به کشور متعلق به وزارت علوم است/ ارتباط گسترده‌ای با کشور‌های اروپایی و آسیایی داریم
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها