بازدید: 11

مدیریّت جهادی بر دیوان‌سالاری‌های فرسوده اولویت دارد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1688556
رهبری در بسیاری از سخنان خود به اهمیت مدیریت جهادی اشاره کردند. بیانیه گام دوم اتقلاب هم از این قاعده مستثنی نیست.

مدیریّت جهادی بر دیوان سالاری های فرسوده اولویت داردبه گزارش  خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، انقلاب اسلامی ایران در حالی چهلمین سالگرد پیروزی خود را پشت سر گذاشت و قدم به دهه ی پنجم حیات خود نهاد که اگرچه دشمنان مستکبرش گمان های باطلی در سر داشتند، اما دوستانش در سراسر جهان، امیدوارانه آن را در گذر از چالش ها و به دست آوردن پیشرفت های خیره کننده، همواره سربلند دیده اند.

در چنین نقطه ی عطفی، رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور «بیانیه ی گام دوم انقلاب» و برای ادامه ی این راه روشن، به تبیین دستاورد های شگرف چهار دهه ی گذشته پرداخته و توصیه هایی اساسی به منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» ارائه فرموده اند. بیانیه ی «گام دوم انقلاب» به تعبیر بسیاری از بزرگان و اهل فن تجدید مطلعی به حساب می آید.

"ما می توانیم "عامل پیشرفت ایران در همه عرصه ها

یکی از محور های مهم در بیانیه گام دوم انقلاب مدیریت جهادی و اعتقاد به اصل «ما میتوانیم» است؛ این محور عامل عزت و پیشرفت ایران در همه ی عرصه ها است؛ به رغم همه ی این مشکلات طاقت فرسا، جمهوری اسلامی روزبه روز گام های بلندتر و استوارتری به جلو برداشت. این چهل سال، شاهد جهاد های بزرگ و افتخارات درخشان و پیشرفت های شگفت آور در ایران اسلامی است.

عظمت پیشرفت های چهل ساله ی ملّت ایران آنگاه بدرستی دیده می شود که این مدّت، با مدّتهای مشابه در انقلاب های بزرگی همچون انقلاب فرانسه و انقلاب اکتبر شوروی و انقلاب هند مقایسه شود. مدیریّتهای جهادی مدیریت های جهادی الهام گرفته از ایمان اسلامی و اعتقاد به اصل «ما میتوانیم» که امام بزرگوار به همه ی ما آموخت، ایران را به عزّت و پیشرفت در همه ی عرصه ها رسانید.

مدیریّت جهادی بر دیوان سالاری های فرسوده اولویت دارد

باید مدیریّت جهادی را بر دیوان سالاری های فرسوده ترجیح بدهیم؛ این یکی از اولویّتهای ما است؛ اصرار بر مدیریّت جهادی. مسئولین کشور در قوّه ی مجریّه، در قوّه ی قضائیّه، در بخش های مختلف، مدیریّت جهادی را دنبال بکنند. مدیریّت جهادی به معنای بی انضباطی نیست؛ پُرکاری، با تدبیر حرکت کردن، شب وروز نشناختن و دنبال کار را گرفتن، این معنای مدیریّت جهادی است.۱۳۹۶/۱۱/۲۹ در دیدار مردم آذربایجان شرقی

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه، توصیه هایی خطاب به رئیس جمهور و اعضای دولت دوازدهم بیان کردند که «داشتن نیت الهی برای خدمت به مردم به عنوان بندگان خدا و حل مشکلات آن ها»، و «انس با قرآن و دعا» اولین توصیه ی ایشان بود.

لزوم داشتن روحیه جهادی خستگی ناپذیر

حضرت آیت الله خامنه ای در بیان توصیه ی دوم، به لزوم داشتن «روحیه ی جهادی وتلاش مضاعف و خستگی ناپذیر و بدون چشمداشت» اشاره کردند.۱۳۹۶/۰۶/۰۴ دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبرانقلاب

بنده توصیه ی مکرّرمی کنم به مسئولین محترم قوای سه گانه که جلساتشان را به طور مرتّب داشته باشند؛ خیلی از مسائل در این جلسات مشترک حل می شود: جلسات دولت و مجلس، جلسات قوّه ی قضائیّه و دولت، جلسات قوّه ی قضائیّه و مجلس؛ این دیدارها، این تبادل نظرها، این استفاده ی از نظرات یکدیگر، موجب هم افزایی است؛ و مسئله ی مدیریّت جهادی؛ این توصیه مربوط به همه است.۱۳۹۳/۰۴/۱۶ بیانات در دیدار مسئولان نظام

مدیریت جهادی نشأت گرفته از تفکر انقلابی و مردمی است؛ عنصری که در جامعه های اسلامی مستلزم اینگونه مدیریت است، البته مدیریت جهادی صرفا با صحبت و عنوان نباید اجرایی شود؛ بلکه در عمل و کار های اجرایی باید به منصه ظهور برسد.


انتهای پیام/


مدیریّت جهادی بر دیوان‌سالاری‌های فرسوده اولویت دارد
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها