بازدید: 6

دبیر شورای امنیت ملی روسیه: برنامه‌های فضایی آمریکا تهدیدی برای ماست

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1684844
«نیکلای پاتروشف» استقرار سامانه‌های دفاع موشکی آمریکا در فضا را از جمله تهدید‌های نظامی برای روسیه دانست.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت ملی روسیه، روز دوشنبه در مصاحبه با روزنامه ازویستا اعلام کرد اقدام غرب در ابطال توافقنامه ها در زمینه استفاده صلح آمیز از فضا و استقرار سامانه های دفاع موشکی آمریکا در آن از جمله تهدید های نظامی برای روسیه هستند.

او گفت: این اقدامات بی تردید تهدید هایی برای روسیه از فضا محسوب می شوند. از جمله این تهدید هایی که می خواهم فاش کنم، اقدام کشور های غربی در لغو مستمر مقررات مربوط به پایبندی به معاهدات بین المللی در استفاده از فضا برای اهداف صلح آمیز و نیز اقدام آمریکا در استقرار سامانه های موشکی است.

بر این اساس، روسیه و چین در سال ۲۰۰۸ و در کنفرانس خلع سلاح خواستار بررسی پیش نویس معاهده ای درباره جلوگیری از استقرار سلاح در فضا و یا استفاده از زور یا تهدید به استفاده از آن بر ضد اجسام فضایی شدند. هدف از ارائه این پیش نویس حفاظت از فضای خارجی برای استفاده و تحقیقات مسالمت آمیز به صورت برابر میان همه کشورهاست.

شایان ذکر است، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در اوایل سال ۲۰۱۹ اعلام کرد واشنگتن امکان استقرار سامانه های پدافند هوایی در فضا را دوباره خواهد کرد.

انتهای پیام/

 


دبیر شورای امنیت ملی روسیه: برنامه‌های فضایی آمریکا تهدیدی برای ماست
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها