بازدید: 27

چگونگی برگزاری جشن تولد (2)

منبع : نی نی بان کد خبر: 1682056
دومین مطلب از بسته بهترین جشن تولد برای کوچولوها چک لیستی را در اختیارتان قرار می دهد تا با خیال راحت و به دور از هرگونه فراموش کاری به استقبال مهم ترین روز زندگی فرزندتان بروید.
نی نی بان: دومین مطلب از بسته بهترین جشن تولد برای کوچولوها چک لیستی را در اختیارتان قرار می دهد تا با خیال راحت و به دور از هرگونه فراموش کاری به استقبال مهم ترین روز زندگی فرزندتان بروید. 

چک لیست جشن تولد کودکانه

فرقی نمی کند که می خواهید برای دختر یا پسر کوچکتان چه جور جشن تولدی با چه تعداد مهمانی بگیرید چون به یک چک لیست کامل احتیاج دارید تا مطئمن شوید چیزی را از قلم نینداختید و یک حواس پرتی کوچک جشن تولد را خراب کند. شاید فکر کنید که نیازی به چک لیست نیست و یک جشن تولد ساده که این حرف ها را ندارد، اما تنها کافی است یک بار برای این موجودات کوچک تولد گرفته باشید تا بدانید قضیه چرقدر سخت و پیچیده بوده و تا چه اندازه به برنامه ریزی و تمرکز احتیاج دارد. 

یک تا سه ماه قبل از برگزاری جشن 
1. انتخاب تم اصلی جشن: فرزندتان دوست دارد تم اصلی جشن تولد را دایناسورها تشکیل بدهند یا دلش باربی می خواهد؟ شاید هم دوست داشته باشد کناب با اسفنجی، مرد عنکبوتی یا حتی سندرلا جشن بگیرد. اجازه دهید تم اصلی جشن را خودش و بر اساس شخصیت های کارتونی یا قهرمان هایی که به آنها علاقه دارد انتخاب کند. 
2. تصمیم گیری در مورد مهمان ها: آیا باید همه همکلاسی های فرزندتان را دعوت کنید یا مثلا شش تا از بهترین دوست هایش در مهد کودک کافی است؟ قصد دارید بچه های فامیل را بدون والدینشان دعوت کنید یا می خواهید بزرگترها هم در جشن حضور داشته باشند. از همین حالا رد مورد این قضیه فکر کرده و با همسرتان و البته هم فکری صاحب تولد به نتیجه برسید. 
3. تهیه فهرست بازی ها و سرگرمی ها: اگر نمی خواهید سر و ته قضیه را با چند آهنگ شاد و بچه گانه، بریدن کیک، فوت کردن شمع و... هم بیاورید یا قصد دارید یک روز استثنایی برای فرزندتان و دوستانش بسازید، بهتر است به فکر تهیه لیستی از بازی ها و سرگرمی های بی خطر باشید. 

چهار هفته قبل از برگزاری جشن 
1. چک کردن زمان مراسم با مهمان های مهم: شاید حضور بعضی از مهمان ها برای دختر یا پسر کوچولوی شما مهم نباشد ولی چه می شود اگر بهترین بابابزرگ دنیا یا دوست داشتنی ترین خاله یا حتی بهترین دوست بچه نتواند  در جشن حاضر شود. این مشکل ممکن است برای خیلی ها پیش بیاید اما اگر از قبل فکرش را کرده باشید با کمی جا به جایی تاریخ و زمان می شود بهترین ها و دوست داشتنی ها را هم در جشن تولد داشت و از حضورشان لذت برد. 
2. فرستادن کارت دعوت ها: اگر با سلیقه و خلاق هیستید و دوست دارید که جشن تولد فرزندتان تکمیل باشد و تا مدت ها توی خاطر همه افراد فامیل و دوست و آشنا بماند پس آستین بالا بزنید و با کمک فرزندتان کارت دعوت درست کنید. کارت دعوت دست ساز شخصی تر و صمیمانه تر است و با کمی خلاقیت و نوآوری می توان آن را تبدیل به یک یادگاری حسابی کرد. یادتان باشد تاریخ، زمان شروع و زمان پایان مراسم را توی کارت بنویسید. اگر قرار است جشنتان عصرانه باشد و خبری از شما نیست حتما لفظ عصرانه را تویکارت دعوت قید کنید و گرنه ممکن است با تعداد زیادی مهمان مواجه شوید که چشم انتظار شامند و اصلا قصدی برای رفتن ندارند! 
3. آماده کردن برنامه جشن: قصعا نمی توانید حدس بزنید که همه مهمان ها کی می رسند و کی باید مراسم اصلی را که شامل شمع فوت کردن، بریدن کیک، باز کردن کادوها و... است شروع کنید اما بهتر است زمان حدودی هر کدام از این بخش ها را برای خودتان مشخص کنید. این مساله به صوص وقتی اهمیت پیدا می کند که شما دوست ها و هم کلاسی های فرزندتان را بدون والدینش دعوت کرده اید و نمی خواهید وقتی آنها برای بردن فرزندشان می رسند بیش از حد معطل شوند. 
4. تهیه لیست وسایل مورد نیاز: این لیست باید شامل همه وسایلی باشد که برای جشن تولد به آنها نیاز دارید و یا باید آنها را بخرید یا از کسی قرض بگیرید. این لیست باید شامل 
وسایل لازم برای دکوراسیون 
بازی ها، کلاه بوقی و ... 
تجهیزات موزیک و آهنگ های شاد و کودکانه 
وسایل پذیرایی و سرو کیک و غذا 
شمع 
میز و صندلی اضافی
 و... باشد. 
یادتان باشد که اگر تم خاصی را برای مراسمتان انتخاب کردید سعی کنید تا حد امکان وسایلی را بخرید که با تم جشن هم خوانی داشته باشند. رعایت این نکته به خصوص در خرید فنجان و ظروف یک بار مصرف، شمع و... مهم است. 

سه هفته قبل از برگزاری جشن
1. تهیه منوی جشن تولد: منو را سخت و پیچیده نکنید وگرنه توی یک دردسر بزرگ و اساسی می افتید و هیچ لذتی از جشن نخواهید برد. پیتزا، غذاهایانگشتی، اسنک های شکلاتی، اسموتی و... جزو محبوب ترین خوراکی ها برای بچه هاست. 
2. مشخص کردن لیست خرید خوراکی ها 
3. خواهش کردن از یک دوست یا فامیل نزدیک برای کمک کردن در تهیه غذاها، اسنکها و نوشیدنی ها

یک هفته قبل از برگزاری جشن
1. تمیز کردن همه خانه: شاید لازم باشد روز قبل از جشن یک بار دیگر جارو بکشید و گردگیری کنید اما بهتر است کل تمیز کاری را از یک هفته قبل انجام دهید تا در روز جشن فشار کمتیر به شما وارد شود. 
2. مشخص کردن لیست آشپزی 
3. سفارش دادن کیک: البته اگر کیکی که انتخاب کردید مدل پیچیده ای دارد یا قنادی مورد نظرتان خیلی شلوغ است شاید بد نباشد این کار را از سه هفته قبل انجام دهید. 
4. خرید بادکنک و... 

سه روز مانده به جشن
1. آماده کردن اتاق تعویض لباس: اتاقی را برای عوض کردن لباس ها اختصاص داده و وسایل لازم برای آوزین کردن کت و مانتو و... را در آنجا قرار دهید. بهتر است اتاقتان آینه هم داشته باشد که البته این موردبیشتر به درد بزرگترها می خورد تا کوچکترها. 
2. خرید کردن: به خرید کلی بروید و لیست تان را فراموش نکنید
3. گشت ایمنی در منزل: گشتی در خانه بزنید و هر چیزی که فکر می کنید ممکن است برای بچه خطر داشته باشد یا خطر شکستن وخراب شدنش وجود دارد از جلوی دست و پا جمع کنید. 
4. آماده کردن دوربین عکاسی و فیلم برداری: دوربین ها را شارژ کنید و در صورت لزوم باطری به تعداد لازم تهیه کنید تا در روز جشن لنگ نمانید. 
5. آماده کردن یک یادگیری کوچک برای مهمان ها: اگر آماده کردن یادگاری که انتخاب کردید به زمان زیادی احتیاج دارد بهتر است این کار را از سه هفته قبل انجام دهید. 

یک روز قبل از برگزاری جشن
1. چیدن مبلمان: اگر مبلمان زیادی در منزل دارید که راه رفتن را سخت می کند بخشی از آن ها را به اتاق خواب منتقل کرده و جوری آنها را بچینید که تردد کردن و پذیرایی از مهمان ها برای خودتان راحت تر باشد. 
2. تزئین کردن اتاق
3. انجام بخشی از آشپزی: بهتر است تمام غذاهای سرد، و دسرهایی که با ماندن در یخچال یا فریزر خراب نمی شوند را در روز قبل جشن انجام داده و تمامشان کنید تا در روز مورد نظر استرس کمتری داشته باشید. 
4. گردگیری 
5. تمرین تشکر کردن: اگر فرزندتان کمی خجالتی است یا هنوز عادت به گفتن جمله متشکرم! ندارد بهتر است در روز قبل از جشن کمی با او تمرین کنید تا جلوی مهان ها خجالت زده نشوید! 


چگونگی برگزاری جشن تولد (2)
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

گزارش تصویری از برگزاری مراسم معارفه دی‌لیخت در باشگاه یوونتوس

گزارش تصویری از برگزاری مراسم معارفه دی‌لیخت در باشگاه یوونتوس

گزارش هایی مبنی بر حادثه آفرینی نفتکش انگلیسی دریافت کردیم

گزارش هایی مبنی بر حادثه آفرینی نفتکش انگلیسی دریافت کردیم

هافینگتن پست: ایران اظهارات ترامپ را درباره سرنگونی پهپاد دروغ خواند/رویترز: ایران گزارش ترامپ را رد کرد

هافینگتن پست: ایران اظهارات ترامپ را درباره سرنگونی پهپاد دروغ خواند/رویترز: ایران گزارش ترامپ را رد کرد

تمامی پهپادهای ما در خلیج فارس و تنگه هرمز سالم هستند / پهپاد مورد نظر ترامپ پس از انجام مأموریت، به سلامت به پایگاه‌ خود بازگشته / هیچگونه گزارشی دال بر مقابله عملیاتی ناو یواس‌اس باکسر آمریکایی با پهپادهای ایرانی نداشته‌ایم

تمامی پهپادهای ما در خلیج فارس و تنگه هرمز سالم هستند / پهپاد مورد نظر ترامپ پس از انجام مأموریت، به سلامت به پایگاه‌ خود بازگشته / هیچگونه گزارشی دال بر مقابله عملیاتی ناو یواس‌اس باکسر آمریکایی با پهپادهای ایرانی نداشته‌ایم

پویش ملی کنترل فشار خون، بزرگترین بسیج سلامت در دنیا/ ارائه گزارش طرح ملی کنترل فشار خون به سازمان جهانی بهداشت

پویش ملی کنترل فشار خون، بزرگترین بسیج سلامت در دنیا/ ارائه گزارش طرح ملی کنترل فشار خون به سازمان جهانی بهداشت

(تصاویر) گزارش تصویری از بازار پرندگان تهران

(تصاویر) گزارش تصویری از بازار پرندگان تهران

گزارش نهایی سیلاب گلستان تهیه شد

گزارش نهایی سیلاب گلستان تهیه شد

گزارشی از چهل‌و‌یکمین نشست هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک

گزارشی از چهل‌و‌یکمین نشست هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک