بازدید: 12

سیل، سه هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال خسارت به خراسان شمالی وارد کرد

منبع : انتخاب کد خبر: 1681694
مدیر کل دفتر بحران استانداری خراسان شمالی با اشاره به اینکه بیشترین خسارت‌های وارد شده به بخش راه بوده است، افزود: میزان خسارت وارد شده در بخش تجهیزات و زیرساخت‌های کشاورزی ۷۸ هزار و ۳۱۹ میلیون ریال و به حوزه دام و طیور ۱۰ هزار و ۱۰۰ میلیون ریال بوده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

مدیر کل دفتر بحران استانداری خراسان شمالی گفت: تاکنون سیل در چند روز گذشته سه هزار و 380 میلیارد ریال خسارت به بخش های مختلف این استان خسارت وارد کرده است.

نظری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه بیشترین خسارت های وارد شده به بخش راه بوده است، افزود: میزان خسارت وارد شده در بخش تجهیزات و زیرساخت های کشاورزی 78 هزار و 319 میلیون ریال و به حوزه دام و طیور 10 هزار و 100 میلیون ریال بوده است.

وی ادامه داد: میزان خسارت های وارد شده به بخش اماکن مسکونی 119 هزار و 400 میلیون ریال بوده است.

به گفته نظری میزان خسارت وارد شده به حوزه تجهیزات آب و برق نیز 42 هزار و 500 میلیون ریال بوده است.

وی تصریح کرد: بیشترین خسارت وارد شده به بخش راه ها و زیر ساختی راه ها بوده است.

این مقام مسئول تعداد دام ها تلف شده بر اثر جاری شدن سیلاب را 465راس دام سبک و شش راس دام سنگین اعلام کرد.

وی همچنین از در نظر گرفتن مبلغ 50 میلیارد ریال اعتبار از سوی سازمان مدیریت بحران کشور در روزهای پایانی سال به این استان اختصاص داد و گفت: بخشی از این رقم برای هزینه کرد در بحث ایجاد زیرساخت به منظور پیش گیری از وقوع سیل بوده و بخشی نیز هزینه ای است که باید اختصاص یابد.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی اظهار کرد: مکاتبات لازم برای خسارت سیل اخیر نیز به سازمان مذکور انجام شده است تا اعتبار لازم جذب و برای رفع خسارت ها هزینه شود.


سیل، سه هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال خسارت به خراسان شمالی وارد کرد
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها