بازدید: 15

توسعه کاربرد فناوری فضایی در مدیریت بهینه منابع آبی در سال ۹۸/ فناوری فضایی در خدمت حل چالش‌های کشور

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1681504
براری از تصویب سرفصل اصلی و مهم برای مدیریت بهینه منابع آبی خبر داد.

به گزارش حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، مرتضی براری رئیس سازمان فضایی کشور در پیام اینستاگرامی از تصویب سرفصل های مهم مدیریت بهینه منابع آبی برای سال جدید خبر داد.

متن این پیام به شرح زیر است؛

پس از بازدیدی جناب آقای دکتر اردکانیان، وزیر محترم نیرو از دستاورد های فضایی کشور و ارسال گزارشات تکمیلی برای این وزارتخانه در خصوص استفاده از فناوری فضایی برای مدیریت بهینه منابع آبی کشور، در نیمه دوم اسفندماه سال گذشته، جلسه ای با وزیر محترم نیرو و معاونین ایشان و ریاست محترم پژوهشگاه فضایی داشتم و در این جلسه مصوبات بسیار خوبی در چندین سرفصل اصلی و مهم برای مدیریت بهینه منابع آبی انجام شد که پس از آن نیز کارگروه مشترکی میان سازمان فضایی ایران، وزارت نیرو و پژوهشگاه فضایی برای تحقق این مصوبات شکل گرفت.

ضمن تشکر از جدیت و حمایت وزیر محترم نیرو از توسعه کاربرد فناوری فضایی در مدیریت منابع آبی، در این نشست تاکید شد تا داده های ماهواره ای در اختیار کمیته مشترک مدیریت منابع آب قرار گیرد تا ضمن ایجاد همدلی و هم افزایی میان متولیان حوزه مدیریت آبی کشور، با استفاده از این داده ها و اطلاعات بتوان به یک تصمیم گیری جمعی و صحیح در این حوزه رسید.

امیدواریم در سال پیش رو شاهد توسعه و تحقق کاربرد فناوری فضایی در مدیریت بهینه منابع آبی کشور باشیم و نتایج مثبت و ملموس 
آنرا در سطح کشور لمس کنیم.

ضرورت ورود بخش دولتی به حوزه فناوری فضایی

فناوری فضایی در خدمت به حل چالش های کشور و مدیریت صحیح منابع است و اعتماد و ورود بخش خصوصی به فناوری فضایی صرفا بعد از اعتماد و ورود بخش دولتی شکل می گیرد.

ایجاد زیرساخت از جانب دولت و بهره مندی از کاربرد های فناوری فضایی مشوق و عامل اصلی مشارکت متخصصان در بخش خصوصی است و وزارت نیرو یکی از بهترین گزینه ها برای شروع این فرایند است.

توسعه کاربرد فناوری فضایی در مدیریت بهینه منابع آبی در سال ۹۸/ فناوری فضایی در خدمت حل چالش های کشور

انتهای پیام/

توسعه کاربرد فناوری فضایی در مدیریت بهینه منابع آبی در سال ۹۸/ فناوری فضایی در خدمت حل چالش‌های کشور
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها