بازدید: 13

اگر می‌خواهید در سفر از سرقت در امان باشید، بخوانید

جانشین پلیس پیشگیری پایتخت برای جلوگیری از سرقت در هنگام سفر به ویژه سفر‌های نورزی گفت: «به هیچ عنوان از افراد غریبه خوراکی یا نوشیدنی نپذیرید که این‌ها می‌تواند خواب‌آور یا مسموم باشد.»
جوان آنلاین: سرهنگ جلیل موقوفه ای جانشین پلیس پیشگیری پایتخت در تشریح این موارد اظهار کرد: شهروندانی که قصد استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس ها در پایانه های مسافربری دارند، باید مراقبت های لازم از اشیا و مدارک هویتی خود را به عمل آورند. با توجه به بررسی های صورت گرفته همکاران بنده در کلانتری های مربوط به پایانه های مسافربری در تهران، نکاتی در پیشگیری از سرقت حائز اهمیت خواهد بود.

وی ادامه داد: به هنگام منتظر بودن برای رسیدن اتوبوس، به شدت مواظب اموال، گوشی، کیف و محموله باری خود باشید چراکه سارقان در کمین هستند تا با استفاده از هواس پرانی اموال مسافران را به سرقت ببرند. نکته ای که در این زمینه حائز اهمیت است، سارقان به شیوه ها و شگرد های متفاوت به مسافر نزدیک شده و کنارشان می نشینند و در حالی که همدستی نیز دارد که منتظر فرصت مناسب است، شما را سرگرم می کند و آن نفر دوم در لحظه مناسب اقدام به سرقت بار وی محموله مسافر می کند.

وی افزود: دستگاه ها و پریز هایی در پایانه های تعبیه که برای شارژ گوشی مسافران در نظر گرفته شده است. شهروندان عزیز حتماً در نظر داشته باشند که هنگام شارژ زدن گوشی کنار گوشی شأن باشند. سارق در یک لحظه اقدام به سرقت می کند و تا مسافر به خود بجنبد کار از کار گذشته است.

این مقام انتظامی در ادامه با اشاره به شیوه سریالی یک سری از سارقان که با استفاده از آشامیدنی و خوراکی مسموم اقدام به سرقت می کنند تصریح کرد: به هیچ عنوان از افراد غریبه خوراکی یا نوشیدنی نپذیرید که این ها می تواند خواب آور یا مسموم باشد. نکته حائز اهمیت در این مورد نیز این است که سارقان برای تعارف خوراکی یا نوشیدنی مسموم به مسافر، ابتدا اعتماد او را جلب می کنند و بعد از بیهوش کردن مسافر با موارد مسموم مورد نظرشان، اقدام به سرقت وسایل می کنند.

وی در ادامه گفت: در زمان نشستن در اتوبوس مواظب کیفتان که شامل مواردی مانند مدارک هویتی و یا اموال ارزشمند است باشید و به هیچ عنوان آن را در قسمت بالای صندلی که محفظه ای در این زمینه در اتوبوس ها در نظر گرفته شده است قرار ندهید چراکه امکان دارد سارقان به هر شیوه ای وارد اتوبوس شوند و اقدام به سرقت اموالتان در لحظه مناسب کنند. البته در طول سفر نیز امکان دارد سارق در پوشش مسافر سوار اتوبوس شود و به طرق گوناگون باز هم باعث خواب آلودگی مسافر شود تا بتواند وسایل او را به سرقت ببرد.

وی در خاتمه مطلب با توصیه اکید به شهروندان در به کار بردن مراقبت های لازم برای هدف سرقت قرار نگرفتن افراد بزهکار، اضافه کرد: همچنین در بین راه و یا حتی در خود پایانه ها نیز مراقبت های لازم را در هنگام استفاده از سرویس های بهداشتی به عمل آورید و از بیرون گذاشتن کیف یا کت خود که می تواند شامل مدارک هویتی یا پول نقد باشد خودداری کنید.

اگر می‌خواهید در سفر از سرقت در امان باشید، بخوانید
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13
 • اگر می‌خواهید در سفر از سرقت در امان باشید، بخوانید


  جانشین پلیس پیشگیری پایتخت برای جلوگیری از سرقت در هنگام سفر به ویژه سفر‌های نورزی گفت: «به هیچ عنوان از افراد غریبه خوراکی یا نوشیدنی نپذیرید که این‌ها می‌تواند خواب‌آور یا مسموم باشد.»
 • می‌خواهید از شر بیماری‌های قلبی در امان باشید؟


  محققان می گویند اگر می خواهید از خطر بیماری قلبی دور باشید روزانه ۳۰ دقیقه ورزش کنید.
 • اگر نمی‌خواهید فشار قبر داشته باشید بخوانید


  پیامبر در پایان نماز هایشان این جمله را می خواندند: «اعوذ بك من عذاب القبر.» خدايا پناه مي‌برم به تو از عذاب قبر، گرچه عالم قبر را خودمان تجربه نکرده ایم اما وقتی از معصومین که متصل به عالم وحی هستند سختی های قبر را می شنویم به آن باور پیدا می کنیم .
 • اگر می‌خواهید همسر خوبی برای شوهرتان باشید، بخوانید


  زندگی زناشویی یک کار تیمی است و نیازمند این است که هر دوی شما برای زندگی مشترک‌تان تلاش کنید. درست همانگونه که دوست دارید همسرتان برای شما «شوهر خوبی» باشد، همسرتان نیز دوست دارد شما برای او «زن خوبی» باشید.
 • اگر می خواهید در روز قیامت چهره نورانی داشته باشید،بخوانید


  احادیث معصومین(علیهم السلام) به مثابه چراغ‌هایی هستند که در ظلمات و تاریکی‌ها مسیر را به انسان نشان می‌دهند.
 • اگر می خواهید سلامت باشید؛ لطفا شاد باشید و بخندید!/ آیا میدانید؛ لذت و شادی چند نوع است؟


  دانشمندان معتقدند تاثیر احساس و شادمانی در ژن‌ها مشهود است و می‌توان حتی نوع شادی‌ها را در تاثیری که روی ژن‌ها می‌گذارند، مشاهده کرد. شادی نوعی از احساس است که رابطه مستقیم با سلامت انسان دارد.
 • پسر می‌خواهید، بخوانید!


  رای شروع رژیم، حداقل دو پریود ماهانه قبل از تاریخ پیش بینی شده برای بارداری، مورد نیاز است یعنی حداقل 2 ماه قبل از بارداری و رژیم باید تا زمانی كه بارداری با انجام تست های ازمایشگاهی دقیقاً مشخص می شود، ادامه داشته باشد.
 • اگر پسر خوب می خواهید، بخوانید (1)


  وقتی پسرتان در طول رشد خود شاهد این باشد که زنان می توانند کارها بزرگی در زندگی انجام دهند و مهارت ها و استعدادهای بیشماری دارند به تدریج برای زنان ارزش بسیاری قایل خواهد شد.
 • اگر پسر خوب می خواهید، بخوانید (2)


  پسرها برخی از کارها همچون شانه کردن موهای مادر خود را دوست دارند. شاید پسر کوچک شما خیلی سفت موهایتان را شانه کند و سرتان درد بگیرد یا موهای زیادی لای شانه باقی بماند اما به او اجازه دهید تا ...
 • اگر پسر می‌خواهید، بخوانید


  نقش تغذیه در تعیین جنسیت جنین اثبات شده است. اما بیشتر در مورد نوع رژیم غذایی باید تغییر ایجاد شود، تا اضافه کردن یک یا چند ماده غذایی.
 • می خواهید بچه دار شوید، بخوانید


  اگه سه شب درمیان نزدیکی کنیم ممکنه باردار نشم؟
 • اگر مرگ آسان می خواهید، بخوانید


  راه های آسان کردن جان کندن را در ادامه می خوانید.
 • اگر نمی‌خواهید بچه دار شوید، بخوانید


  ممکن است که شما به دلایل مختلف از بچه دار شدن منصرف شده باشید، دلایلی چون نداشتن حوصله و وقت کافی، نداشتن یک شریک زندگی ایده آل یا حتی ناتوانی در باروری... هر کدام می تواند دلیل مستحکمی برای این تصمیم باشد اما از آنجا که این تصمیم ساده نیست و ممکن اس
 • دوقلوی پسر می خواهید، بخوانید


  خانوادگی خیلی پسر دوست داریم اون هم دوقلو. آیا روشی برای این خواسته هست؟
 • اگر می خواهید چاق شوید بخوانید


  همان ‌طور که شمار بالایی از افراد به دنبال راهی برای کاهش وزن هستند و بزرگ‌ترین مشکل خود را پُرخوری می‌دانند، بی‌اشتهایی نیز مشکل بسیاری از افراد است و همواره به دنبال راه‌های افزایش اشتها هستند.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

حسن‌زاده: گزارش بازی تراکتورسازی و پیکان به دست ما رسید/ مقررات انضباطی فدراسیون به آیین نامه فیفا نزدیک‌تر شده است

حسن‌زاده: گزارش بازی تراکتورسازی و پیکان به دست ما رسید/ مقررات انضباطی فدراسیون به آیین نامه فیفا نزدیک‌تر شده است

افت شدید محبوبیت ترامپ بعد از انتشار گزارش مولر

افت شدید محبوبیت ترامپ بعد از انتشار گزارش مولر

گزارش گاردین از ابعاد دیگر آتش سوزی در کلیسای نوتردام

گزارش گاردین از ابعاد دیگر آتش سوزی در کلیسای نوتردام

پاسخ شرکت کره‌ای به گزارش یک روزنامه: از ايران خارج نشده ايم

پاسخ شرکت کره‌ای به گزارش یک روزنامه: از ايران خارج نشده ايم