بازدید: 8

برج ایفل به‌دلیل حمله تروریستی نیوزیلند خاموش شد

برج ایفل برایی گرامیداشت یاد قربانیان مسلمان حمله تروریستی نیوزیلند خاموش شد.
جوان آنلاین: برج ایفل فرانسه به منظور گرامیداشت یاد قربانیان مسلمان حمله تروریستی روز گذشته نیوزیلند نیمه شب شنبه در تاریکی فرو رفت.

چراغ های برج ایفل به دستور شهردار پاریس نیمه شب گذشته خاموش شد. شهردار پاریس در پیامی که در صفحه توئیتر خود در واکنش به حمله تروریستی نیوزیلند منتشر کرد، با مردم این کشور، جامعه مسلمانان و مردم کرایست چرچ ابراز همدردی کرد.

روز گذشته مهاجمان مسلح نمازگزارن مساجد النور و لینود را در شهر کرایست چرچ هدف گلوله قرار دادند که در نتیجه آن نزدیک به ۵۰ نفر جان خود را از دست دادند. پلیس نیوزیلند در گزارش اولیه خود ضمن تأیید این جنایت هولناک اعلام کرد که در این حمله وحشیانه دستکم ۴۹ نفر کشته و ده ها نفر از نمازگزاران زخمی شدند. شاهدان عینی می گویند مهاجمان سفیدپوست بودند و جلیقه ضدگلوله به تن داشتند. به گفته پلیس، تاکنون ۳ مرد و یک زن در رابطه با این حمله تروریستی بازداشت شده اند.

بنا به گزارش رسانه های نیوزیلند، یکی از مهاجمان اصلی این حادثه پیش از اجرای این حمله تروریستی، با انتشار ویدئویی در شبکه اجتماعی فیسبوک، انگیزه خود را از حمله مسلحانه به نمازگزاران مسجد النور (یکی از مساجد هدف قرارگرفته شده) در شهر کرایست کرچ، «مقابله با مهاجرت مسلمانان» اعلام کرده است. این فرد در این ویدئو خود را «برنتون تارانت» ۲۸ ساله، اصالتا اهل استرالیا و یک «سفید پوست معمولی» معرفی کرده است.

چراغ های برج ایفل پیش از این نیز بار ها به احترام کسانی که در حوادث تروریستی در کشور های مختلف جان خود را از دست دادند، خاموش شده است.

برج ایفل به‌دلیل حمله تروریستی نیوزیلند خاموش شد
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها