بازدید: 8

افراد از دست زدن به قارچ‌های وحشی خودداری کنند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1672301
افشار گفت: با توجه به بارش‌های مناسب افراد در مراجعه به جنگل ها، از مصرف و حتی دست زدن به قارچ‌های وحشی اجتناب کنند.

افراد از دست زدن به قارچ های وحشی خودداری کنند به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد حسن افشار رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی در نشست خبری مخاطرات مصرف قارچ های وحشی و خودرو با اشاره به اینکه در طبیعت رقمی حدود ۲ هزار نوع قارچ وجود دارد، اظهار کرد: بخش عمده قارچ های مصرفی کشور را قارچ های دکمه ای، بخشی قارچ صدفی و اخیرا قارچ دارویی در کشور تولید می شود.

وی با اشاره به اینکه گروه قارچ دکمه ای ۱۷ نوع را به خود اختصاص داده است، افزود: تنها یو نوع قارچ دکمه ای خوراکی است.

افشار ادامه داد: رویت قارچ دکمه ای در جنگل و رویشگاه ها به معنای خوراکی بودن نیست و امکان تشخیص سمی از غیر سمی بودن توسط افراد وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: کاهش قیمت قارچ در راه است/راه اندازی صندوق خرید تضمینی دست دلالان را کوتاه کرد

این مقام مسئول با تاکید بر این مسئله که افراد از مصرف قارچ های جنگلی امتناع کنند، بیان کرد: با توجه به بارش های مناسب، مردم در مراجعه به جنگل ها از مصرف و حتی دست زدن به قارچ های وحشی اجتناب کنند چرا که همانند سال گذشته احتمال مسمومیت و حتی فوت وجود دارد.

وی مجموع خسارت وارده بع پرورش دهندگان قارچ در سال گذشته را ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سال گذشته اطلاع رسانی نادرست موجب شد هر روز ۲۰ میلیارد تومان خسارت به تولیدکنندگان قارچ وارد شد، در حالیکه مصرف قارچ پرورشی هیچ گونه مشکلی ندارد و تنها مصرف قارچ های سمی مشکلاتی نظیر مسمومیت و... را ایجاد کرد.

ادامه دارد...


افراد از دست زدن به قارچ‌های وحشی خودداری کنند
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها