بازدید: 10

تأکید بر تکمیل هواکش‌های میان‌تونلی

منبع : تابناک کد خبر: 1672252

رئیس شورای شهر تهران گفت: ایجاد هواکش های میان تونلی برای این خط، هزینه چندانی نداشت و معاون حمل و نقل و ترافیک باید تجهیز ایستگاه ها به هواکش را در اولویت ویژه خود قرار دهد.

به گزارش مهر، محسن هاشمی در مراسم بهره برداری از ۷.۵ کیلومتر از خط ۷ مترو اظهار داشت: لازم است به شهرداری تذکر داده شود که با توجه به پول کمی که در خصوص مترو در اختیار دارد، این اختیارات را به صورت پراکنده هزینه نکند.

وی با بیان اینکه با توضیحاتی که پیمانکار خط خاتم الانبیاء در اختیار ما قرار داد، مشخص شد نبود هواکش های میان تونلی، مشکلی برای مسافران ایجاد نمی کند، افزود: هزینه احداث هرکدام از این هواکش های میان تونلی ۱۰ میلیارد تومان و ۱۰ میلیارد نیز هزینه تجهیزات آن است و آنها می توانستند با ۳۵ میلیارد طی ۱.۵ سال این خط را به گونه ای تجهیز کنند که هیچ گونه سوءتفاهمی وجود نداشته باشد.

رئیس شورای شهر تهران خطاب به پورسیدآقایی گفت: اولویت ویژه و ویژه شما باید تجهیز ایستگاه ها به هواکش میان تونلی باشد و حتی شورا نیز در کندن هواکش ها و اتصال آن به ایستگاه ها، به شما کمک می کند. این فعالیت ها در عید متوقف نشود و باید مراقب بود که اتفاقی نیز در زمان افتتاح نیفتد.

هاشمی تأکید کرد: برای استفاده از ظرفیت کامل ایستگاه های مترو، باید اقدامات لازم انجام شود و این گونه نباشد که این خط با این میزان هزینه که حدود ۶ هزار میلیارد است، روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ هزار مسافر جابجا کند، بلکه باید این رقم به یک میلیون سفر در روز برسد تا اثربخشی مترو مشخص شود.

وی ادامه داد: خط تولید فناوری هوارسان های مترو بومی شده است بنابراین تجهیز هر ایستگاه به هواکش میان تونلی، کار دشواری نیست و باید مراقب باشیم همانطور که تابه حال هیچ حادثه منجر به فوتی در مترو به دلیل حوادث ناشی از مترو نبوده، همچنان همین اتفاق در مترو بیفتد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به دیدار خود با مقام معظم رهبری گفت: در این دیدار به موضوع مترو اشاره کرده و خدمت ایشان گفتم «با توجه به طول خطوط مترو در تهران که به ۲۰۰ کیلومتر می رسد و ریل های پیرامونی، باید تجهیزات مترو را نیز مد نظر قرار دهیم» که این موضوع به آقای روحانی نیز منتقل شده است.

هاشمی در بخش دیگری از این مراسم با تشکر ویژه از فعالین حوزه مترو گفت: پروژه مترو از راهبردی ترین پروژه های کشور محسوب می شود که در زمان تهدیدها و تحریم ها، پناهگاه مناسبی برای کشور است و با کاهش مصرف سوخت، به اقتصاد کشور کمک می کند. همچنین با تکمیل خطوط مترو، می توانیم مشکلات محیط زیستی را نیز کاهش دهیم.

وی اظهار داشت: مترو در تحقق عدالت اجتماعی در شهر نقش ویژه ای دارد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در آغاز پروژه ساخت مترو در کشور گفت: آن زمان آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار با امام (ره) و حضور در هیئت دولت، توانستند اعتبار لازم برای احداث مترو را به دست بیاورند.

هاشمی همچنین با اشاره به زحمات هابیل درویش مدیرعامل سابق مترو و قالیباف که طی چهار سال آخر مدیریت خود، تلاش های زیادی برای تکمیل خط ۶ و ۷ کردند، خاطرنشان کرد: تمامی دولت ها کمک های ویژه ای به مترو داشتند که باید دولت روحانی نیز کمک اصلی خود به مترو را برای تکمیل تجهیزات انجام دهد تا ما بتوانیم به طور کامل از ظرفیتی که در مترو داریم، استفاده کنیم.


تأکید بر تکمیل هواکش‌های میان‌تونلی
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها