بازدید: 16

تشکیل کارگروه جبران خسارت وارده به دانشجویان حادثه انفجار خط لوله

منبع : تابناک کد خبر: 1671915

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: کارگروه حقوقی برای جبران خسارات وارده به دانشجویان حادثه انفجار خط لوله اهواز تشکیل دادیم.

به گزارش مهر، به نقل از معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، به دنبال حادثه روز پنجشنبه ۲۳ اسفند در اهواز و انفجار لوله شرکت نفت اتوبوس حامل تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این حادثه خسارت دید. اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان یکی از اتوبوس های راهیان نور برای بازدید از مناطق جنگی اهواز بود.

این حادثه صبح روز پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه حوالی ساعت ١١ اتفاق افتاده است و هیچ یک از دانشجویان دختر که برای بازدید از مناطق جنگی به اهواز سفر کرده بودند صدمه ای ندیدند. دو نفر از کارمندان دانشگاه و یکی از راننده های اتوبوس دچار آسیب های جزئی شدند.

دکتر محسن بارونی - معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان همچنین درباره پیگیری وضعیت دانشجویان گفت: به سرعت به منطقه محل بروز حادثه عازم شدیم و به پیگیری شرایط دانشجویان حاضر در کاروان اعزامی پرداختیم، خوشبختانه دانشجویان در صحت کامل بودند و تنها بروز حادثه قدری آنها را وحشت زده کرده بود که مسؤولان حاضر در محل اسکان با گفتگو با دانشجویان آنها را دعوت به آرامش و حفظ خونسردی کردند.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان از عدم پرداخت به حادثه و اطلاع رسانی ضعیف ماجرا گلایه هایی نیز داشتند.

بارونی افزود: این کاروان، کاروان دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی کرمان اعزامی دانشگاه به اردوی راهیان نور بود. برآورد دقیقی از میزان خسارات وارد شده به اموال دانشجویان نداریم، اما تخمین می زنیم حدود ۶۰ میلیون تومان خسارت متوجه دانشجویان شده باشد.

وی یادآور شد: پیگیر ابعاد مختلف ماجرا هستیم، حادثه به دلیل نشت گاز از لوله های انتقال گاز رخ داده بود به همین دلیل شرکت نفت خوزستان مقصر اصلی ماجرا است و از همان بدو بروز حادثه، این شرکت همکاری های لازم را در تخصیص اتوبوس جایگزین و دیگر ملزومات برای کاروان حادثه دیده داشته است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: با دفتر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی اهواز جهت پیگیری حقوقی ماجرا هماهنگی های لازم را انجام داده ایم و با تشکیل کارگروه مشترکی بین این دفتر و دفتر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، پیگیر احقاق حقوق و جبران خسارت وارد شده به دانشجویان و کارکنان دانشگاه هستیم.

وی افزود: دو نفر از کارمندان خانم دانشگاه علوم پزشکی کرمان که در این اتوبوس حاضر بودند، مصدوم شده اند که جهت طی مراحل درمان به بیمارستان اعزام شدند و روند درمان آنها در حال انجام است، مشکل یکی از این دو نفر التهاب تنفسی است و آسیب وارد شده به نفر دوم جراحت دست به دلیل شکستن شیشه برای خروج دانشجویان از اتوبوس است، درمان های لازم برای هر دو نفر انجام شده و وضعیت عمومی مطلوبی دارند.

بارونی افزود: برنامه سفر دانشجویان بدون تغییر ادامه می یابد و کاروان اعزامی عصر یکشنبه به کرمان بر می گردد.


تشکیل کارگروه جبران خسارت وارده به دانشجویان حادثه انفجار خط لوله
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها