بازدید: 4

پروفسورهاي رشوه‌خوار از هاروارد تا پرينستون !

در روز‌های اخیر یک رسوایی بزرگ، جامعه دانشگاهی امریکا را شوکه کرده است. ماجرا مربوط به پرداخت رشهالیوود، یک سناتور دموکرات و چندین دانشگاه معروف چپ‌گرا در این موضوع در میان است. وه برخی ثروتمندان برای تحصیل فرزندان‌شان در دانشگاه‌های مطرح امریکاست.
سرویس جامعه جوان آنلاین:  اکنون پای دو هنرپیشه ثروتمند علاوه بر بازیگران ثروتمند هالیوود، برخی مدیران دولتی سابق هم متهم به پرداخت رشوه و تلاش برای حذف دانشجویان ممتاز و جایگزین کردن فرزندان شان به جای آن ها هستند و برخی مسئولان دانشگاه های معروف هم با این افراد همکاری کرده اند.
خبرگزاری رویترز که به تازگی این فساد را افشا کرده از محرزبودن تخلف دانشگاه های استنفورد، پرینستون، لس آنجلس (UCLA)، دانشگاه اییل و هاروارد خبر داده؛ دانشگاه هایی که به چپ گرا ها و دمو کرات ها نزدیکی زیادی دارند.
به گفته یکی از مقامات وزارت دادگستری امریکا، نزدیک به ۵۰ فرد بانفوذ از پروفسور دانشگاه گرفته تا مدیران اجرایی سال ها در این ارتباط نقش داشته اند. از جمله بازیگران معروف فلسیتی هافمن Felicity Huffman و لوری لافلین Lori Loughlin در روز های اخیر به اتهام فساد مالی ۲۵ میلیون دلاری برای کمک به امریکایی های ثروتمند متهم شده اند، یعنی این افراد با گرفتن پول برای فرزندان ثروتمندان لابی گری می کردند تا به دانشگاه های نخبه مانند ییل و استنفورد بروند.

از بنیاد خیریه کلینتون تا بلومنتال
ویلیام ریک خواننده ۵۸ ساله ای که با بنیاد خیریه کلینتون همکاری دارد هم از دیگر متهمان است. وی به اتهامات مربوط به این دلالی از طریق کالج Edge College و Career Network خود متهم است که ۵/۲ میلیون دلار به جیب زده. سناتور ریچارد بلومنتال از حزب دموکرات و فارغ التحصیل دانشگاه های اییل و هاروارد از دیگر متهمانی است که به یکی از مؤسسات زیرنظرش پرینستون و هاروارد رشوه داده است. متهمان به کلاهبرداری و والدینی که به آن رشوه داده اند، می توانند تا ۲۰ سال به زندان محکوم شوند. دادستان نیویورک گفت: آنچه که آن ها انجام داده اند، کمک به ثروتمندترین خانواده های ایالات متحده است تا بچه هایشان را به مدرسه برسانند.»

مشاوره برای معلولیت
البته دانشجویان متهم نشده اند و مقامات می گویند، برخی از آن ها از کلاهبرداری ها آگاه نیستند. هرچند که برخی مدیران دانشگاه ها کاملاً در جریان این ماجرا بوده و متهم هستند. بخشی از این طرح شامل مشاوره دادن دلال ها به والدین بود. متهمان به والدین یاد داده بودند که در برخی موارد به دروغ فرزند خود را دارای معلولیت های یادگیری معرفی کنند تا زمان اضافی برای امتحان داشته باشند؛ این اتفاق برای دانشگاه هایی بود که از دریافت رشوه امتناع می کردند، مانند دانشگاه آستین در تگزاس. به گزارش رویترز، این افراد متهم هستند که به برگزارکنندگان امتحانات و مربیان ورزشی رشوه داده اند تا با جعل مدارک دانش آموزان ثروتمند، زمینه ورود آن ها را به دانشگاه شاخص امریکایی فراهم کنند.

معامله در مؤسسه خیریه
اندرو للینگ، دادستان فدرال در ایالت ماساچوست در کنفرانس خبری اش گفت: والدینی (که نامشان در این پرونده مطرح شده) افراد صاحب ثروت و امتیاز هستند. به عوض هر دانشجویی که با تقلب پذیرفته شده یک دانشجوی صادق و با استعداد از ورود به این دانشگاه های محروم شده است.
طبق این گزارش، ویلیام «ریک» سینگر ۵۸ ساله، در دادگاهی اتهام رهبری این شبکه تقلب و کلاهبرداری را پذیرفت. او متهم است از ۱۰۰هزار دلار تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار جهت کمک به هر یک از فرزندان این افراد برای گرفتن پذیرش دریافت کرده که این پول ها از طریق یک مؤسسه خیریه جابه جا شده است.

از خواننده دلال تا بازیگر
ویلیام «ریک» سینگر در دادگاه گفته است: من پذیرش برای یک دانشجو را با رشوه یا پرداخت پول می خریدم. ضمن اینکه «جان واندروم»، یک مربی سابق دانشگاه استنفورد که با ویلیام سینگر همکاری می کرده هم در دادگاه اتهامات خود را پذیرفته است. فلیسیتی هافمن بازیگر سریال «دسپرت هاوس وایفز» که در دادگاه حاضر شده است با وثیقه ۲۵۰هزار دلاری آزاد شده. موسیمو جیانولی همسر لوری لافلین، بازیگر «فول هاوس» نیز با قرار یک میلیون دلاری آزاد شده است
.
نام های بیشتری هم مطرح می شوند
دادستان ها تاکنون نام ۳۳پدر و مادر و ۱۳مربی ورزشی و دستیاران ویلیام سینگر را در این پرونده اعلام کرده اند. این در حالی است که رسانه ها می گویند، این پرونده احتمالاً در آینده ابعاد بزرگ تری پیدا خواهد کرد و نام های بیشتری نیز مطرح می شوند.
این پرونده دانشگاهی یک زنجیره از رسوایی هایی به دنبال داشته که از یک طرف موجب برانگیختن حساسیت های زیاد جوانان و خانواده هایشان و از طرف دیگر دشواری پذیرش در دیگر دانشگاه های برتر شده است.
دادستان ها در بوستون در سال های اخیر هم اتهامات تقلب در آزمون های ورودی برخی دانشگاه های این ایالت را مطرح و به اتهام تقلب برخی از مدیران را احضار کرده بودند. جالب اینکه دانشگاه جرج تاون در سال ۲۰۱۶ با یک نقض امنیتی که صد ها سؤال را در معرض دید قرار داده بود، دست به گریبان بود، ولی این مشکل را تاکنون مخفی کرده است.

پروفسورهاي رشوه‌خوار از هاروارد تا پرينستون !
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

گزارش ها

کاهش فروش «خودرو» گزارش «خوساز» را خط خطی کرد

کاهش فروش «خودرو» گزارش «خوساز» را خط خطی کرد

در هوآوی چه می گذرد؟ (+گزارش تصویری)

در هوآوی چه می گذرد؟ (+گزارش تصویری)

قیمت خودرو در سراشیبی/ ایرادی برای تمام فصول/ اتمام گزارش مفصل زمین‌خواری/ بررسی «طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده» به پایان رسید/ ممنوعیت صادرات پیاز برداشته شد

قیمت خودرو در سراشیبی/ ایرادی برای تمام فصول/ اتمام گزارش مفصل زمین‌خواری/ بررسی «طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده» به پایان رسید/ ممنوعیت صادرات پیاز برداشته شد

وزارت خارجه آمریکا به درخواست کنگره برای ارائه توضیح درباره گزارش علیه ایران، پاسخ نداد

وزارت خارجه آمریکا به درخواست کنگره برای ارائه توضیح درباره گزارش علیه ایران، پاسخ نداد

گزارش فروش فیلمهای سینمایی؛ سالنهای سینما هنوز در انحصار فیلمهای نوروزی هستند

گزارش فروش فیلمهای سینمایی؛ سالنهای سینما هنوز در انحصار فیلمهای نوروزی هستند

گزارش ديدار پيشكسوتان قرآنى با آيت‌الله امام‌جمارانى

گزارش ديدار پيشكسوتان قرآنى با آيت‌الله امام‌جمارانى