بازدید: 5

از تعیین تکلیف استخدام حق التدریسی‌ها تا افزایش حقوق معلمان در سال آینده

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1670697
آموزش و پرورش در هفته گذشته با اخباری حول ساماندهی استخدام معلمان حق التدریسی و افزایش حقوق معلمان سپری شد.

از تعیین تکلیف استخدام حق التدریسی ها تا افزایش حقوق معلمان در سال آیندهبه گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، آموزش و پرورش در هفته گذشته با اخباری مانند  تعیین تکلیف استخدام حق التدریسی ها، افزایش حقوق معلمان در سال آینده و اما و اگرهای رتبه بندی فرهنگیان گذشت.

تکلیف استخدام نیرو های حق التدریس تا چند روز آینده مشخص می شود

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: آیین نامه استخدام حق التدریسی ها با همکار ی آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی تهیه می شود و اکنون در مرحله هماهنگی با سازمان اداری و استخدامی هستیم و باید به همکاران بگوییم که آیین نامه به زودی تا هفته های آینده ابلاغ می شود و همکاران نگران نباشند.

وی ادامه داد: در آیین نامه تهیه شده نیرو ها چند نوع هستند برخی باید دانشگاه فرهنگیان بروند و برخی باید دوره های آموزشی ببینند، اما به طور کلی از بلاتکلیفی فاصله می گیرند.

بطحایی تصریح کرد: مجلس قانون استخدام حق التدریس ها و آموزشیاران نهضتی را تصویب کرده است و تدوین آیین نامه بین آموزش و پرورش و سازمان امور اداری و استخدامی با نظارت ۲ نماینده مجلس خواهد بود.

ماجرای فیش حقوقی نجومی فرهنگیان/ آخرین وضعیت از پرداخت مطالبات فرهنگیان

علی اللهیار ترکمن معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش درباره ماجرای فیش های حقوقی نجومی که چندی است در فضای مجازی خبرساز شده است، اظهار کرد: در وزارت آموزش و پرورش تمام سیستم ها به طور اتوماسیون است و مشکل ایجاد شده درباره فیش های حقوقی به دلیل نقص فنی بوده است و این موضوع از آنجایی قابل اثبات است که جمع آیتم های فیش حقوقی با مجموع عدد نهایی یکسان نیست.

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش درباره وضعیت پرداخت معوقات فرهنگیان که معمولاً به روز های آخر سال موکول می شود، گفت: با توجه به پیگیری های انجام شده برای پرداخت چند آیتم همچون حقوق کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی، حقوق سرباز معلمان و حق التدریس آزاد مشکلی وجود ندارد و درخواست وجه در خزانه است و متناسب با نیاز کارکنان پرداخت خواهد شد.

اللهیار ترکمن ادامه داد: برخی مطالبات مانند خرید خدمات آموزشی، حقوق معلمان خارج از کشور، حق التدریس شاغلین، اضافه کار پرسنل اداری و برخی معوقات از سال ۹۶ مانند حق الزحمه امتحانات و مواردی از این دست منوط به تخصیص اعتبار است.

اعتبارات فعلی کفاف اجرای کامل رتبه بندی فرهنگیان را نمی دهد

رضا مددی رئیس ستاد اجرایی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با بیان اینکه همه امکانات در حوزه نیروی انسانی، منابع مالی و تجهیزات در خدمت اجرای سند است، بیان کرد: وضعیت کنونی کفاف اجرای تمام برنامه ها را نمی دهد که از جمله آن می توان به طرح رتبه بندی معلمان اشاره کرد و برای اجرا در سال ۹۸ اعتبارات کافی در اختیار نیست.

رئیس ستاد اجرایی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تأکید کرد: اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان با هر میزان اعتبار سال آینده اجرا خواهد شد البته برای تکمیل این فرآیند نیازمند منابع بیشتری هستیم.

افزایش ۴۵ درصدی حقوق معلمان تازه وارد

حجت الاسلام والمسلمین تیمور علی عسگری معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش درباره افزایش حقوق کارکنان دولت و تاثیر آن در دریافتی معلمان گفت: با افزایش حقوق ۴۰۰ هزار تومان به حقوق ثابت معلمان اضافه می شود که با حفظ درصد افزایش به میزان ۱۰ تا ۲۰ درصد به طور پلکانی رشد دارد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: این افزایش خصوص برای معلمان تازه وارد افزایش ۴۵ درصدی دریافتی ها را به دنبال دارد و برای رفع پرداختی ناعادلانه به معلمان حمایت خوبی بود.

وی با اشاره به اینکه دولت برای رتبه بندی فرهنگیان ۲ هزار میلیارد تومان در بند ۹ قانون بودجه در نظر گرفته است، گفت: اجرای این طرح اولویت وزارت آموزش و پرورش است.

تحولات ساختاری تا پایان سال ابلاغ می شود

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین پیگیری ها برای تغییرات ساختاری در این وزارتخانه اظهار کرد: تغییر ساختار در ستاد تا پایان امسال ابلاغ خواهد شد و به تدریج این فرآیند در حال اجراست.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تغییر ساختار به حل مشکلات کسری اعتباری در آموزش و پرورش کمک می کند یا خیر، بیان کرد: تغییر ساختار بحثی سازمانی است و به جبران کسری های اعتباری آموزش و پرورش مربوط نمی شود چراکه تعدیل نیروی زیادی در این فرآیند نداریم.

اعلام زمان نتایج المپیاد تا چند روز آینده

فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز پرورش استعداد های درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان درباره زمان اعلام نتایج المپیاد اظهار کرد: نتایج مرحله اول المپیاد های ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست، ادبیات، کامپیوتر، نجوم واختر فیزیک و جغرافیا تا چند روز آینده اعلام خواهد شد.

مهاجرانی از گسترش المپیاد ها در سال ۹۸ خبر داد و گفت: به دنبال آن هستیم تا المپیاد ها در حوزه علوم انسانی توسعه پیدا کند که می توان به المپیاد های حقوق، اقتصاد، مدیریت، علوم و معارف قرآنی ویژه کشور های اسلامی و علوم زمین اشاره کرد و اکنون فقط المپیاد ادبیات در حوزه علوم انسانی برگزار می شود.

برگزاری دوره توانمندسازی برای دانش آموزان متوسطه اول

مسعود شکوهی مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش درباره تمهیدات آموزش و پرورش برای مقابله با آسیب های رفتاری همچون خشونت در دانش آموزان اظهار کرد: آسیب های اجتماعی همانند سایر کشور ها در کشور ما هم وجود دارد و معمولا اغلب افراد جامعه با آن روبرو و حتی دست به گریبان هستند و بخش های زیادی از آن به جامعه، خانواده و کیفیت تربیت برمی گردد.

شکوهی بیان کرد: با همکاری و حمایت سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در درس تفکر و سبک زندگی محتوا های مختلفی برای مقابله با آسیب های اجتماعی از جمله خشونت در نظر گرفته شده است همچنین دوره های فوق برنامه با محوریت این موضوع در اختیار مربیان و مشاوران قرار داده شده است.

۳۴ مدرسه غیردولتی شهریه اضافی گرفته بودند

مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی اظهار کرد: مهمترین برنامه در مدارس غیر دولتی شهریه و الگوی شهریه است که آن را متناسب با الگویی که سال های گذشته داشتیم، آسیب شناسی کردیم.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی با اشاره به اینکه برخی از استان ها نظارت کافی بر فرایند اخذ شهریه ندارند، تصریح کرد: سال گذشته با نظارت های انجام شده دریافتیم که ۳۴ مدرسه شهریه اضافی دریافت کرده اند و بیش از ۵۰۰ بازدید در شهر تهران داشتیم که برای حل این مسئله وارد مکاتبه شدیم.

وی با بیان اینکه در هر مدرسه شهریه متناسب با آیتم های زمان و سر فصل مشخص شده در قانون تعیین شده است، گفت: بنا داریم سال آینده استان ها با جدیت بیشتری نظارت کافی بر عملکرد مدارس از حیث دریافت شهریه مطابق با قانون داشته باشند در غیر این صورت با چالشی جدی مواجه خواهیم بود.

انتهای پیام/


از تعیین تکلیف استخدام حق التدریسی‌ها تا افزایش حقوق معلمان در سال آینده
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

گزارش فروش فیلمهای سینمایی؛ سالنهای سینما هنوز در انحصار فیلمهای نوروزی هستند

گزارش فروش فیلمهای سینمایی؛ سالنهای سینما هنوز در انحصار فیلمهای نوروزی هستند

گزارش ديدار پيشكسوتان قرآنى با آيت‌الله امام‌جمارانى

گزارش ديدار پيشكسوتان قرآنى با آيت‌الله امام‌جمارانى

گزارش برجام در کمیسیون امنیت ملی مجلس در حال بررسی است

گزارش برجام در کمیسیون امنیت ملی مجلس در حال بررسی است

گزارش کمیسیون شوراهای مجلس درباره افزایش تعداد نمایندگان مجلس از ۲۹۰ نماینده به ۳۳۰ نماینده

گزارش کمیسیون شوراهای مجلس درباره افزایش تعداد نمایندگان مجلس از ۲۹۰ نماینده به ۳۳۰ نماینده

گزارش | کدام اصل قانون اساسی دستمایه روحانی برای فرار از مسئولیت قرار گرفته است؟

گزارش | کدام اصل قانون اساسی دستمایه روحانی برای فرار از مسئولیت قرار گرفته است؟

واکنش لاریجانی به اهانت یک مداح به اهل سنت در رسانه ملی: صداوسیما از بیان مسائل اختلاف‌برانگیز پرهیز کند/ گزارش برجامی به مجلس رسیده است

واکنش لاریجانی به اهانت یک مداح به اهل سنت در رسانه ملی: صداوسیما از بیان مسائل اختلاف‌برانگیز پرهیز کند/ گزارش برجامی به مجلس رسیده است

گزارش عملکرد مالی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اعلام شد

گزارش عملکرد مالی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اعلام شد