بازدید: 6

هشدار! پشت میز کارت ناهار نخور

منبع : برترین ها کد خبر: 1665696
اگر شما از جمله کارمندانی هستید که ساعات طولانی ناچار از نشستن پشت میز و کار با رایانه هستید، دوری از خوردن ناهار پشت میز کار می‌تواند برای شما فواید متعددی داشته باشد. اول آن که صرف بلند شدن از پشت میز، راه رفتن و قرار گرفتن در موقعیتی دیگر می‌تواند خستگی جسمانی شما را کاهش دهد.

روزنامه خراسان - نرگس عزیزی: اصطلاح «ال دسکو» سال ۲۰۱۴ وارد لغت نامه آکسفورد شده است و به وضعیتی اشاره دارد که کارمندی ناهارش را پشت میز کارش می خورد. «ال دسکو» اصطلاح طنازی محسوب می شود؛ ترکیبی از عبارت desk به معنای میز در زبان انگلیسی و اصطلاح al fresco به معنای بودن در هوای تازه به زبان ایتالیایی. اما به رغم طناز و شوخ بودن روح این اصطلاح، واقعیت آن نه شوخ است و نه طناز! این موضوع را از هر کارمندی که ناچار است ناهار خود را به سرعت پشت میز کارش بخورد، می توانید بپرسید. وضعیتی که روز به روز بیشتر از قبل شاهد آن در محیط های کاری هستیم. در این باره چند نکته مهم وجود دارد که خواندنش به چنین کارمند هایی توصیه می شود.

هشدار؛ پشت میز کارت ناهار نخور!

زمانی برای رفع خستگی کارمندان پشت میز نشین

اگر شما از جمله کارمندانی هستید که ساعات طولانی ناچار از نشستن پشت میز و کار با رایانه هستید، دوری از خوردن ناهار پشت میز کار می تواند برای شما فواید متعددی داشته باشد. اول آن که صرف بلند شدن از پشت میز، راه رفتن و قرار گرفتن در موقعیتی دیگر می تواند خستگی جسمانی شما را کاهش دهد. این تحرک کوتاه مدت می تواند مانع از درد گردن، کمر درد و البته سوزش چشم به واسطه تماشای طولانی مدت صفحه رایانه شود و در عین حال به بهبود گردش خون نیز کمک کند. در کنار آن می توانید مسائل مربوط به بهداشت محیط و خوردن ناهار در فضایی تمیزتر را هم در نظر بگیرید. در نهایت هم همان طور که خودتان شاید تا به حال تجربه کرده باشید، جا به جا شدن در محیط می تواند خستگی ذهنی شما را کاهش دهد.

نکته: اگر می خواهید حداکثر استفاده از زمان ناهار را ببرید و واقعا خستگی در کنید، تا حد امکان از گوشی تلفن خود در این زمان استفاده نکنید تا چشم های شما بتوانند کمی بیشتر استراحت کنند.

آشنایی بیشتر با همکاران برای کارمندانی که باید در گروه کار کنند

وقتی افراد در قالب عضوی از یک تیم بزرگ تر کار می کنند، نزدیک شدن به دیگر اعضای تیم و شناخت روحیات و علایق همدیگر می تواند نقش مهمی در افزایش بهره وری داشته باشد. به واسطه همین واقعیت نیز این روز ها تعداد شرکت ها و موسسه هایی که برای کارکنان خود برنامه های تفریحی دسته جمعی خارج از ساعت اداری در نظر می گیرند، بیشتر از قبل است. اما در این بین یکی از موانع جدی اجرایی کردن چنین برنامه هایی، هزینه بر بودن آن هاست.

اگر به دنبال تقویت کار گروهی در مجموعه خود هستید و از طرفی نمی توانید هزینه زیادی برای این موضوع در نظر بگیرید، زمان ناهار را دست کم نگیرید. دور هم جمع شدن برای ناهار یا حتی همراهی در نوشیدن چای در کنار یک جعبه شیرینی، به صورت هفتگی می تواند تا حد زیادی شما را به اهداف تان نزدیک کند، در عین حال که هزینه زیادی تحمیل نمی کند.

نکته: یادتان باشد که هر چه قدر داشتن یک زمان مشخص برای ناهار و دور هم جمع شدن، می تواند مفید باشد، طولانی شدن بیش از حد این زمان می تواند از فواید آن بکاهد. اگر گروه همکاران شما بیش از ۱۰ نفر هستند، شاید بهتر باشد به جای برنامه ناهار، از چای و شیرینی شروع کنید تا بتوانید زمان را به شکل بهتری مدیریت کنید.

هشدار؛ پشت میز کارت ناهار نخور!

افزایش خلاقیت و ایده پردازی برای کارمندان نیازمند خلاقیت

این روز ها کار هایی که نیازمند خلاقیت هستند، دیگر استثنا محسوب نمی شوند. در کنار خلاقیت، تمرکز بالا و داشتن حداکثر کارایی، از دیگر ویژگی هایی هستند که کارفرما ها در محیط های مختلف به دنبال آن هستند. اگر حوزه کاری شما، نیازمند چنین قابلیت هایی است، پس لزوم جدا شدن از میز و صرف ناهار در محیطی دیگر را جدی بگیرید. جدای از استراحت مغز شما در این زمان، رد و بدل کردن افکار و ایده ها با همکاران می تواند به ذهن شما این فرصت را بدهد که بعد از این زمان، بهتر و متمرکزتر کار کند.

نکته: یکی از بهانه های اصلی برای دور زدن ساعت ناهار، سنگینی پس از ناهار است. این بهانه واقعی است و ریشه در محدودیت های جسمی ما دارد؛ بدن ما نمی تواند زمانی که دستگاه گوارش به صورتی مفصل درگیر هضم غذاست، وظایف شناختی خود را به خوبی پیش ببرد. اما راه حل قطعا در حذف کلی ناهار نیست چراکه در این صورت شما انرژی کافی برای ساعات بعد از ظهر را نخواهید داشت. در عوض، سعی کنید ناهار سبک و کم حجم انتخاب کنید. نوشیدنی گازدار همراه غذا نخورید و از غذا های چرب اجتناب کنید. با رعایت چنین مواردی می توانید مطمئن باشید که وزنه نشاط بخشی ناهار بیش از کسل کنندگی آن خواهد بود.

کاهش تنش و فشار برای کارمندان پاسخ گو به ارباب رجوع

یکی از حوزه های کاری خسته کننده و البته پرتنش، پاسخ گویی به ارباب رجوع چه به صورت حضوری و چه تلفنی است. اگر شرح وظایف شما شامل چنین مواردی است، ساعت ناهار را به هیچ عنوان دست کم نگیرید و برای صرف ناهار در خارج از اتاق کاری تان و با همراهی یکی دو نفر از همکاران خود بیشتر تلاش کنید. هر چند درباره نقش تعاملات اجتماعی در کاهش استرس تفاوت هایی بین زنان و مردان وجود دارد و به عنوان مثال زنان بیشتر تمایل دارند با هم صحبتی با دیگران، اضطراب شان را کاهش دهند، اما حتی در میان آقایان نیز، کمی گپ زدن با یک همکار و رد و بدل کردن چند شوخی می تواند آرامش بخش باشد.

نکته: یادتان باشد زمان ناهار، وقت استراحت و آرامش پیدا کردن است، موضوعات حساس و حاشیه دار بهتر است در این زمان مطرح نشوند چرا که کوتاهی زمان، هم فرصت پرداخت درست به آن ها را کاهش می دهد و هم این که می تواند خود به افزایش اضطراب و تنش در شما دامن بزند.


هشدار! پشت میز کارت ناهار نخور
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11
 • هشدار! پشت میز کارت ناهار نخور


  اگر شما از جمله کارمندانی هستید که ساعات طولانی ناچار از نشستن پشت میز و کار با رایانه هستید، دوری از خوردن ناهار پشت میز کار می‌تواند برای شما فواید متعددی داشته باشد. اول آن که صرف بلند شدن از پشت میز، راه رفتن و قرار گرفتن در موقعیتی دیگر می‌تواند
 • هشدار؛ پشت میز کارت ناهار نخور!


  سلامت نیوز: اصطلاح ال دسکو سال 2014وارد لغت نامه آکسفورد شده است و به وضعیتی اشاره دارد که کارمندی ناهارش را پشت میز کارش می خورد. ال دسکو اصطلاح طنازی محسوب می شود؛ ترکیبی از عبارت desk به معنای میز در زبان انگلیسی و اصطلاح al fresco به معنای ب
 • چرا ناهار مدرسه‌های ژاپن بهترین ناهار دنیا است؟!


  هنگامی که آمریکایی ها به منوی ناهار کودکیشان در کافه تریای مدرسه فکر می کنند، احتمالا یک تکه گوشت رنگ و رو رفته بی شکل و بی مزه را به خاطر می آورند. ولی برای کودکان ژاپنی، ناهار مدرسه یک تجربه غنی از فرهنگ، مواد مغذی و ترکیبی پایدار است.
 • هشدار اصلاح‌طلبان مجلس به روحانی و کابینه‌اش؛ دلخوریم پس کارت زرد می‌دهیم /عضو فراکسیون امید: وزرا وعده های منطقه ای که به نمایندگان دادند را عملی کنند /دولت مسیر تعاملش را شفاف نکند بعید نیست بازهم کارت زرد بگیرد


  یک عضو فراکسیون امید از نوع تعامل دولت با مجلس انتقاد می کنند و هشدار می دهد بعید نیست کارت زرد های بعدی در راه باشد.
 • کارمندان به درد نخور!


  استخدام نیروی جدید یکی از بزرگ‌ترین معضلات هر شرکت و کسب‌وکاری است. در اختیار داشتن نیروهای پراشتیاق، مسئولیت‌پذیر و با روحیه همکاری بالا می‌تواند کمک بزرگی به مجموعه باشد.
 • این سیسمونی های به درد نخور را نخرید (7)


  هفتمین مطلب از بسته «لیست سیسمونی نوزاد» به شما می گوید که کدام بخش از وسایل سیسمونی به دردتان نمی خورد و خریدشان معادل دور ریختن است.
 • بخور نخور‌های زمستانی


  با سرد شدن هوا در فصل زمستان، پوست ما خشک‌تر و حساس‌تر می‌شود و باید بیشتر مراقب آن باشیم. بهترین مراقبت از پوست در شرایطی خواهد بود که ما غذای مناسب در اختیار عروق تغذیه‌دهنده پوست قرار دهیم.خوشبختانه در این فصل میوه‌ها و سبزیجاتی هستند که وجودشان ق
 • بخور و نخور های محرم


  مهمترین نکته تهیه مواد اولیه مرغوب و تازه و رعایت بهداشت کامل میباشد که در غیر این صورت ممکن است بیماری از طریق غذای تهیه شده به افراد بسیاری سرایت پیدا کند.
 • اپلیکیشن های به درد نخور، اما پرطرفدار


  برنامه نویس ها همه شان هم آدم های درست و حسابی نیستند و افراد مریض زیادی بین شان پیدا می شوند؛ افرادی که می گردند و چرت ترین موضوعات را پیدا می کنند و برای آنها اپلیکیشن درست می کنند.
 • ماهی بخور، غم نخور!


  نتایج تحقیقات گوناگون عنوان می کند که مصرف مواد غذایی از جمله ماهی می‌تواند در پیشگیری و درمان بیماری افسردگی بسیار موثر باشد. ماهی و روغن آن به علت سرشار بودن از اسیدهای چرب امگا ۳ و خواص آنتی‌اکسیدانی فراوانی که دارند می‌توانند خطر ابتلا به روان‌پر
 • بخور نخور های شب یلدا


  سلامت نیوز: با نزدیک شدن به بلند ترین شب سال، همه در جنب و جوش برای تدارک مهمانی برای اقوام و دوستان خود هستند. شب یلدا یکی از قدیمی ترین رسومات ایرانی ها به حساب می آید که با چیدن سفره هایی مملو از خوراکی های رنگارنگ در این شب معروف است اما چه خوب
 • هشدار درباره سیم‌کارت‌های اضافی


  معاون وزیر ارتباطات گفت: مواردی وجود دارد که ممکن است نشانه‌ای از افشای اطلاعات برخی مشترکان باشد که در دست بررسی است.
 • کاهش درد قاعدگی، انقدر قرص نخور


  گاهی درد قاعدگی آنقدر شدید است که یک قرص جوابگو نیست و فرد برای خلاصی از دردهایش چند قرص در طول روز مصرف می‌کند.
 • خاک بازی کودکان، مامان جون حرص نخور


  به بچه‌های خود اجازه دهید در خاک بازی کنند، یا غذایی که از دست‌شان به زمین افتاده را بخورند. در معرض جرم قرار گرفتن برای افزایش سیستم ایمنی بدن آن‌ها لازم است.
 • هشدار به سوءاستفاده کنندگان از کارت های بانکی


  رئیس پلیس فتا البرز گفت که سودجویان، افراد کم درآمد را شناسایی و با پرداخت مبلغی ناچیز تقاضای دراختیار گرفتن کارت و شماره حساب بانکی آن ها را می کنند.افرادی که حساب های خود را در اختیار دیگران قرار دهند، در صورت وقوع جرم به عنوان مالک حساب باید در مح

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

گزارش کمیسیون شوراهای مجلس درباره افزایش تعداد نمایندگان مجلس از ۲۹۰ نماینده به ۳۳۰ نماینده

گزارش کمیسیون شوراهای مجلس درباره افزایش تعداد نمایندگان مجلس از ۲۹۰ نماینده به ۳۳۰ نماینده

گزارش ظریف از دیدارهایش در عراق+عکس

گزارش ظریف از دیدارهایش در عراق+عکس

گزارش تخلف با ارسال فیلم و عکس به مراکز پلیس امری متداول در کشور‌های دنیا/ طراحی نرم‌افزار‌های ویژه ارسال گزارش‌های مردمی در انگلیس و امارات

گزارش تخلف با ارسال فیلم و عکس به مراکز پلیس امری متداول در کشور‌های دنیا/ طراحی نرم‌افزار‌های ویژه ارسال گزارش‌های مردمی در انگلیس و امارات

سازمان سینمایی: گزارشی درباره توزیع غیرقانونی «متری شیش‌ونیم» و «رحمان۱۴۰۰» نداشتیم

سازمان سینمایی: گزارشی درباره توزیع غیرقانونی «متری شیش‌ونیم» و «رحمان۱۴۰۰» نداشتیم

گزارش عملکرد مالی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اعلام شد

گزارش عملکرد مالی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اعلام شد