بازدید: 15

فروش میلیاردی شرکت‌های دانش بنیان همزمان با رکود اقتصادی/ دمیدن روح دانش‌بنیان و ایجاد محیط کسب و کار مسیر درستی است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1661780

فروش میلیاردی شرکت های دانش بنیان همزمان با رکود اقتصادی/ دمیدن روح دانش بنیان و ایجاد محیط کسب و کار مسیر درستی استقادری فر گفت: در شرایط رکود اقتصادی شرکت های دانش بنیان فروش ۶۰ میلیارد تومانی داشته اند.

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دومین کنفرانس بین المللی پژوهش در نوآوری و فناوری که صبح امروز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، با اشاره به رویکردهای معاونت علمی  در چند سال گذشته  بیان کرد: رویکرد ما در معاونت علمی در راستای گسترش صادرات است برای مثال  از میان شرکت های دانش بنیان یکی از آن ها  ۱۳۷ میلیون دلار صادرات  فقط در کشور روسیه داشته است و این مسئله ارزش افزوده ای برای محصولات آن ایجاد می کند.

وی گفت: اگر می خواهیم کار پژوهشی انجام دهیم باید از همان ابتدا به نیاز محوری و رساندن محصول به طرف تقاضا توجه داشته باشیم  و  به کمک همین نگاه  اکنون بیش از ۴۲۰۰ شرکت دانش بنیان احراز صلاحیت شده اند و در شرایط رکود اقتصادی بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان فروش داشته اند.

رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان جایگاه خود را در اقتصاد باز کرده اند اظهار کرد: در  شرایط گذر از اقتصاد نفتی به سمت دانش بنیان باید علم را به نیاز بازار وصل کنیم و از اقتصاد خرد به اقتصاد کلان برسیم.

به سمت استارت آپ های فناوری محور حرکت می کنیم

قادری فر ادامه داد: معاونت علمی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا  محیط مناسبی برای استارت آپ ها فراهم کند و در  زیست بوم جدید به سمت استارت آپ های فناوری محور حرکت می کنیم.

وی با بیان اینکه معاونت علمی سعی می کند به توسعه کسب و کار استارت آپ ها بپردازد گفت: یکی از شتاب دهنده ها با بکارگیری ۱۷۰ نفر جوان محصولات خوبی در حوزه دام تولید کرده و این نشاندهنده این مسئله است که دمیدن روح دانش بنیان و ایجاد محیط کسب و کار مسیر درستی است که کشور باید بر روی آن سرمایه گذاری کند.

رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  ببا اشاره به تعداد استارت آپ ها بیان کرد: امروز ۶۵۰۰ استارت آپ فعال و ۲۸ شتاب دهنده وجود دارد و امیدواریم بتوانیم از این پتانسیل ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تفاهم نامه هایی را در قالب حمایت از شرکت های دانش بنیان با دانشگاه آزاد دارد.

انتهای پیام/


فروش میلیاردی شرکت‌های دانش بنیان همزمان با رکود اقتصادی/ دمیدن روح دانش‌بنیان و ایجاد محیط کسب و کار مسیر درستی است
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها