بازدید: 12

سردار نقدی: باید از بیگانگان قطع امید کنیم/ تمام مؤلفه‌های مورد نیاز برای یک اقتصاد قدرتمند را داریم

منبع : عصر ایران کد خبر: 1657786

معاون فرهنگی سپاه پاسداران گفت: امروز آمریکا جرأت حمله به یک کشور دسته سوم را ندارد چه برسد به این که بخواهد به جمهوری اسلامی ایران حمله کند.

به گزارش تسنیم، سردار محمدرضا نقدی در یادواره شهید همت با بیان اینکه باید از مکتب شهید همت درس گرفت، اظهار داشت: ولایت مداری نخستین و مهمترین ویژگی شهید همت بود، شهید همت همه وجودش عشق به ولایت بود و همه آرمانش این بود که رهبرش چه گفته است.

وی با بیان اینکه وقتی امام خمینی(ره) به رزمندگان فرمان دادند که در گذرگاه خیبر ایستادگی کنند، شهید همت تا لحظه شهادت به فرمان امام(ره) عمل کرد، افزود: هر ارتشی در آن وضعیت با آن معبرهای تنگ و آتش دستور عقب نشینی صادر می کرد اما زمانی که شهید همت پیام امام راحل را شنید و فهمید که امام از او خواسته ایستادگی کند، ایستاد و در راه عشق به اجرای فرمان ولایت جان خود را تقدیم کرد.

ترس در وجود شهید همت جایی نداشت

معاون فرهنگی سپاه پاسداران با بیان اینکه شجاعت، ویژگی دیگر شهید همت بود، گفت: ترس در وجود شهید همت جایی نداشت، در میدان جنگ بدون هیچ ترسی می جنگید، باید این شجاعت را از او یاد گرفت.

وی با اشاره به اینکه باید با نگاه شهید همت به ولایت، سر از پا نشناخت و فرمان ولایت را در دستور کار خود قرار داد، بیان کرد: ساده زیستی و دور بودن از تعلقات دنیا خصوصیت دیگر شهید همت بود، این شهید بزرگوار مظهر ساده زیستی بود.

سردار نقدی با تأکید بر این که محبت شهید همت به بسیجیان سبب شد که بعد از شهادتش، بسیجیان خاطرات او را به مردم منتقل و این موج محبت را در مردم نهادینه کنند، تصریح کرد: شهید همت، فرمانده ای بود که شب ها در آسایشگاه و خیمه های بسیجیان گشت می زد تا اگر پتویی از روی یک بسیجی کنار رفته بود روی او بکشد.

مکتب شهید همت، مکتب سادگی و اخلاص است

وی با بیان اینکه شهید همت وقتی از شهر به منطقه برمی گشت ناشناس سوار یک وانت می شد و وارد قرارگاه می شد، این فروتنی ها و سادگی ها همت را همت کرد، خاطرنشان کرد: مکتب شهید همت، مکتب سادگی، اخلاص، تواضع و فروتنی است و امروز باید راه شهید همت را ادامه دهیم.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به چند هزار سال اختناق و دیکتاتوری در کشور ما پایان داد و ملت ایران را از حقارت و وابستگی نجات داد، افزود: در دوران پهلوی نفت ایران توسط بیگانگان غارت می شد، 6 میلیون بشکه نفت صادر می کردیم که 50 درصد آن را کنسرسیوم نفت متشکل از کشورهای خارجی می برد و بخش عمده دیگر آن هم صرف خوش گذرانی شاه می شد و در مقابل مردم ما در فقر بودند.

وی با بیان اینکه 70 درصد مردم ایران تا پیش از انقلاب در روستاها و در شرایطی که آب و برق و بهداشت نداشتند زندگی می کردند، گفت: در شهرها هم وضع زندگی مردم نامناسب بود و جاده ماشین رو نداشتند.

سردار نقدی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی مردم را از خفقان، وابستگی و حقارت نجات داد و برای ملت ما استقلال، آزادی و مردم سالاری آورد.

وی با اشاره بیانیه گام دوم انقلاب گفت: باید بیانیه گام دوم انقلاب را مرور کنیم و ببینیم رهبر معظم انقلاب از ما چه می خواهد و اگر مردم آن را بخوانند و به اجرا بگذارند تمام مشکلات جامعه یکی پس از دیگری برطرف می شود.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: برخی افراد در تحلیل های غلط به مردم اینگونه القا می کنند اگر آمریکا اراده کند می تواند نیروهای مسلح ایران را با فشار یک دکمه نابود کند، این در حالی است که آمریکایی ها اگر توان نظامی قابل توجهی داشتند، حزب الله لبنان و حماس را نابود می کردند.

وی با بیان اینکه بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب، برخی افراد با تحلیل های غلط مشکلات کشور را ناشی از استکبارستیزی و چاره حل آنها را در سازش با دشمن می دانند، بیان کرد: امروز آمریکا جرأت حمله به یک کشور دسته سوم را ندارد چه برسد به این که بخواهد به جمهوری اسلامی ایران حمله کند.

سردار نقدی با بیان اینکه مشکل اصلی امروز کشور مشکلات اقتصادی است، گفت: مشکلات اقتصادی در قیاس با دیگر مشکلات نظیر مبارزه با شاه، جنگ تحمیلی و بازسازی کشور که از ابتدای انقلاب داشتیم و با دست خالی توانستیم بر آنها غلبه کنیم، ساده ترین مشکل است.

وی با اشاره به اینکه انرژی، مواد اولیه، نیروی انسانی، علم و ثروت از مؤلفه های مورد نیاز برای داشتن اقتصاد مولد است، تصریح کرد: تمام مؤلفه های مورد نیاز برای داشتن یک اقتصاد قدرتمند را در داخل کشور داریم و تنها نیاز است رویکردمان را تغییر بدهیم و نگاه مان به خودمان باشد.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران با بیان تفکر اینکه رشد اقتصادی در وابستگی به خارج است اشتباه است، خاطرنشان کرد: باید از بیگانگان قطع امید کنیم و اعتماد به نفس داشته باشیم و به سراغ ظرفیت های خودمان برویم.

وی با تأکید بر اینکه باید اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری را اجرایی کنیم، تصریح کرد: به جای مذاکره و کنار آمدن با دشمن و دل بستن به برجام به ظرفیت های درونی اتکا کنیم همه مشکلات اقتصادی رفع می شوند.


سردار نقدی: باید از بیگانگان قطع امید کنیم/ تمام مؤلفه‌های مورد نیاز برای یک اقتصاد قدرتمند را داریم
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها