بازدید: 10

مقام سابق آمریکا: تصمیم ترامپ در اعلام نکردن قربانیان پهپاد‌ها کوته‌بینانه است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1657496
ند پرایس، سخنگوی سابق شورای امنیت ملی آمریکا تصمیم ترامپ مبنی بر اعلام نکردن شمار قربانیان حملات پهپادی این کشور در جهان را کوته‌بینانه توصیف کرد.

مقام سابق آمریکا: تصمیم ترامپ در اعلام نکردن قربانیان پهپاد ها کوته بینانه استبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، ند پرایس، تحلیلگر مسائل اطلاعاتی و سخنگوی سابق شورای امنیت ملی آمریکا در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما اقدام دونالد ترامپ را مبنی بر اعلام نکردن شمار قربانیان حملات هواپیما های بدون سرنشین آمریکا در جهان، تصمیمی کوته بینانه توصیف کرد.

ترامپ به ­سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، اجازه داده است شمار قربانیان غیرنظامی را که به دنبال حملات هواپیما های بدون سرنشین این سازمان هدف قرار می گیرند، مخفی کند.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تعهد دستگاه اطلاعات مرکزی آمریکا را برای اعلام علنی شمار غیرنظامیان که در حملات هواپیما های بدون سرنشین و سایر حملات علیه تروریست ها در خارج از مناطق جنگی کشته می شوند، لغو کرد.

شبکه بلومبرگ اعلام کرد رئیس جمهور آمریکا به طور رسمی به تعهدی که باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا آن را برای دستگاه های امنیتی وضع کرده بود تا شمار تلفات غیرنظامیان را در جریان عملیات دستگاه های اطلاعاتی آمریکا در خارج از مناطق جنگی در سراسر جهان اعلام کنند، پایان داد. این دستور بخشی از تلاش برای پاسخگویی با هدف کاهش شمار قربانیان غیرنظامی در حملات هواپیما های بدون سرنشین بود.

گروه های دفاع از حقوق بشر نیز از آمریکا انتقاد کرده اند. قانون مورد نظر که کنگره آمریکا سال گذشته به آن رای داد، وزارت دفاع آمریکا را ملزم می کرد گزارشی درباره قربانیان غیرنظامی را به کنگره ارائه کند، هر چند که برخی از بخش های آن از اطلاعاتی باشد که به عنوان اطلاعات محرمانه قابل طبقه بندی است. اقدام ترامپ این تعهدات را در زمینه گزارش حملات هواپیما های بدون سرنشین سیا یا سایر دستگاه های اطلاعاتی فعال در خارج از آمریکا لغو می کند.

ند پرایس، تحلیلگر سابق اطلاعاتی و سخنگوی شورای امنیت ملی در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما در واکنش به این اقدام ترامپ اعلام کرد تصمیم وی "کوته بینانه است که به دشمنان ما امکان خواهد داد موثرتر عمل کنند."

به گفته "دفتر تحقیقات روزنامه نگاری"، "بنیاد دفاع از دموکراسی ها" و مرکز تحلیل "بنیاد آمریکای جدید" حملات هوایی آمریکا که در خارج از مناطق جنگی صورت گرفته است، از سال ۲۰۰۹ تاکنون احتمالا به کشته شدن دست کم ۸۰۰ غیر نظامی منجر شده است.

انتهای پیام/


مقام سابق آمریکا: تصمیم ترامپ در اعلام نکردن قربانیان پهپاد‌ها کوته‌بینانه است
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها