بازدید: 11

سردار سلامی: مذاکره فرصت دادن به دشمن است

منبع : عصر ایران کد خبر: 1656992

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه همه ملت ایران می دانند مذاکره یعنی فرصت دادن به دشمن برای بازسازی قدرتش و طولانی کردن یک مبارزه و امتیاز دادن به دشمن گفت: ما با دشمن در میدان جنگ چه اقتصادی باشد چه سیاسی و چه نظامی سخن می گوییم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سردار حسین سلامی عصر امروز در نخستین یادواره سرداران و شهدای ایل بهمئی اظهار داشت: امروز و در این لحظه های مقدس و ملکوتی که رایحه دل انگیز عطر شهیدان ما در این سرزمین پیچیده است و شاهد حضور عاشورایی و وفادارانه مردمانی شریف و نجیب و مومن در این دیار هستنم شیرین ترین روز و لحظه های زندگی من است.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: بگذارید قطعه آخرم را اول صحبت بگویم، جان ناقابل من فدای همه شما مردم باوفا، باصفا و دارای باطن های نورانی که امروز مهمان شهیدان تان شده اید و با حضور گسترده خود قیامتی به پا کرده اید.

سلامی با بیان اینکه حضور در جمع مردم ایل بهمئی برای من شرف، فضیلت و افتخار است، عنوان کرد: هر قوم و جامعه ای شناسنامه و هویتی داشته و تصویری از او در ذهنیت جهانی وجود دارد و آن هویتی که ایل بزرگ بهمئی را معرفی می کند شجاعت، غیرت، روح جوانمردی، ایثار، وفاداری، فداکاری، سلحشوری و ایمان است و هر چه زیبایی است شایسته شما بوده و شما شایسته آن هستید.

وی بیان کرد: با همه وجودم معتقدم که این مردم شایسته زیباترین و فاضل ترین واژه ها هستند، شما مردمان ایل بزرگ بهمئی بر قله های شرف و افتخار و اقتدار و عزت و ایمان ایستاده اید، شما و 650 شهید گلگون کفنی که سند صدق وعده شما و سند غیرت و وفاداری و تلاش و ایمان و محبت شما هستند، بیرق داران شرافت، پرچم داران عدالت و پیشگامان شجاعتید.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه امروز با شما مردمان ایل بزرگ بهمئی بر قله های رفیع کرامت انسانی ایستاده ایم، گفت: ما اینجا گرد هم آمده ایم تا از ستاره های پرفروغ آسمان افتخارات اسلام و ایران امروز در شهرستان بهمئی تجلیل کنیم تجلیل از آنها تجلیل از عاشورا است، شهیدان ما تندیس های زنده صدق وعده و عقیده و ایمان ما هستند آنها حجت های خداوند روی زمین و ستارگانی هستند که راه را به ما نشان داده اند.

سلامی عنوان کرد: اگر امروز مستقل هستیم و هیچ کس برای ما تصمیم نمی گیرد و سرنوشت مان در دستان خودمان است، اگر امروز آزادیم و همانند احرار و آزادگان با مستکبران سخن می گوییم، اگر امروز در مقابل قدرت های سلطه گر لکنت زبان نداریم و رهبرمان شجاعانه با منطق وحی و قرآن با قدرت های صاحب زر و زور سخن می گوید، اگر چون سروی بلند قامت ایستاده ایم، اگر امنیت و پیشرفت و عزت و اقتدار و عظمت و منزلت و کرامت داریم، اگر حرمت نوامیس مان حفظ شده است و اگر سرزمین مان تحت اشغال چکمه پوشان بیگانه نیست همه از روح بلند و جاودانه شهیدان ما و شهیدان این دیار سرسبز و سترگ است که مردمانش همانند کوه هایش ستبر، سرسخت و قوی ایستاده اند و همانند طبیعتش با نشاط، سربلند و سرزنده هستند.

وی با بیان اینکه شهیدان ما راه عزت ما را گشودند و به صف طولانی سپاه دشمنان که آرایش و گسترشی برای تهاجم به ارزش های ما و استقلال و اسلام و ایمان ما فراهم کرده بودند اجازه حتی یک موفقیت کوچک هم ندادند، گفت: وقتی خورشید اسلام همانند صدر اسلام از افق ایران در انقلاب 57 طلوع کرد همه قدرت های مستکبر جهان هم قسم شدند تا بر این ملت یورش بیاورند و اجازه ندهند حکومتی به نام اسلام در این سرزمین شکل بگیرد چون می دانستند اگر اجازه دهند اسلام دوباره طلوع کند دادخواهی و تظلم از مستضعفان را از مستکبران انجام داده و آنها را شکست خواهد داد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران بیان کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس همه قدرت های جهان در اختیار دشمن ما بود و همه اقتصادهای بزرگ جهان به هم پیوسته بودند تا ایران را منزوی کرده و بشکنند و ما در محاصره و تحریم تنها بودیم، همه مرتجعان عرب و مستکبران با هم قدرت نظامی را به صحنه آورده بودند و ما تنها و در اوج نابرابری به برکت رهبری های امام و پیشوای بزرگ مان که از عاشورا این الهام را گرفته بود که کمی سپاه عاملی برای ترک میدان جهاد نیست و حتی اگر فاصله قدرتشان از ما بسیار زیادتر باشد نباید لباس جهان را از تن به در کرد در مقابل آنها ایستادیم.

سلامی عنوان کرد: ملت ایران از حضرت علی(ع) امام مسلمین آموخته بود که هیچ قومی ذلیل نمی شود الا اینکه دشمن در سرزمینش پا بگذارد، ملت ایران از تاریخ آموخته بود که نباید امام را تنها بگذارد، آموخته بود که دیگر نباید حادثه مسجد کوفه تکرار شود و علی(ع) تنها در محراب با شمشیر تزویر دشمنانش شهید شود، از تاریخ آموخته بود نباید سپاه امام حسن مجتبی(ع) را تنها بگذارد تا آن امام تنها در مقابل دشمنانش بایستد و از عاشورا آموخته بود که نباید به امامش بی وفایی کند تا 72 تن در آن واقعه خونین عاشورا عطشناک به شهادت برسند.

وی با بیان اینکه ملت ایران اجازه نداد تاریخ صدر اسلام غم انگیز تکرار شود بلکه با افتخار سرود پیروزی را در هر مقطعی از مبارزه اش علیه قدرت های مستکبر سر داد گفت: آنچه انجام شد شبیه یک معجزه بود تاریخ سراغ ندارد که یک ملت در تنها و انزوا و در فشار در مقابل همه قدرت ها این گونه مردانه بایستد و پیروز شود و اراده خود را به دشمن تحمیل کند، این پیام شهیدان ما و گشایش راهی برای سعادت جامعه ما بود.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: ما در سرزمینی نزدیک به همین دیار در کنار کارون، کرخه و اروند می جنگیدیم دشمن بر قلب سرزمین ما متمرکز شده بود و می خواست ایران را کوچک و تسلیم کرده و سلطه خود را بر عالم کامل کند اما در آن روزهای سخت شهیدان ما از خانه و کاشانه خود جدا شدند هجرت را مقدمه جهاد خود کردند به آرزوهای دنیایی خود پشت پا زدند و به جبهه ها شتافتند، آیا اگر شهیدان نبودند این سرزمین امروز این چنین آزاد، آباد و سرافراز می توانست در مقابل قدرت های بزرگ صف آرایی کند.

سلامی گفت: پدران، مادران، همسران و فرزندان شهیدان ما بدانند این حقیقت قرآنی که خداوند خود بر شما درود و رحمتش را نثار کرده است، شما هدایت یافتگان به درگاه الهی هستید خانه های شما دروازه بهشت است زیرا از آنجا انسان های بهشتی به معراج رفتند.

وی ابراز کرد: آیا می توان تصور کرد چنین جمعیتی بعد از 30 سال برای تکریم شهیدان شان آمده باشند با چنین ملتی آیا جز پیروزی در تاریخ جاودانه آن مفهوم دیگری ثبت می شود، ای کاش شما مردان و زنان آسمانی این سرزمین در عاشورا می بودید جایتان خالی بود، ای صاحبان شرف و غیرت و کرامت، ای جوانمردان، ای انسان های باغیرت.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تأکید کرد: امروز هم به برکت استواری و استحکام قدم های شماست که رهبر بلندقامت، نبوی، علوی و حسینی ما در مقابل همه قدرت ها با وقار و آرامش ایستاده و این کشور و جهان اسلام را از میان امواج پرتلاطم فتنه ها به ساحل آرامش هدایت می کند.

سلامی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس در این نزدیکی ها می جنگیدیم اما امروز هزاران کیلومتر آن سوی مرزها دشمنان مان را تعقیب می کنیم، آنها را خسته و افسرده و ناامید کرده و راهی برای غلبه برای آنها باقی نگذاشته ایم، گفت: این استقامت شما سرمشقی برای جهان مستضعف و آزاده امروز خواهد شد شما فرهنگ مقاومت را به ملت های مسلمان دیگر منتقل کردید از شما سرمشق گرفتند و خیابان های بلاد اسلامی به جهاد علیه مستکبران تبدیل شد.

وی با اشاره به اینکه امروز شمشیر جهاد مسلمانان از نیام برکشیده شده و دشمن در حال عقب نشینی است، عنوان کرد: دشمن شکست خورده و بیهوده فریاد می زند، آیا رژیم صهیونیستی در مقابل حزب الله دوام آورد یا در مقابل جهاد گروه های فلسطینی زانو نزد، آیا آمریکا در خاورمیانه شکست نخورد، آیا جز فرار و عقب نشینی و عجز و ناتوانی از زبان مقامات شان چیز دیگری می شنوید و آیا جز لب های خشکیده و تن های افسرده و ذهن های ناامید در مقامات آل سعود و آمریکا آثار دیگری از حیات می بینید؟ نبض هایشان کند می زند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ما در همه صحنه ها با دشمن در مقیاس جهانی درگیر بودیم و هر چه توانستند از قدرت شان چه سیاسی، چه اقتصادی، چه نظامی و چه عملیات روانی استفاده کردند تا ملت ایران را تسلیم کنند، گفت: تصور نادرستی از قدرت ملت ایران داشتند اما امروز دیگر نه ارعاب، نه تهدید، نه تحریم و نه محاصره و فشار هیچکدام برای ملت ما جواب نمی دهد زیرا همان گونه که رهبرمان فرمودند دیگر ملت ایران از دشمنان ریز و درشت خود نمی ترسد.

سلامی افزود: ایران قلب مقاومت جهان است و من از قلب مقاومت ایران از این سرزمین که دیار جوانمردان است از قلب بهمئی به دشمنان می گویم ما به زودی شما را شکست می دهیم، ما تسلیم نمی شویم بلکه شما را تسلیم اراده بلند خود می کنیم، ما مصمم و اراده مند هستیم صاحب قدرتیم و برای شکست دشمنان قدرت انباشت کرده ایم.

وی با بیان اینکه قدرت اصلی در ایمان مردم است، گفت: ما برای جنگ های بزرگ خود را آماده کرده ایم، تصورات تان را از ملت ایران اصلاح کنید اگر روزی فرا رسد شما توان تحمل سیلی های بزرگ این ملت را ندارید همان گونه که در گذشته تحمل این سیلی ها را نداشتید، ما امروز قدرت انقلاب مان از قلب این سرزمین تا مدیترانه و دریای سرخ امتداد یافته و هر روز رو به گسترش است.

جانشین فرمانده کل سپاه عنوان کرد: دیگر منطقه ای به نام خاورمایانه میدان تسلط سیاسی آمریکا، خلیج فارس میدان عرضه اندام نظامی آمریکا و دیگر شرق مدیترانه سرزمینی برای تاخت و تاز رژیم صهیونیستی نیست، همه این قدرت ها رو به زوال هستند و ممات تدریجی را تجربه می کنند زیرا ملت های مسمان بیدار شده اند.

سلامی ابراز کرد: ما وقتی از مقاومت سخت می گوییم به این معنا نیست که ایستاده ایم تا مشکلات به سمت ما بیایند ما به سمت مشکلات می رویم و اراده شما را پشت سر می گذاریم پیروزی های به رغم مقاومت های شما بوده است.

وی بیان کرد: دشمنان تلاش کردند ملت ایران را بترسانند و با حضور سنگین در فضاهای ماهواره ای و مجازی می خواستند قلب ها و ذهن های ملت ما را تسخیر کنند اما قلب ها و ذهن های ما در تسخیر آیات روح بخش قرآن است که آنها را به ایستادگی دعوت می کند.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: دشمن تصور می کرد ما با فشار به سمت مذاکره می رویم اما شهیدان ما به ما آموختند که باید با دشمن در میدان جنگ با جنگیدن سخن گفت و با ترک میدان جنگ و روی آوردن به مذاکره نباید فریب دشمن را خورد هرگاه دشمن زیبا سخن می گوید، می خواهد ما را فریب دهد، ملت ایران آگاه است و فریب پذیر نیست.

سلامی با بیان اینکه ملت ایران همه می دانند مذاکره یعنی فرصت دادن به دشمن برای بازسازی قدرتش، یعنی طولانی کردن یک مبارزه و امتیاز دادن به دشمن، خاطرنشان کرد: ما با دشمن در میدان جنگ سخن می گوییم چه اقتصادی باشد چه سیاسی و چه نظامی.

وی با تأکید بر اینکه آموخته ایم با زبان زور باید با دشمن سخن گفت تا قانع شود، گفت: این ملت شکست پذیر نیست، ما پیش می رویم مقاومت ما به زودی به ثمر می نشیند دشمن به سمت شب تیره شکست خود پیش می رود و ملت ایران صبح پیروزی را خواهند دید.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: امروز شما با حضورتان در این یادواره دشمن را مایوس کرده اید، امروز دین، اعتقاد و باور و ایستادگی شما دشمن را ناامید کرده است، جنگ ما با دشمن جنگ امید و ناامیدی است او می خواهد ملت ایران را ناامید کند و ملت ایران او را ناامید می کند ناامید کردن ملت ایران برای دشمن دستنیافتنی است.

سلامی بیان کرد: ما راه شهیدان مان را با قدرت ادامه می دهیم و این را بدانید که ما هر روز بر قدرت مان می افزاییم، همه ابزارهای پیشرفت را در اختیار داریم و به هیچ کشوری هم در جهان نیاز نداریم.

وی با بیان اینکه ما به سرعت به پیروزی نزدیک می شویم، گفت: این مقاومت ما به معنای ایستادن و تحمل فشار دشمن نیست، به معنای حرکت و شکافتن همه موانعی است که دشمن می خواهد ایجاد کند.

جانشین فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه ما اقتصادمان را قوی می کنیم، افزود: ما قدرت خوداتکایی داریم، همه ظرفیت های بقا در اختیار ما است و می توانیم چند برابر ظرفیت کشورمان را همین امروز تغذیه کنیم.

سلامی خاطرنشان کرد: دشمن فکر می کند ملت ایران با یک محاصره و تحریم تسلیم می شود، هرگز این اتفاق رخ نمی دهد، ما شیعه امام حسین(ع) و مرد جهاد، مقاومت، ساختن، پیشرفت و امنیت هستیم، ما کشور بزرگی داریم و آن را بیش از پیش خواهیم ساخت.


سردار سلامی: مذاکره فرصت دادن به دشمن است
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها