بازدید: 68

ظرفیت تولید ۳ میلیون تن گوشت مرغ در کشور/ مردم گران فروشی‌ها را گزارش دهند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1650368
بصیری گفت: ظرفیت تولید سه میلیون تن گوشت مرغ در کشور وجود دارد که تنها حدود ۲ میلیون تن از این محصول را برای تأمین داخلی نیاز داریم.

ظرفیت تولید ۳ میلیون تن گوشت مرغ در کشور/ مردم گران فروشی ها را گزارش دهندبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی  مسعود بصیری، مدیرکل دفتر برنامه ریزی، تأمین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی  اظهار کرد: قیمت مصوب برای هر کیلوگرم گوشت مرغ بر اساس آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است، بنابراین مردم به هنگام مشاهده گرانفروشی و سودجویی فروشندگان آن را به دستگاه های نظارتی همچون سامانه ۱۲۴ سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان تعزیرات حکومتی و دیگر متولیان نظارت بر بازار، گزارش دهند تا با آن ها برخورد شود.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی تنها وظیفه تأمین این اقلام را بر عهده دارد و ناظران این دستگاه ها وظیفه کنترل قیمت ها را بر عهده دارند چرا که قیمت ها مصوب کارگروه ستاد تنظیم بازار بوده و ابلاغ شده است؛ بنابراین همه وظیفه دارند آن را اجرا کنند.

بیشتر بخوانید: آخرین تحولات بازار مرغ/ عرضه مرغ با نرخ ۱۶ هزار تومان گران فروشی است

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، تأمین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه هیچ مشکلی در زمینه تأمین کالا برای تنظیم بازار وجود ندارد، ادامه داد: ظرفیت تولید سه میلیون تن گوشت مرغ در کشور وجود دارد و در این میان به حدود ۲ میلیون تن از این محصول پروتئینی برای تأمین داخلی نیاز داریم.

بصیری در پایان تصریح کرد: نوسانات ارزی و مشکلات ناشی از تحریم های اخیر سبب شد تا مدتی در نقل و انتقال ارز به مشکل برخورد کنیم، اما هم اکنون این مسئله تا حد بسیاری برطرف و روند کاهش قیمت مرغ آغاز شده است؛ بنابراین امیدواریم تا پس از تعطیلات نوروزی کاهش قیمت ادامه داشته باشد و در آن زمان به نقطه مطلوب خود برسد. اخیراً ستاد تنظیم بازار حجمی را برای واردات گوشت مرغ تعیین کرده تا از این محل نیز بتواند بازار را بهتر کنترل کند.

انتهای پیام/

مشکلی در زمینه تنظیم کالا برای تنظیم بازار وجود ندارد

ظرفیت تولید ۳ میلیون تن گوشت مرغ در کشور/ مردم گران فروشی‌ها را گزارش دهند
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها