بازدید: 5

هشدار سازمان حمایت به خودورسازان/ پرونده بهمن خودرو به تعزیرات ارسال شد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1650036
تابش گفت: به تمام عرضه کنندگان و خودروسازهایی که تعهدات معوق دارند، تذکر می دهیم که در اسرع وقت نسبت به ایفای تعهدات خود اقدام کنند.

قیمت بلیت ها در نوروز افزایش ندارد/ارسال پرونده خودروسازی های بهمن به تعزیراتبه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، عباس تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: پرونده خودروسازی بهمن موتور حدود ۱۰ روز پیش به دلیل عدم ایفای تعهدات تحویل بسترن و هاوال به تعزیرات ارسال شده است.

تابش افزود: از همین جا به تمام عرضه کنندگان و خودروساز هایی که تعهدات معوق دارند مخصوصا خودروسازان کرمان موتور و کارمانیا تذکر می دهیم که در اسرع وقت نسبت به ایفای تعهدات خود برابر قرارداد و وفق ماده ۴ برابر قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو اقدام کنند و اگر این خودروسازان تا ۳ روز دیگر نسبت به این تذکر اقدام نکنند، طبق قانون با آن ها برخورد می شود.

اختصاص شکر با نرخ مصوب به تمام استان ها

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان در خصوص طرح ویژه نظارت بازار تصریح کرد: با توجه به اعلام وزارت جهاد کشاورزی و شرکت بازرگانی دولتی ایران، شکر به اندازه کافی به تمام استان ها تخصیص داده شده است و اگر استان ها به شکر مازاد هم نیاز داشته باشند، شرکت بازرگانی دولتی ایران و وزارت جهاد کشاورزی آمادگی تخصیص مجدد را به این استان ها دارند و از تمام استانداران محترم تقاضا دارم به عنوان مسئولین تنظیم بازار نسبت به جذب و نظارت بر توزیع این کالا دستورات لازم را صادر کنند.

تابش اظهار کرد: شکر برای صنوف، صنعت و خانوار تامین شده است و ما هیچ محدودیتی در عرضه شکر با قیمت مصوب نداریم و انتظار ما از اصناف این است که با توجه به این عرضه سریعا نسبت به عرضه در فرایند و براساس مصوبات قیمت اقدام کنند.
او ادامه داد: همکاران ما در گشت های مشترک بازرسی و گشت های نظارتی، موجودی کالا های اساسی در انبار های اصناف را هم کنترل می کنند. کالا هایی که برای توزیع پایان سال تخصیص داده شده به هیچ عنوان نباید در انبار ها بماند.

جریمه یک و نیم میلیارد تومانی یک مرغدار در سمنان

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در خصوص عرضه مرغ با مصوبه تنظیم بازار به قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان گفت: این قیمت مورد توافق وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهاد کشارزی و بخش خصوصی مربوطه است و در کل استان ها فرایند را از مرغداری آغاز و تا عرضه کنترل می کنیم و هر عاملی که قیمت مصوب را رعایت نکرده باشد، تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد و پرونده متخلف امروز در استان سمنان به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای یک مرغداری تشکیل شد و این کار ادامه دارد.

تابش ادامه داد: در خصوص عرضه سیب و پرتقال به تمام مردم اطمینان می دهیم این میوه ها به اندازه کافی در تمام استان ها ذخیره سازی شده است. با توجه به اینکه صادرات سیب و پرتقال هم ممنوع شد، هیچ دغدغه ای برای عرضه و کنترل بازار در شب عید نداریم و مردم نگران این مسئله نباشند.

وی افزود: گوشت قرمز به اندازه کافی تامین می شود و سیاست گذاری ها برای ادامه استفاده جامعه هدف از این کالا انجام شده است.

قیمت بلیت ها افزایش ندارد

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با تاکید بر اینکه قیمت بلیت های داخلی در سفر های ریلی، زمینی و هوایی نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است، گفت: به سازمان هواپیمایی تذکر داده ایم قیمت ها نسبت به شهریور ماه نباید هیچ تغییری داشته باشد و هر چه سریع تر باید پروازه های چارتری را تعیین تکلیف کنند.

تابش در پایان خطاب به اصناف و کسانی که در فرایند تجارت کالا های شب عید مردم هستند گفت: برای بازرسان ما داشتن فاکتور خرید از فروشنده قبلی الزام است و چناچه تخلفی انجام شده باشد و کسی اعلا م. کند فاکتور خرید ندارد، کل تخلف را برای آن حلقه منظور می کنیم و به تمام کسانی که در حلقه های تامین و توزیع فعال هستند اعلام می کنم به طور حتم در زمان تحویل کالا فاکتور خرید هم همراه داشته باشند.

انتهای پیام/


هشدار سازمان حمایت به خودورسازان/ پرونده بهمن خودرو به تعزیرات ارسال شد
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها