بازدید: 16

تصور اشتباه دولت از تسهیلات خرید مسکن/ رشد ۹۷ درصدی قیمت مسکن ناشی از سیاست‌های نادرست پولی است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1644727

وزیر سابق مسکن گفت: سیاست های نادرست پولی و بانکی و تصور اشتباه دولت از منابع مالی موجود در بانک ها زمینه ساز رشد ۹۷ درصدی قیمت مسکن در بازار شده است.

تصور اشتباه دولت از تسهیلات خرید مسکن/ رشد ۹۷ درصدی قیمت مسکن ناشی از سیاست های نادرست پولی استاحمد خرم وزیر سابق مسکن در گفت وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه متأسفانه یک تفکر اشتباه در تسهیلات بانکی بخش مسکن در دولت حاکم است، گفت: تصور دولت آن است که پولی که در بانک ها قرار دارد برای دولت است و تصمیم گیری آن تنها در اختیار دولت است، اما مردم صاحبان اصلی پول ها در بانک هستند.

وی گفت: متأسفانه دولت ها با منابع مالی موجود در بانک ها تسهیلاتی با نرخ های بالای ۱۸ درصد پرداخت می کنند و تصورشان آن است که با ارائه این تسهیلات مشکلات و گرفتاری های بخش مسکن برطرف می شود، اما این تصور کاملا اشتباه است.

خرم با بیان اینکه دولت باید از این تسهیلات در راستای افزایش تولید و ساخت و ساز بخش مسکن استفاده کند، افزود: دولت باید واحدهای مسکونی فرسوده و اراضی موجود را برای ساخت و تولید مسکن استفاده کند و از این طریق بتواند تولید این بخش را تقویت کند.

بیشتر بخوانید: اهداف حوزه مسکن محقق نشد/تعادل کافی در بازار عرضه و تقاضا وجود ندارد

وزیر سابق مسکن با بیان اینکه تسهیلات خرید و یا ساخت مسکن در اقتصاد و بازار کنونی مسکن جوابگو نیست، گفت: مردم باید بتوانند ۸۵ درصد قیمت مسکن را تسهیلات دریافت کنند، ولی متأسفانه هم اکنون تنها ۲۰ درصد قیمت مسکن را تسهیلات دریافت می کنند.

وی بیان کرد: دولت باید با اراضی و یا واحدهای مسکونی فرسوده بتواند تمام طراحی و مجوزهای لازم را دریافت کند و یک واحد آماده سکونت را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

انتهای پیام/

نوسازی بافت های فرسوده زمینه ساز رونق بخش مسکن می شود

تصور اشتباه دولت از تسهیلات خرید مسکن/ رشد ۹۷ درصدی قیمت مسکن ناشی از سیاست‌های نادرست پولی است
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها