بازدید: 21

شرمن: لغو توافق هسته‌ای تا زمان پایبندی ایران کار درستی نیست/ قطعا مذاکره بهتر از جنگ است

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 1636047
معاون وزیر امورخارجه پیشین آمریکا تاکید کرد که لغو توافق هسته‌ای تا زمانی که ایران به این توافق پایبند است، کار اشتباهی است.
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، وندی شرمن، معاون وزیر امورخارجه پیشین آمریکا که در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون در مذاکرات هسته ای با رهبر وقت کره شمالی و در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما در مذاکرات هسته ای با ایران نقش کلیدی داشت در گفت وگو با رسانه سوئیسی اس .آر.اف گفت که خروج از توافق هسته ای با ایران راه درستی نیست.

شرمن در بخشی از این گفت وگو درباره مذاکرات کنونی آمریکا با کره شمالی برای رسیدن به توافقی بر سر تسلیحات هسته ای پیونگ یانگ، این مسئله را که کره شمالی آزمایش های موشکی خود را متوقف کرده است باعث خرسندی دانست و گفت: اما پیونگ یانگ دیگر نیازی به آن ندارد، چراکه این آزمایش ها را تقریباً می تواند در کامپیوتر انجام دهد.

وی ادامه داد: به طور قطع مذاکرات بهتر از راه انداختن جنگ است اما در این میان، کره شمالی زرادخانه های هسته ای و موشکی خود را برنمی چیند. پیشرفت هایی که تا کنون در مذاکرات حاصل شده نیز هیچ تغییری در فضای کنونی ایجاد نکرده است.

این مقام پیشین آمریکایی همچنین اظهار داشت: شرایط توافق هسته ای با ایران نیز به همین اندازه ناامید کننده بود. دونالد ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) در این باره کاملاً بر رویکرد تقابل تاکید دارد.

به گزارش اس.آر.اف، شرمن همچنین با وجود انتقادهایی که به نقش ایران در خاورمیانه دارد، تصریح کرد: اما لغو توافق هسته ای تا زمانی که ایران به آن پایبند است، راه درستی به شمار نمی آید.

وی در ادامه به توافق موشکی روسیه و آمریکا (INF) اشاره و خروج از این توافق را مایه تأسف توصیف کرد.


شرمن: لغو توافق هسته‌ای تا زمان پایبندی ایران کار درستی نیست/ قطعا مذاکره بهتر از جنگ است
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها