بازدید: 8

هوای تهران امروز سالم است/پیش‌بینی شرایط نامطلوب کیفیت هوا در برخی مناطق

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1626095
بررسی‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد؛ امروز هوای پایتخت سالم است، اما انتظار می‌رود تا روز پنجشنبه بر غلظت آلایندگی افزوده شود.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، شاخص هوای تهران در ۱ اسفند ۱۳۹۷، ۶۱ و در شرایط سالم قرار دارد. تهرانی ها از ابتدای سال تا به امروز ۲۵ روز هوای پاک، ۲۵۲ روز هوای سالم و ۵۹ روز هوای ناسالم (برای گروه های حساس) را تنفس کرده اند.

امسال ۷ درصد روز ها هوا پاک و در ۸۲ درصد روزها، هوا در حد استاندارد بوده در شرایطی که هیچ روز «ناسالم برای همه» به ثبت نرسید.

بر اساس این گزارش پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش تدریجی میزان ناپایداری جوی در روز چهارشنبه (امروز) است و از سرعت باد نسبت به روز گذشته کاسته خواهد شد؛ به گونه ای که برای برخی ساعات وزش باد موثر (بزرگی بین ۳ تا ۵ متربرثانیه) انتظار می رود.

این شرایط جوی تا صبحگاه روز پنجشنبه کمابیش ادامه خواهد داشت و برخی ساعات همراه با وزش باد موثر خواهد بود. به تدریج از بعدازظهر پنجشنبه همراه با تغییر شرایط جوی، بر میزان ابرناکی افزوده خواهد شد. همچنین تا روز آینده دما افزایش نسبی خواهد یافت. طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی صبحگاه روز جاری (چهارشنبه) در شرایط سالم خواهد بود و همراه با کاهش میزان ناپایداری جوی در طول روز، به تدریج بر غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق افزوده خواهد شد، هرچند وزش باد در برخی ساعات در پراکندگی موقتی آلاینده ها موثر خواهد بود.

با تداوم این وضعیت جوی تا روز پنجشنبه، انتظار می رود شرایط کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد.

انتهای پیام/


هوای تهران امروز سالم است/پیش‌بینی شرایط نامطلوب کیفیت هوا در برخی مناطق
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها