بازدید: 52

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1621136
روزنامه دنیای اقتصاد در گزارش یک خود مطلبی با تیتر مسکن سفته‌بازان در بازار را منتشر کرد که به این شرح است: بازار معاملات مسکن تهران طی ۲۰ روز اول بهمن، شاهد بازگشت نسبی تقاضای خرید به عرصه جست‌وجو‌های ملکی و حضور فروشنده‌ها (تقریبا از همه گروه‌های سمت عرضه) در بنگاه‌ها بود.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،  روزنامه دنیای اقتصاد در گزارش یک خود مطلبی با تیتر مسکن سفته بازان در بازار را منتشر کرد که به این شرح است: بازار معاملات مسکن تهران طی ۲۰ روز اول بهمن، شاهد بازگشت نسبی تقاضای خرید به عرصه جست وجو های ملکی و حضور فروشنده ها (تقریبا از همه گروه های سمت عرضه) در بنگاه ها بود. آمار اولیه از وضعیت خرید و فروش آپارتمان در این مدت، افزایش حدود ۱۵ درصدی حجم معاملات نسبت به ۲۰ روز اول دی را نشان می دهد. چرخش صورت گرفته در روند معاملات در بازار املاک پایتخت طی هفته های اخیر، نوعی شوک مثبت ناشی از نزدیک بودن شب عید محسوب می شود که البته از نگاه کارشناسان بازار، ممکن است، موقتی باشد. معمولا بخشی از تقاضای مصرفی در ماه های پایانی سال، نسبت به نقل و انتقال ملکی اقدام می کند. با این حال آنچه افزایش خفیف عرضه فایل در برخی مناطق و محله های تهران را رقم زده، ورود متفاوت سفته بازان به این بازار طی ماه جاری است. این گروه نیمه اول امسال، خریدار عمده واحد های مسکونی بودند و با موج سواری قیمتی، به شکل مکرر اقدام به معامله آپارتمان کردند؛ اما هم اکنون، به دو دلیل، فروشنده شده اند. واسطه های ملکی با تشریح وضعیت فعلی بازار، «سخت تر شدن شرایط فروش در سال آینده» و «تکمیل ظرفیت افزایش قیمت مسکن» در تهران را دو دلیل افزایش میل به فروش عنوان می کنند. انعطاف در «قیمت پیشنهادی» نیز دیده می شود.

گزارش  دنیای اقتصاد درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها