بازدید: 14

پنج هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور جهت افزایش سرعت و کیفیت اینترنت احداث شد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1619688
مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات گفت: قرار است با همکاری شرکت مخابرات ایران ظرفیت بیشتری از اینترنت به استان‌های محروم اختصاص پیدا کرده است.

پنج هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور جهت افزایش سرعت و کیفیت اینترنت احداث شدبه گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، مهرداد ترابیان مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره جزییات شروع عملیات احداث نزدیک به ۵ هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور که پیش از این وزیر ارتباطات از آن خبر داده بود، گفت: فیبرنوری زیرساخت توسعه ارتباطات به حساب می آید. از اینرو برای ایجاد ارتباطی با کیفیت و با سرعت بالا تعدادی از روستا های کشور، طرحی برای کشیدن نزدیک به ۵ هزار کیلومتر فیبرنوری برای ایجاد با ظرفیت و کیفیت بیشتر ارتباطات تدوین و به مرحله اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه تا پایان شهریور سال آینده قرار است احداث آن به پایان برسد، افزود: این پروژه که با همکاری شرکت مخابرات ایران از ماه گذشته به عنوان پایلوت در استان چهارمحال و بختیاری اجرا شده است، ظرفیت بیشتری به استان های محروم تری، چون فارس، کرمان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و خراسان شمالی اختصاص پیدا کرده است.

به گفته ترابیان مطابق برنامه ریزی انجام شده در استان های محروم، عملیات کشیدن بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلومتر و مابقی استان ها ۱۰۰ کیلومتر فیبرنوری اجرایی می شود. بنابه این گزارش، صبح دیروز (شنبه) محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در اینستاگرام از شروع علمیات احداث ۴۹۶۰ کیلومتر فیبرنوری در نقاط مختلف کشور برای افزایش کیفیت خدمات نسل سوم و چهارم در حاشیه شهر ها و جاده ها خبر داد.

انتهای پیام/


پنج هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور جهت افزایش سرعت و کیفیت اینترنت احداث شد
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها