بازدید: 15

اردوی راهیان نور گامی برای انقلابی کردن دانشجو/ غیبت دانشجویان شرکت کننده در اردوی راهیان نور موجه است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1609899
کلانتری گفت: غیبت دانشجویان شرکت کننده در اردوی راهیان نور، موجه خواهد بود.

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: اردوی راهیان نور از مهم ترین سرمایه های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران است و اعتقاد و میل به جهاد و شهادت، ایستادگی در مقابل زورگو و دشمنان و شیاطین خارجی، انگیزه حرکت در راه اسلام و پیروی از آرمان های انقلاب اسلامی یک میراث گرانسنگ فرهنگی به شمار می آید.

وی افزود: با این نگاه، ارزش ها و خاطره های هشت سال دفاع مقدس نیز یک گنجینه ارزشمند فرهنگی و راهیان نور، یک حرکت ماندگار و یک فناوری نو برای استفاده از این میراث بزرگ برای نسل جوان امروز و آینده است.

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت؛ رویکرد تازه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد

کلانتری با تشکر از خدمات و تلاش های خالصانه بسیج دانشجویی سراسر کشور برای برپایی اردو های راهیان نور، بیان کرد: در رویکرد تازه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، ترویج روزافزون فرهنگ ایثار و شهادت و گسترش اردو های راهیان نور با تکیه بر ایجاد زمینه برای زیارت با معرفت معراج شهیدان و کربلای ایران در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه امیدواریم با عملی کردن این مهم، گامی در تعالی و مقاوم سازی فرهنگی خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی برداشته شود، تاکید کرد: در این راستا کمک همه جانبه روسا و معاونان فرهنگی و دانشجویی واحد های سراسر کشور درباره هر چه بهتر برگزار شدن این اردو ها مطابق با ضوابط ستاد مرکزی راهیان نور کشور مورد انتظار است.

اردو های راهیان نور انعکاسدهنده فرهنگ دینی و انقلابی

لانتری، اردو های راهیان نور را رکن مهم فرهنگی دانست که می تواند انعکاس دهنده فرهنگ دینی، انقلابی، مدیریت جهادی و عنصری مهم در نهادینه سازی مفهوم جهاد در راه خدا و همچنین مقابله با توطئه های امروز استکبار جهانی و دشمنان داخلی و خارجی باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: مقام معظم رهبری، راهیان نور را عاملی برای جلوگیری از فراموش شدن ارزش ها و درس های دوران دفاع مقدس معرفی کرده اند. ایشان همچنین در رهنمودی دیگر فرمودند: باید محتوای ارائه شده برای راهیان نور مملو از تبیین حقایق معرفتی و معرفی نقاط قوت و برجسته دفاع مقدس باشد.

وی اردوی راهیان نور را گامی برای مقاوم سازی و بیمه معنوی و انقلابی کردن دانشجو دانست و ادامه داد: به برکت خون پاک شهیدان، امروز برای دانشجویان نسل جدید عرصه های جذاب و تأثیرگذار معرفتی زیادی وجود دارد که هر یک می تواند طراحی های ضدفرهنگی بدخواهان و دشمنان را خنثی کند. قطعاً جاذبه شهیدان و موضوع های مرتبط با هشت سال دفاع مقدس در رأس همه آنهاست.

کلانتری اظهار کرد: از دانشجویان شرکت کننده در کاروان های راهیان نور انتظار داریم سیره عملی شهیدان و آرمان های حضرت امام (ره) را خوب بیاموزند و به عنوان سوغات سفر با خود به محیط دانشگاه و کلاس های درس بیاورند.

وی بیان کرد: ضرورت دارد تمامی واحد های دانشگاهی این موضوع را در تازه ترین نشست اعضای شورای فرهنگی و اجتماعی مطرح و مطابق با ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی اردو های راهیان نور، نسبت به تشکیل شورای اجرایی آن اقدام کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه غیبت دانشجویان شرکت کننده در اردوی راهیان نور، موجه خواهد بود، گفت: مسئولان واحد های دانشگاهی و مراکز آموزشی برای دسترسی به تازه ترین آیین نامه اجرایی اردو های راهیان نور دانشجویی کشور میتوانند به سایت معاونت فرهنگی و دانشجویی به نشانی www.farhangi.iau.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/


اردوی راهیان نور گامی برای انقلابی کردن دانشجو/ غیبت دانشجویان شرکت کننده در اردوی راهیان نور موجه است
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها