بازدید: 7

مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز

داشتن چنین مردمی، افتخار بزرگی است. باید قدردان این مردم بود. کاستن از مشکلات اقتصادی و بیکاری، انتظار زیادی نیست. رسیدن به این هدف نیز، کار شاقی نیست.
جوان آنلاین: روزنامه کیهان در شماره امروز خود طی یادداشتی به قلم جعفر بلوری نوشت: «واقعا تماشایی بود.» هم حضور معجزه آسای مردم و هم لگدمال شدن آرزوهای آن احمق درجه یک. مشاور امنیت ملی آمریکا حتی گفته بود، جمهوری اسلامی ایران نباید جشن چهل سالگی اش را بگیرد. اما دیروز مردم آمدند و جشن 40 سالگی را گرفتند و به ریش دشمن خندیدند.
 22 بهمن امسال، هم مهم بود و هم متفاوت. مهم بود چون، دشمن برای آن «تدارک جدی» دیده بود. هرچه در چنته داشت به میدان آورده و سوگند خورده بود، نمی گذارد ایران چهل سالگی انقلابش را ببیند. متفاوت بود چون، به رغم همه مشکلاتی که هست و همه تدارکاتی که دیده شده بود، همه، زیر برف و باران و در سرما آمده بودند. مهم بود چون دیروز انقلاب اسلامی ایران به بلوغ رسید و شد چهل ساله. به برکت حماقت دشمن، با شکوه تر از همیشه برگزار شد. دشمن برخلاف سال های قبل امسال، خیلی «رو» و عریان «رژیم چنج، رژیم چنج» می گفت و تصریح می کرد، ایران را تحریم می کند تا استخوان های مردمش زیر فشار اقتصادی خرد شود! مردم را علنا تروریست می خواند و همزمان آنها را تشویق به عدم مشارکت در راهپیمایی می کرد که محور آن شعار «مرگ بر آمریکا» است! این اگر حماقت نیست، چیست؟! به دلیل همین هجمه بی سابقه و رسوای دشمن دیروز 22 بهمن متفاوتی را تجربه کردیم چون، هیچ گاه مثل امسال، دستاوردهای این 40 سال برای مردم جمع آوری، دسته بندی و مرور نشده بود. حقیر اطلاع دارم و مشاهده می کردم وقتی، برخی از این دستاوردها را برای نوجوانان و جوانان بر می شمردیم، تعجب می کردند. «پُرکاری دشمن»، ما را متوجه «کم کاری خود» کرد و مردم را نیز نسبت به دستاوردها آگاه تر نمود.
«به هم ریختگی جبهه دشمن» و اثبات این ادعا که محاسبات آنها گاهی، چقدر «پرت» است، یکی دیگر از برکات چهلمین سالگی انقلاب اسلامی ایران بود. دشمن محاسبه کرده بود، با تحریم هایی که به قول «ترامپ»، «تاکنون علیه هیچ
بنی بشری وضع نشده» و سوءاستفاده از مشکلات اقتصادی مردم، می تواند راهپیمایی مهم و حساس دیروز را از رونق بیندازد. البته، این فقط تصور و محاسبه دشمنان بیرونی نبود که غلط از آب درآمد. برخی در داخل هم دچار اشتباه محاسباتی شده و تصور می کردند، 22 بهمن امسال، مردم به نشانه اعتراض به مثلا گرانی، حضور کم رنگی خواهند داشت. دیروز مردم این محاسبات را به هم ریختند و نشان دادند، به رغم همه مشکلات که بعضا ریشه های آن در بیرون از این سرزمین است، نظام را نه فقط «قبول» دارند، بلکه به آن از ژرفای دل عشق می ورزند، هرچند انتقادات جدی هم به دولت داشته باشند. شاید بتوان گفت، مهم ترین پیام راهپیمایی باشکوه دیروز همین بود.
دیروز دشمن فقط تحقیر نشد. شوکه هم شد. بررسی واکنش رسانه های فارسی زبان دشمن به خوبی نشان می دهد، آنها ساعت ها در شوک غلط از آب درآمدن محاسباتشان هستند. بی بی بی فارسی دیروز تصویری را برای راهپیمایی 22 بهمن برگزید که، جمعیت را نشان ندهد! شبکه های اجتماعی شان هم، گواینکه تصور می کردند «کار تمام است» خوراک تبلیغاتی مناسبی تهیه نکرده و نتوانستند علیه مردم آن طور که باید، مانور دهند. دیروز موج عظیم مردمی که به راه افتاد، همه تلاش ها و محاسبات دشمن را شست و بُرد.
پیش از این طی یادداشتی در همین ستون نوشتیم که «به معجزه عادت داریم.» خروش میلیونی مردم در 22 بهمن امثال کم از معجزه نداشت. تصور کنید این همه کم کاری از دولت، گرانی، افسارگسیختگی شبکه های اجتماعی و سم پاشی افکار عمومی، مشکلات اقتصادی، فساد و فیش های نجومی و... هم باعث نشد، مردم، دل از نظام مقدس جمهوری اسلامی بکنند.
انقلاب ما دیروز در میان تمام نامردی ها، تمام تحریم ها، تمام هجمه ها، تمام فساد ها، تمام خیانت ها، تمام دشمنی ها و فشارها، گام های بلند خود را به سوی قله سرافرازی ادامه داد و چهل ساله شد تا کور شود هر آن که نتواند دید. دیروز مردم نشان دادند اینکه امام راحل می گفت «ملت ایران بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله(ص) و مردم کوفه در عهد امیرالمومنین(ع) هستند.» یعنی چه.
مخاطب نکته آخر این وجیزه مسئولین محترم کشور هستند. داشتن چنین مردمی، افتخار بزرگی است. باید قدردان این مردم بود. کاستن از مشکلات اقتصادی و بیکاری، انتظار زیادی نیست. رسیدن به این هدف نیز، کار شاقی نیست. وضعیت امروز حاصل چشم دوختن به دستان دشمن است. کجای دنیا برای بهبود شرایط کشور، به دستان دشمن می نگرند؟! خاصیت دشمن، کینه توزی و دشمنی است. 6سال به امید آن چند کشور بدعهد نشستیم نتیجه شد
«وضعیت امروز». با داشتن چنین مردمی پیمودن قله های پیشرفت، کار سختی نیست. دیروز با کمک همین مردم بینی دشمن به خاک مالیده شد. با کمک همین مردم می توانیم، از این مرحله نیز به خوبی عبور کنیم... ان شاءاللهمهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

گزارش وضعیت آلودگی هوا در مناطق مختلف کشور بررسی شد

گزارش وضعیت آلودگی هوا در مناطق مختلف کشور بررسی شد

دسترسی به ۷۹ گزارش مرتبط با پیوستن به کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت

دسترسی به ۷۹ گزارش مرتبط با پیوستن به کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت

واکنش سازمان هواپیمایی به گزارش‌ها از گرانی بلیت

واکنش سازمان هواپیمایی به گزارش‌ها از گرانی بلیت

خوشبینی به سودده شدن «فنورد» / گزارش ۳ ماهه، تاییدی بر این خوشبینی

خوشبینی به سودده شدن «فنورد» / گزارش ۳ ماهه، تاییدی بر این خوشبینی

چرا لبنانی ها نگران اوج گیری طوفان تنش ها بین ایران و امریکا هستند؟ / گزارش المانیتور در این رابطه را بخوانید

چرا لبنانی ها نگران اوج گیری طوفان تنش ها بین ایران و امریکا هستند؟ / گزارش المانیتور در این رابطه را بخوانید

گزارش شکایت مردم از خودروسازان تا هفته آینده به مجلس ارسال می‌شود

گزارش شکایت مردم از خودروسازان تا هفته آینده به مجلس ارسال می‌شود

گزارش

گزارش "بی‌بی‌سی" از تهران؛ مردم درباره رویارویی ایران و امریکا و تحریم‌ها چگونه فکر می‌کنند؟

گزارش موسسه آمریکایی

گزارش موسسه آمریکایی "پیو": اسراییل یکی از محدودترین کشورها نسبت به آزادی مذهبی است